Wielki finał sezonu minimotocykli. Znamy laureatów tegorocznej Gali Pit Bike!

To było fantastyczne wydarzenie, które do Zamku w Osieczku pod Warszawą sprowadziło kilkuset gości. Podczas wydarzenia poznaliśmy laureatów i osoby wyróżnione za sezon 2019.

Wielka Gala Pit Bike to wydarzenie na stałe wpisane w harmonogram sezonu. Organizatorzy zawodów minimotocykli, kapituła oraz publiczność w przeprowadzanych plebiscytach nagrodzili zawodników, którzy wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami, bądź postawami.

To był absolutnie spektakularny rok, który po raz kolejny pokazał, jak dynamicznie rozwija się dyscyplina pit bike. Frekwencja sezonu, mówi sama za siebie. W tym roku do rywalizacji na małych motocyklach, przystąpiły dwadzieścia cztery kluby z całej Polski. Daje to ponad dwustu zawodników, startujących w cyklach off-road, jak i na asfalcie.

7 grudnia przyszedł czas na podsumowanie i wyróżnienie osób, które miały szczególny wkład w rozwój dyscypliny. Najważniejsza nagroda, to wyróżnienie szczególne, wybitne, o którego przyznaniu nie decydują żadne mierzalne wartości. To ukłon w stronę ludzi, których wkład w rozwój oraz popularyzację dyscypliny jest nieoceniony, w skutek połączenia pasji, ciężkiej pracy i zaangażowania oraz ogromnego serca dla motorsportu. W tym roku z rąk Łukasza Pawlikowskiego odebrały ją dwie trenerki i założycielki Katanka Young Team: Monika Jaworska i Magdalena Stankiewicz. Jak komentują nagrodę?- Odebrać nagrodę Otopit Roku to dla nas ogromny zaszczyt. Jest to nagroda za wkład w rozwój najmłodszych, którzy są przyszłością polskiego motorsportu. Niektórym może się wydawać, że nie ma nic skomplikowanego w tym, żeby stworzyć zespół, zorganizować treningi i pojechać kilka razy w roku na zawody. Ta praca kosztuje nas wiele wyrzeczeń, nie raz rzuca nam pod nogi kłody. Od dwóch lat stawiamy temu czoła, staramy się radzić sobie z każdymi napotkanymi problemami najlepiej jak potrafimy i za każdym razem uczymy się czegoś nowego, wyciągając wnioski na przyszłość. Nie oglądamy się wstecz, nie patrzymy na innych. Robimy swoje i idziemy cały czas do przodu! Nie zatrzymamy się!

Wręczono również statuetki dla najlepszych zawodników sezonu. W off-roadzie został nim Cyprian Bieliński, zaś statuetkę dla kobiety odebrała Daria Leba. Na asfalcie w tym roku niepokonany okazał się Milan Pawelec i Joanna Miller. Nową kategorią, którą przyznano po raz pierwszy była Osobowość Medialna. Statuetkę za promocję dyscypliny pit bike z rąk prezesa telewizji odebrała Dominika Orlik. Kolejna ważna kategoria to Objawienie Roku. Tu przyznano nagrodę dla zawodnika off-road i został nim Tomasz Raczek oraz w wersji SM- wyróżniono Mateusza Pasiuka i Oliwię Wojcieską. -Bardzo się cieszę z wyróżnienia "Objawienie Sezonu Pitbike SM 2019". Jest ono dla mnie wyjątkowe z 2 powodów: po pierwsze dlatego, że potwierdza efekty ciężkiej pracy, jaką wykonaliśmy w tym debiutanckim przecież sezonie, a po drugie dlatego, że to wynik uznania ze strony osób, które się na tym znają i dostrzegają nasze wysiłki. To także olbrzymia nobilitacja i motywacja do dalszego rozwoju w kolejnych sezonach- podkreśla Mateusz Pasiuk. Super Championem po raz drugi z rzędu został zaś Maksymilian Pawełczaka, młody zawodnik wykazujący się wszechstronny talentem i sukcesami w trzech dyscyplinach: off-road, SM i miniżużel.

Trzy nagrody zostały przyznane przez publiczność i zawodników w plebiscytach, które toczyły się na łamach mediów. Pierwsza z kategorii to Trener Roku, po raz kolejny zawodnicy wyróżnili w ten sposób byłego zawodnika, a obecnie szkoleniowca motocrossu, Marcina Wójcika. Druga kategoria to Wydarzenie Roku, tu po raz trzeci laury trafiły do Porzeraczy Puul, najstarszego eventu rozgrywającego się na pit bike z udziałem zawodników żużlowych. Trzecie kategoria, budząca najwięcej emocji to Ulubieniec Publiczności, głosami oddanymi przez fanów i zawodników dyscypliny, wygrał Tymek Andrzejewski.

Wyróżnienia specjalne trafiły do zawodników reprezentujących świat pit bike na arenie międzynarodowej: Daniel Blin zawodnik mistrzostw świata klasy Supersport 300 i Mateusz Hulewicz tegoroczny mistrz Polski Supersport 300 oraz zawodnik Pucharu Europy Alpe Adria. Następne wyróżnienia to zawodnicy, którzy wkraczają w świat innych dyscyplin i odnoszą sukcesy: Mateusz Molik wywalczył 3 miejsce Pucharu Polski w wyścigach motocyklowych Sport 250, Mateusz Wąsowski zdobywca 3 miejsca w Pucharze Polski w wyścigach motocyklowych w klasie Sport300, Michał Budziaszek Mistrzostwa Polski w wyścigach motocyklowych Supersport 300, Kacper Błaszak, który odważnie wkracza w świat motocrossu i Mateusz Affelt z sukcesami walczy na torach żużlowych.

Pojawiły się również inne nagrody, jak Pechowiec Roku który trafił do Michała Budziaszka i wyróżnienie dla Grzegorza Teske, który wykazał się bezinteresowną pomocą i honorową postawą, pomagając bezpośredniemu rywalowi swojego wnuka, podczas rundy na bydgoskim Kartodromie.

News

Dąbrowski zwycięża w Qatar International Baja, Modrzewska 2 wśród kobiet.
Konrad Dąbrowski zwyciężył w klasyfikacji generalnej, w klasie Moto 450 i... więcej
Tadeusz Błażusiak 3. na świecie w SuperEnduro!
Wielkie gratulacje dla Tadeusza Błażusiaka za zdobycie 3 miejsca w tegorocznym... więcej
Nowa audycja na antenie Radio WNET - Czas na Motorsport
#PZMnews: Od marca na antenie Radio WNET fani #motosport, a przede wszystkim... więcej
PZM w ten weekend na Wrocławskich Targach Motocyklowych
18-19 marca we Wrocławiu PZM zaprasza na Wrocławskie Targi Motocyklowe w Hali... więcej
PZM zaprasza: 18 marca widzimy się w Gliwicach na finałowej rundzie MISTRZOSTW ŚWIATA SUPER ENDURO!
Finał Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro po raz pierwszy w historii zawita do... więcej
PZM zaprasza: Warsaw Motorcycle Show 2023 już w ten weekend!
Wyjątkowi goście, motocykle i atrakcje już w warszawskim Nadarzynie podczas... więcej
MACEC. Nowa rola Aleksandry Knyszewskiej z PZM
3-4 marca w Tatrzańskiej Łomnicy na Słowacji odbyło się szczególne posiedzenie... więcej
SuperEnduro: Błażusiak trzeci w Izraelu
Bardzo dobrze wypadli Taddy Błażusiak (3. miejsce) i Dominik Olszowy (5. miejsce... więcej
Szkolenie dla Sędziów oraz Dyrektorów Zawodów w konkurencjach Motocross, Cross Country i Enduro (aktualizacja)
Główna Komisja Sportu Motocyklowego PZM informuje, że coroczne szkolenie dla... więcej
Szkolenie dla Sędziów oraz Dyrektorów Zawodów w konkurencjach Wyścigi Motocyklowe, Supermoto i Mini Motocykle Pitbike
Główna Komisja Sportu Motocyklowego PZM informuje, że szkolenie dla Sędziów i... więcej

Strony

- Archiwum