Rokkersi rozegrali piątą rundę

Seria Rok Cup Poland wkroczyła w decydującą fazę rozgrywek. Za nami pięć rund pucharowego cyklu. Na torze w Bydgoszczy pojawiło się niemal 70 kierowców, by walczyć o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej swoich kategorii.

Puchar Roka wkroczył w decydującą fazę, a znakiem tego była twarda walka o czołówkę klasyfikacji generalnej na Bydgoskim kartodromie. We wszystkich kategoriach rywalizacja o zwycięstwo i czołowe pozycje trwała do ostatnich wyścigów. Było emocjonująco, widowiskowo i bardzo ciekawie.

Wśród najmłodszych zwyciężył lider klasyfikacji generalnej Aleksander Pelikański (Parolin Poland), który po raz trzeci w tym sezonie kończy rundę z kompletem punktów, ale tuż za jego plecami trwała walka o kolejne pozycje. Wygrał ją Borys Piotrowski z Bambini Racing, który uplasował się tuż przed swoim teamowym kolegą Dominikiem Wójcikiem. W czasówce i zawodach błysnął Natan Lukas, który w walce o pole position zaliczył trzecią lokatę, a całe zawody zakończył na szóstym miejscu. Wicelider klasyfikacji generalnej Jan Gardzielik z ST Racing tym razem poza podium, na czwartej pozycji.

W kategorii Mini Rok, która uchodzi za najbardziej widowiskową wygrał Marek Łagan z CKT Racing, chociaż to Adrian Potępa, którego ostatnio oglądaliśmy jako zwycięzcę, zdobył pole position. Na pierwszej pozycji w klasyfikacji zawodów mieliśmy remis punktowy za sprawą świetnie ostatnio jadącego Mikołaja Gawlikowskiego z Bambini, który zaliczył podium podczas europejskiej imprezy Rok Cup w niemieckim Wackersdorfie. Szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść Marka Łagana za sprawą lepszej czasówki. Podium uzupełnił Miłosz Smuk z Parolina.

Wśród juniorów obserwowaliśmy twardą walkę o zwycięstwo. Pole position zdobył Morgan Knudsen z AMO, ale w pierwszym wyścigu aktualny lider klasyfikacji generalnej Marcel Kasprzycki okazał się najszybszy. W drugim biegu kierowca Jastrzębskich nie ukończył jednak rywalizacji, a dodatkowo otrzymał karę 10 sekund za spowodowanie incydentu. W kolejnych wyścigach tryumfowali Marek Piórkowski (KRT Exprit), Kacper Bonder (Parolin) oraz Morgan Knudsen. Zawody wygrał Marek Piórkowski przed Morganem Knudsenem i Kacprem Bonderem.

W kategorii Senior Rok zwyciężył Oliwier Kobiela (Jastrzębski Racing), który zaliczył zwycięstwo w trzech wyścigach, ale to Franciszek Czapla (AMO) zdobył pole position i prowadzi w klasyfikacji generalnej. W Bydgoszczy lider uplasował się na drugim miejscu, a podium uzupełnił Piotr Orzechowski (AMO). W klasyfikacji kierowców Expert Rok pierwszy był Antoni Bal (Parolin), a kolejne miejsca zajęli Daniel Zając (DD Motorsport) i Konrad Czarnecki (KRT Exprit).

Kolejna runda odbędzie się po raz drugi w tym sezonie w Słomczynie.