Finał Złotego Kasku w Pile -lista startowa

Finału Złotego Kasku zgodnie z Kalendarzem Sportu Żużlowego odbędzie się w Pile w dniu 20.04.2019 r.

Stali uczestnicy cyklu Grand Prix 2019: Patryk Dudek, Maciej Janowski i Janusz Kołodziej byli zwolnieni z eliminacji i uzyskali bezpośrednio miejsce w finale Złotego Kasku 2019 zgodnie z art. 846.3 RSŻ:

W Mistrzostwach Świata i Europy wystartują zawodnicy wyłonieni z zawodów kwalifikacyjnych wg następujących zasad:

1. Indywidualne Mistrzostwa Świata Grand Prix – 6 zawodników:

            miejsca 1 do 4 z finału ZK ’19                       - 4 zawodników

            nominacja GKSŻ                                           - 2 zawodników

2. Indywidualne Mistrzostwa Europy – 7 zawodników:

            miejsca od 1 do 5 z finału ZK ’19                  - 5 zawodników
            nominacja GKSŻ                                           - 2 zawodników

Zgodnie z Art. 846.2 Kluby organizujące finały rozgrywek o Złoty Kask, Srebrny Kask i Brązowy Kask mają zagwarantowane co najmniej 1 miejsce dla swojego zawodnika w finałach. Jeżeli do finału nie zakwalifikuje się żaden zawodnik klubu organizatora, to weźmie w nim udział zawodnik klubu organizatora, który w eliminacjach rozgrywek o Złoty Kask, Srebrny Kask i Brązowy Kask odpowiednio zajął najwyższe miejsce spośród wszystkich zawodników organizatora finału, którzy zostali sklasyfikowani w eliminacjach. Zajmie on miejsce ostatniego zawodnika zakwalifikowanego do danego finału ze swojej eliminacji.

Obsada sędziowska:

Delegat GKSŻ: Piotr Szymański

sędzia: Remigiusz Substyk

komisarz toru: Jacek Krzyżaniak
delegat techniczny: Marcin Bordewicz

kontroler motocykli: Rafał Wojciechowski

 

Lista startowa Finału ZK ‘2019

1.    Tobiasz Musielak                   KŻ Orzeł Łódź

2.    Sebastian Niedźwiedź           Falubaz Zielona Góra

3.    Piotr Pawlicki                         Fogo Unia Leszno

4.    Maksym Drabik                      Betard Sparta Wrocław

5.    Piotr Protasiewicz                  Falubaz Zielona Góra

6.    Janusz Kołodziej                    Fogo Unia Leszno

7.    Patryk Dudek                         Falubaz Zielona Góra

8.    Dominik Kubera                     Fogo Unia Leszno

9.    Krzysztof Kasprzak                truly.work Stal Gorzów

10.  Paweł Przedpełski                 forBet Włókniarz Częstochowa

11.  Krzysztof Buczkowski          MRGARDEN GKM Grudziądz

12.  Maciej Janowski                    Betard Sparta Wrocław

13.  Szymon Woźniak                   truly.work Stal Gorzów

14.  Adrian Miedziński                   forBet Włókniarz Częstochowa

15.  Kacper Woryna                      PGG ROW Rybnik

16.  Oskar Bober                           Euro Finannce Polonia Piła

17 (R1)     Jakub Jamróg             Betard Sparta Wrocław

18 (R2)     Norbert Kościuch       Get Well Toruń

Żużel: 
Share

News

Brązowy Kask - lista startowa
Finał Brązowego Kasku, który zgodnie z kalendarzem sportu żużlowego odbędzie... więcej
Indywidualne Mistrzostwa Polski - listy startowe
Ćwierćfinały IMP odbędą się w Łodzi, Bydgoszczy, Rawiczu w dniu 22... więcej
Egzamin na licencję Ż i 250cc w Toruniu - wyniki
W dniu 12 kwietnia 2021 r. w Toruniu odbył się egzamin na licencję Ż... więcej
Spokojnych Świąt Wielkanocnych
Spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych
Egzamin na licencję Ż i 250cc w Lesznie - wyniki
W dniu 30 marca 2021 r. w Lesznie odbył się egzamin na licencję Ż i 250cc.... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2020 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Biuletyn PZM nr 22 - Marzec 2021
Wiosna! A to oznacza zbliżający się sezon oraz pierwszą rocznicę życia w... więcej
Mecz Północ vs Południe przełożony
Zaplanowany pierwotnie na 28 marca mecz Północ vs Południe został przełożony na... więcej
Kryterium Asów ponownie rozpocznie sezon
Po 9 latach przerwy, Stadion Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w... więcej
Zgrupowanie kadry przełożone!
Marcowe zgrupowanie kadry przełożone!Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń COVID... więcej

Strony

- Archiwum