Polacy zdominowali Rok Euro Trophy w Niemczech

Polscy kierowcy od wielu lat należą do najszybszych Rokkersów świata. Imprezy międzynarodowe to polska specjalność. W miniony weekend Polacy zdominowali europejską imprezę Rok Cup w niemieckim Wackersdorfie.

Ośmiu polskich kierowców stanęło na podium trzeciej edycji Rok Cup Euro Trophy, która w miniony weekend zakończyła się w niemieckim Wackersdorfie. Wśród juniorów Polacy zdominowali rywalizację zajmując wszystkie miejsca na podium! W każdej z pozostałych na podium stanął polski kierowca. W sumie w zawodach Polska była wiodącą nacją, a we wszystkich kategoriach wystartowało 19 zawodników.

W kategorii Mini rok wystartowało sześciu Polaków. Pole position zdobył Mikołaj Gawlikowski z Bambini Racing, który ostatecznie uplasował się na trzeciej pozycji w finałowej stawce. Drugie miejsce w finale zawodów zajął Tomasz Cichoracki, również z Bambini, a czwarte i piąte miejsce zajęli Miłosz Smuk i Norbert Plaszewski (obaj Parolin Poland). Rywalizację najmłodszych kierowców wygrał Niemiec Maxim Becker.

Juniorską rywalizację Polacy zdominowali totalnie. Na podium stanęła trójka kierowców AMO Racing, teamu polskiego promotora Rok Cup. Po raz kolejny najszybszym juniorem został Franciszek Czapla, a kolejne pozycje zajęli Antoni Kosiba i Morgan Knudsen. Z kolei jako piąty finiszował Kacper Bonder z Parolin Poland. Po raz pierwszy w tym cyklu całe podium zajęli polscy kierowcy.

W seniorskim Rok zwycięzcą został Rumun David Dragan. Teamowy partner Adriana Łabudy z Zanchi Motorsport, który zajął w finale czwartą pozycję, wyprzedził na mecie decydującego wyścigu Iwo Beszterdę. Kierowca Parolin Poland zdobył pole position w treningu oficjalnym przed zawodami, jako drugim Polak w zawodach, który wygrał czasówkę. Podium seniorskiej kategorii uzupełnił Niemiec Maximilian Schleimer, który był trzeci.

W kategorii Expert Rok mieliśmy trzech kierowców. Najszybszą zawodniczką okazała się Czeszka ścigająca się w polskim teamie Parolina Sona Ptackova, a dwa kolejne miejsca na podium zajęli Polacy. Antoni Bal był drugi (Parolin Poland), a Wojtek Stadnik (AMO Racing) trzeci. Daniel Zając, który również wystartował w tej kategorii uplasował się na szóstym miejscu.