Taki jest Żużel !

Żużel, czarny sport, speedway… Ta dyscyplina sportu zyskała już wielu kibiców, a wraz z kwietniowym LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland trafi również do Warszawy. Czym zauroczy swoich fanów?

Rekomendacja jest prosta: ponad 100 km/h – to prędkość, z którą poruszają się na prostych zawodnicy na swoich motocyklach. Bez hamulców i z opcją jazdy ślizgiem kontrolowanym – to z kolei techniczne uwarunkowania dla żużlowej maszyny.
Zdaniem dziennikarza Radia ZET, Michała Korościela o to właśnie chodzi, żeby było szybko, dynamicznie i z przypływem adrenaliny. – Ta dyscyplina jest najatrakcyjniejsza, bo są w niej proste reguły – jeździ się na motorach na granicy życia i śmierci. To nie baseball ze skomplikowanymi zasadami. Tu wygrywa najszybszy – mówi Michał Korościel.

Ireneusz Maciej Zmora, prezes najlepszego polskiego klubu żużlowego – Stali Gorzów ma na temat polskiego fenomenu żużla swoje zdanie. – Dziś ludzie mają wiele pokus i rozrywek dnia codziennego. Komputery, tablety, smartfony i inne urządzenia pochłaniają wiele czasu. Jedyną szansą na oderwanie od tego wszystkiego jest sprzedaż emocji. Żużlowcy mogą te emocje zagwarantować. Bardzo ważną sprawą jest to, iż emocje są w żużlu pozytywne, wiążą się z adrenaliną – uzasadnia.

– Warszawa ma na co dzień swoje zajęcia. W weekendy ludzie oczekują tam rozrywki i ekstremalnych emocji. Uważam, że mogą połknąć żużlowego bakcyla. Myślę, że ludzie z Warszawy najprędzej mogą zrozumieć żużlowców. Żużlowcy to nie są ładni chłopcy, oni mają w sobie też pewną treść – twierdzi z kolei komentator Tomasz Lorek.

Żużlowcy o mistrzostwo świata rywalizują w cyklu Speedway Grand Prix. Krzysztof Kasprzak, aktualny wicemistrz świata uważa, że nowy sezon będzie bardzo ciekawy. – Mamy sześć turniejów na sztucznych torach i tyle samo na naturalnych, jest więc „pół na pół”. Myślę, że dużo może się wydarzyć. Bardzo cieszę się, że całość cyklu zakończy się w Australii – twierdzi.

Wielką postacią polskiego żużla jest Tomasz Gollob. 43-letni zawodnik w Warszawie będzie oficjalnie żegnał się z mistrzostwami świata, choć nie kończy kariery.
– Żużel to jest nasz sport narodowy – twierdzi Gollob. – W Warszawie nie musi się odradzać. On powinien powstać na Stadionie Narodowym. To taka puenta, która nas wszystkich powinna interesować.

18 kwietnia jednym z faworytów LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland powinien być Krzysztof Kasprzak. – Nic się dla mnie po zdobyciu wicemistrzostwa świata nie zmieniło. Jestem nadal takim samym człowiekiem i zawodnikiem jak przedtem. Może trochę bardziej rozpoznają mnie ludzie. Teraz koncentruję się już na przygotowaniach do nowego sezonu. Sukces z sezonu 2014 to już przeszłość – mówi zawodnik. – Wiem, że niektórzy mówią, iż teraz powinienem sięgnąć po mistrzostwo świata, ale nie słucham takich uwag. Wiem jak ciężko pracowałem na wicemistrzostwo. Będę się teraz starał, żeby zostać najlepszym zawodnikiem na świecie – twierdzi Kasprzak i dodaje: – Oczekiwania związane z turniejem na Stadionie Narodowym są duże i doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Idealnie byłoby, gdyby Polak wygrał te zawody, a także gdyby Polak został mistrzem świata 2015. Być może dzięki tym zawodom żużel wróci na stałe do Warszawy i będzie tam kiedyś drużyna ligowa.

Rafał Lewicki, menedżer Krzysztofa Kasprzaka dodaje: – Krzysztof jest ukształtowanym sportowcem od lat. Teraz postawiony został pewien akcent przez jego wynik. Stał się bardziej popularny i jest to na pewno miłe. Wiem, że różni ludzie wiele mogą mówić o tym, że zawodnik ma być teraz mistrzem świata, ale trzeba być ostrożnym w słuchaniu tego i realizować się jak do tej pory. Cele należy osiągać krótkimi odcinkami. Wynik w sezonie 2014 przyszedł po latach pracy. Kasprzak to nie jest młody chłopak i nie da się zwieść. On już wszedł do czołówki światowej i zapisał się w historii polskiego żużla. Teraz musimy pracować dalej, a przy połączeniu tego ze szczęściem wyniki przyjdą same – mówi Rafał Lewicki.

Żużel: 
Share

News

Madsen wygrywa w Toruniu
Toruń czuł głód wielkiego żużla już od co najmniej kilku miesięcy. Emocje na... więcej
Rusza cykl TAURON SEC! [INFORMACJE DLA KIBICÓW]
Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie... więcej
Tauron SEC 2020 - seria Finałów w Polsce !
Żużlowa sytuacja wyjątkowaKoronawirus dyktuje ostatnio warunki na całym świecie... więcej
PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland odbędzie się 15 maja 2021 roku
Bilety na 2020 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland zachowują ważność... więcej
Rywalizacja o tytuł mistrza Europy zaplanowana na 5 grudnia 2020
Speedwayevents.pl w porozumieniu z FIM Europe i Polskim Związkiem Motorowym... więcej
Unia Tarnów wygrała Wirtualny Puchar PolskiZuzel.pl!
Niesamowite emocje w wielkim finale Wirutalnego Pucharu PolskiZuzel.pl. W... więcej
,
Finałowy weekend Wirtualnego Pucharu Polskizuzel.pl
Właśnie rozpoczyna się decydująca rozgrywka w Wirtualnym pucharze polskizuzel.... więcej
Wirtualny Puchar Polskizuzel.pl
Już dziś ruszają rozgrywki Wirtualnego Pucharu Polskizuzel.plSpeedway Challenge... więcej
Flaga narodowa „Dla wszystkich, którzy niosą pomoc” - PKN ORLEN
Z okazji Dnia Flagi, który przypada 2 maja, PKN ORLEN przygotował kampanię... więcej
Nowe regulaminy na stronie internetowej PZM
Na stronie internetowej www.pzm.pl  w zakładce ŻUŻEL – REGULAMINY... więcej

Strony

- Archiwum