Mistrzostwa Świata SuperEnduro: Błażusiak, Haaker i Walker – ich na pewno zobaczymy w Krakowie

Odliczanie do inauguracyjnej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro trwa. Do pierwszej wizyty zawodników tej dyscypliny w TAURON Arenie Kraków zostały nieco ponad dwa tygodnie. My już teraz zdradzamy nazwiska kilku riderów, którzy pojawią się w Polsce. Wiadomo, że poza dobrze znanymi zawodnikami będziemy mieli okazję zobaczyć kilka nowych twarzy.

Pierwszym i najważniejszym zawodnikiem dla polskich fanów jest oczywiście Tadeusz Błażusiak. I choć spory pech prześladował Taddy’ego w USA podczas zakończonej już serii AMA Endurocross, mamy nadzieję, że do 10 grudnia nabierze sił i po raz kolejny udowodni swoim rywalom, że nie ma z nim żartów. Drugim z riderów teamu KTM jest świetnie Polakom znany Jonny Walker. Ten sympatyczny Brytyjczyk już pokazał, że jest w tym sezonie w formie wygrywając Red Bull 111 Megawatt. Na pewno będzie trudnym przeciwnikiem dla Tadka, jednak nie tylko on.

Nie jest bowiem zaskoczeniem, że team Husqvarny reprezentować będzie urzędujący Mistrz Świata Colton Haaker. Kilka dni temu Amerykanin potwierdził swoją dyspozycję zdobywając także tytuł Mistrza Endurocrossu w USA. Niespodzianką natomiast jest, że drugim zawodnikiem na którego stawia team jest… Pascal Rauchenecker z Austrii. Pascal to nowa twarz w Enduro. Ma za sobą zaledwie jeden sezon zmagań w EnduroGP, który ukończył na 18 pozycji. Na pewno jednak będzie ciekawie obserwować jak sobie radzi z przeniesieniem swoich umiejętności na tor SuperEnduro.

Kolejną nową twarzą będzie pochodzący z Doniecka David Leonov. 20-letni David sukcesywnie wyrabia sobie markę na świecie. W ubiegłym roku ukończył na ósmej pozycji Red Bull 111 Megawatt, natomiast w tym roku wygrał Rosyjski Puchar Endurocrossu. 10 grudnia zobaczymy go w Krakowie, jednak nie w klasie Junior, w której nadal mógłby wystartować. David zdecydował się od razu stanąć na starcie klasy Prestige, w której zmierzyć się będzie musiał z topowymi zawodnikami globu. To wielkie wyzwanie dla tak młodego zawodnika, jednak Leonov jest bardzo ambitny i może stać się realnym przeciwnikiem dla światowej czołówki.

Jednak zdecydowanie najciekawszego starcia należy się spodziewać na „iskrzącej” linii były kontra obecny Mistrz Świata. Haaker nie będzie miał w Krakowie łatwego wyścigu, kiedy Taddy wystartuje przed swoją publicznością. Można być pewnym, że nasz reprezentant niesiony dopingiem 13 tysięcy kibiców da z siebie 150%. Nie można także zapominać o Jonnym Walkerze, który również jest w bardzo dobrej formie. Zapowiada się więc świetny wyścig, a Coltonowi będzie bardzo trudno zdobyć komplet punktów podczas inauguracyjnej rundy Mistrzostw Świata.

To pierwsi, ale nie ostatni zawodnicy, których możemy spodziewać się 10 grudnia w Krakowie. O kolejnych nazwiskach będziemy informować. Bilety na historyczną odsłonę MŚ SuperEnduro w TAURON Arenie Kraków jeszcze do nabycia na Eventim.pl oraz w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

Link do oficjalnej zapowiedzi video: https://youtu.be/Rac6AySOp_U

Link do biletów:

http://www.eventim.pl/superenduro-krakow-bilety.html?affiliate=PLE&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&key=1520738%247891505

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/225201431164460/

Strona patrona wydarzenia: https://www.facebook.com/rafalsonikofficial/

Więcej na: www.sportainment.pl oraz

https://www.facebook.com/SportainmentMarketingAgency/

Oficjalna strona Mistrzostw Świata SuperEnduro: http://www.enduro-abc.com/ oraz oficjalna strona polskiej rundy Mistrzostw Świata: http://www.super-enduro.com.pl/

Motocykle: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

MISTRZOSTWA ŚWIATA SUPERENDURO – VIDEO ZAPOWIEDŹ
Motocyklowe, halowe Mistrzostwa Świata SuperEnduro zbliżają się coraz większymi... więcej
Quadowy Puchar Narodów Europejskich, czyli o tych którzy zostawiają więcej niż jeden ślad.
W pierwszy weekend października tuż za naszą zachodnią granicą w niemieckim... więcej
12.10.2019 Horni Ujezd Mistrzostwa Czeskiej Republiki
W sobotę 12.10.2019 w miejscowości Horni Ujezd ( Czechy ) odbyła się ostatnia... więcej
BIESIEKIRSKI ÓSMY W MOTO2 W ALBACETE
18-LETNI PIOTR BIESIEKIRSKI UKOŃCZYŁ NIEDZIELNE WYŚCIGI PRZEDOSTATNIEJ RUNDY... więcej
Rewolucja w motoryzacji - PZM na konferencji Impact mobility rEVolution’19
Katowicka konferencja Impact mobility rEVolution’19 (9 – 10... więcej
MXOEN - Włoska robota - okiem komentatora
Trzeci raz z rzędu Gdańsk gościł zawodników rywalizujących w Motocrossie... więcej
Dominacja Sonika i biało-czerwone podium w Maroku
Na ostatnim etapie Rajdu Maroka, Rafał Sonik daleko za plecami zostawił... więcej
BIESIEKIRSKI W DWÓCH WYŚCIGACH MOTO2 W ALBACETE
PIOTR BIESIEKIRSKI, PIERWSZY POLAK I NAJMŁODSZY ZAWODNIK W STAWCE MOTOCYKLOWYCH... więcej
Pojedynek dakarowych mistrzów, 95. zwycięstwo Sonika
Rafał Sonik pewnie zmierza do mety swojego 44. rajdu Pucharu Świata. W tej... więcej
Finał Pucharu Polski Pit Bike SM 2019 za nami
Walka trwała do ostatnich minut. Sportowy show został oparty na czystej... więcej

Strony

- Archiwum