Podsumowanie. Rajd Bieluch 2024'

Załoga Przemysław Hajduk i Wojciech Hajduk z Automobilklubu Mysłowickiego wygrała 19. Turystyczny Rajd Samochodowy Bieluch. Drugie miejsce zajęli Wojciech i Henryka Pukowie z Automobilklubu Wielkopolskiego, a na najniższym stopniu podium uplasowały się Karolina Anisiewicz i Renata Bałabas reprezentujące gospodarzy, które okazały się najlepsze w klasyfikacji Rajdu Pań, współorganizowanego przez naszą redakcję. Drugie miejsce w Rajdzie Pań przypadło Dominice i Marcinowi Grzywnom (Automobilklub Chełmski), a trzecie miejsce zajęła załoga Justyna Kozłowska i Jarosław Beyga (niezrzeszeni z Lublina). Przy pięknej pogodzie wimprezie wystartowało dwadzieścia jeden załóg, w wielu samochodach było sporo osób towarzyszących, w tym dzieci. 

Impreza zorganizowana przez Automobilklub Chełmski była 5. rundą Turystycznego Pucharu Polski. Pierwszym akordem rajdu Bieluch była oczywiście wizyta u ducha Bielucha, czyli władcy chełmskich podziemi kredowych. Później uczestnicy odbyli krótkie spacer po chełmskiej Starówce i dopiero stawili się na odprawie. Po wspólnym zdjęciu z maskotką miasta Chełm ruszyli na trasę. Na trasie długości niespełna 70 km zobaczyli m.in. wieżę w Stołpiu, kościół w Podgórzu, pałac w Rejowcu, wieżę ariańską w Krynicy oraz ruiny zamku w Krupem. Przed startem napisali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i zasad pierwszej pomocy. Na trasie musieli odnaleźć cztery obiekty pokazane na zdjęciach, odpowiedzieć na trzynaście zadań turystycznych oraz zapisać prawie czterdzieści punktów kontroli przejazdu. Zabawa i rywalizacja była znakomita.

Organizator przygotował "pułapkę" dla uczestników w którą wpadła prawie połowa załóg. Z wpisywanych do karty rozwiązań TPKP ewidentnie wychodziło hasło KOCHAMY CHEŁM! Jednak prawidłowa odpowiedź na przedostatnie zadanie turystyczne kryła się pod literką N. Końcowe hasło co prawda zniekształciło nazwę miasta, ale radość wrednego organizatora ze zrobienia psikusa była bezcenna :)

Zakończenie imprezy odbyło się w świetlicy w Depułtyczach Królewskich. Tam niespodziewanie pojawił się prawie oryginalny policjant :) w całkowicie oryginalnym amerykańskim radiowozie i przeprowadził kontrolę kilku uczestników rajdu. Na szczęście wszystko okazało się w porządku. :) Oryginalne puchary (w kształcie ducha Bielucha), nagrody i upominki wręczali Anna Wyczyńska reprezentująca redakcje Radia Bon Ton i Super Tygodnia Chełmskiego oraz Marek Chybiak - przewodniczący Rady Gminy Chełm. Wszyscy uczestnicy, bez względu na zajęte miejsca zakończyli rajd z pamiątkowymi figurkami Bieluszkami, smakami produktów SM Bieluch, voucherami do aquaparku oraz przede wszystkim ze wspomnieniami dobrej zabawy oraz pięknych krajobrazów Chełma i okolic.

Impreza tej rangi nie mogła się odbyć bez sponsorów, w gronie których znaleźli się m.in. Gmina Chełm, Spółdzielnia Mleczarska Bieluch, Car Mir, Centrum Akumulatorów i Klimatyzacji, Geologicznie Grzegorz Chwesiuk, Super Optyk, Polski Związek Motorowy, kwiaciarnia Małgońka i Chełmski Park Wodny. Automobilklub Chełmski już teraz zaprasza na tradycyjny Turystyczny Rajd Niepodległości w dniu 11 listopada.

Z poważaniem!
Grzegorz Gorczyca

Automobilklub Chełmski

News

XXIV Rajd Chemików - podsumowanie
Światowy Dzień Ochrony Środowiska- upamiętniony trwale: Podczas XXIV RAJD... więcej
25 Rajd Zagłębiowski - podsumowanie
25” Rajd Zagłębiowski przeszedł do historii. Dziękujemy za tak liczne... więcej
7 runda TPP PZM - Dzień Dziecka
Automobilklub Wielkopolski Delegatura w Nowym Tomyślu organizuje rajd dla... więcej
Rally Gala w TVP3 Opole
  https://youtu.be/TsPNMmJtDgs?t=903
Rally Gala - podsumowanie
Za nami 1 i 2 runda NSMP - Rally Gala 2024' Przedstawiamy wyniki oraz  kilka... więcej
W dniu 31 maja 2024 Biura ZG PZM będą nieczynne.
W dniu 31 maja 2024 r. (piątek) biura ZG PZM na ulicy Kazimierzowskiej 66 i... więcej
Światowid 2024
Komisja Sportów Popularnych i Turystyki Automobilklubu Polski zaprasza na: 5... więcej
3 runda TMMP - Rajd Chemików
Automobilklub Kędzierzyńsko Kozielski zaprasza na 3 rundę Turystycznych... więcej
25. Rajd Zagłębiowski
Serdecznie zapraszamy do udziału w 25 (!) edycji “Rajdu Zagłębiowskiego”,... więcej
1 i 2 Runda Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostw Polski
Automobilklub Kędzierzyńsko Kozielski zaprasza na 1 i 2 Rundę Nawigacyjnych ... więcej

Strony

- Archiwum