Koszęcin 2023 - relacja z jubileuszowego zlotu caravaningowego

W dniach 25-27 sierpnia na terenie Pałacu w Koszęcinie odbył się 40 ogólnopolski Zlot Caravaningowy Gwarki 2023. Wydarzenie było dla turystów caravaningowych okazją do świętowania dwóch jubileuszy. 40 lat działalności obchodził organizator zlotu, Klub Turystyki Caravaningowej Gwarek z Tarnowskich Gór oraz 50-lecie działalności caravaningowej w Polskim Związku Motorowym było świętem wszystkich, którzy tą formę podróżowania z PZM uprawiają. Na ceremonię uroczystego rozpoczęcia zlotu zostało zaproszonych wiele osób wspierających wydarzenie. Było dużo gratulacji, podziękowań. Z okazji jubileuszu działalności klubu, będący na ceremonii rozpoczęcia Prezes Polskiego Związku Motorowego Michał Sikora wręczył Gwarkom pamiątkową paterę, a wybranym turystom wiele odznak Turysty Caravaningowego PZM nadanych przez Główną Komisję Caravaningu. Była też okazja do ceremonialnego przekrojenia przygotowanego na tą okazję tortu. Resztę wieczoru wypełniła muzyka i tańce.

Program na sobotę był pełen wydarzeń. Przede wszystkim wystartowały XI Puchar Śląska w Jeździe Samochodem z Przyczepą i X Puchar Śląska w Jeździe Sprawnościowej Samochodem Pań, czyli cieszące się coraz większym zainteresowaniem konkursy organizowane przez Okręgową Komisję Caravaningu przy ZO PZM w Katowicach. 

Mistrzem XI Pucharu Śląska w Jeździe Samochodem z Przyczepą został Maciej Kołodziej reprezentujący Klub Motorowy Górników Jarząbek. Mistrzynią X Pucharu Śląska w Jeździe Sprawnościowej Samochodem Pań została Maria Gamoń z Górniczego Klubu Motorowego Rozbark.

W trakcie wspomnianego współzawodnictwa, dzieci i młodzież miały przygotowany osobny program. Były nie tylko zabawy przygotowane m.in. przez ekipę iCamp Active, ale też konkurs BRD z wiedzy o przepisach z zakresu wiedzy na kartę rowerową. Zwieńczeniem wysiłków było szaleństwo na łące przykrytej pianą. Możliwość zwiedzania muzeum, posiłki organizatora, kiermasz były uzupełnieniem programu. Nasz zlot spotkał się terminowo z organizowanym przez Automobilklub Częstochowski 42 Rajdem Częstochowskim, a w tym  6 rundę Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Organizacja tego wydarzenia w tym samym miejscu była sporą atrakcją dla naszych turystów. Zlot został zakończony w niedzielę. Zwycięzców uhonorowano pucharami i dyplomami. Kolejne zloty już niebawem.

Dziękujemy SOS PZMOT oraz PZM Travel za wsparcie wydarzenia w zakresie jubileuszu 50-lecia działalności caravaningowej w Polskim Związku Motorowym.

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa Adam Lak, Cezary Kasprowicz, Marcin Turko.

 

 

Caravaning: 

News

Dzień Dziecka w Ochabach
Dzień Dziecka dla ZS nr 4 w Ochabach.Jak co roku nasz klub (KMG Jarząbek)... więcej
Zmarł Stanisław Gawron
Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci śp. Stanisława Gawrona –... więcej
Caravaningowy Dzień Dziecka oraz II Runda CMP i MKC PZM - foto
Przedstawiamy relację fotograficzną z zakończonego wczoraj Ogólnopolskiego... więcej
Ogólnopolski Zlot Caravaningowy GŁUSZYCA 2024'
Wielkimi krokami zbliża się ostatnia runda Caravaningowych Mistrzostw Polski... więcej
W dniu 31 maja 2024 Biura ZG PZM będą nieczynne.
W dniu 31 maja 2024 r. (piątek) biura ZG PZM na ulicy Kazimierzowskiej 66 i... więcej
61. Europa Rally - krótkie podsumowanie.
Tegoroczne europejskie święto caravaningu organizowane w ramach cyklu Europa... więcej
24. Adria Rally
Przedstawiamy otrzymane od organizatora dodatkowe informacje: Dear friends... więcej
Austria - Wiedeń i Dolina Wachau
Zapraszamy na zlot wycieczkowy do Wiednia i malowniczej Doliny Wachau. ... więcej
27. Dahlie Rallye
TERMIN: 29 sierpnia - 1 września 2024 rLOKALIZACJA: Jonathermal Camping - 6120... więcej
Zlot caravaningowy post 27.Dahlie Rallye
Po oficjalnym zlocie w ramach cyklu Dahlie Rallye został przygotowany dla... więcej

Strony

- Archiwum