Koszęcin 2023 - relacja z jubileuszowego zlotu caravaningowego

W dniach 25-27 sierpnia na terenie Pałacu w Koszęcinie odbył się 40 ogólnopolski Zlot Caravaningowy Gwarki 2023. Wydarzenie było dla turystów caravaningowych okazją do świętowania dwóch jubileuszy. 40 lat działalności obchodził organizator zlotu, Klub Turystyki Caravaningowej Gwarek z Tarnowskich Gór oraz 50-lecie działalności caravaningowej w Polskim Związku Motorowym było świętem wszystkich, którzy tą formę podróżowania z PZM uprawiają. Na ceremonię uroczystego rozpoczęcia zlotu zostało zaproszonych wiele osób wspierających wydarzenie. Było dużo gratulacji, podziękowań. Z okazji jubileuszu działalności klubu, będący na ceremonii rozpoczęcia Prezes Polskiego Związku Motorowego Michał Sikora wręczył Gwarkom pamiątkową paterę, a wybranym turystom wiele odznak Turysty Caravaningowego PZM nadanych przez Główną Komisję Caravaningu. Była też okazja do ceremonialnego przekrojenia przygotowanego na tą okazję tortu. Resztę wieczoru wypełniła muzyka i tańce.

Program na sobotę był pełen wydarzeń. Przede wszystkim wystartowały XI Puchar Śląska w Jeździe Samochodem z Przyczepą i X Puchar Śląska w Jeździe Sprawnościowej Samochodem Pań, czyli cieszące się coraz większym zainteresowaniem konkursy organizowane przez Okręgową Komisję Caravaningu przy ZO PZM w Katowicach. 

Mistrzem XI Pucharu Śląska w Jeździe Samochodem z Przyczepą został Maciej Kołodziej reprezentujący Klub Motorowy Górników Jarząbek. Mistrzynią X Pucharu Śląska w Jeździe Sprawnościowej Samochodem Pań została Maria Gamoń z Górniczego Klubu Motorowego Rozbark.

W trakcie wspomnianego współzawodnictwa, dzieci i młodzież miały przygotowany osobny program. Były nie tylko zabawy przygotowane m.in. przez ekipę iCamp Active, ale też konkurs BRD z wiedzy o przepisach z zakresu wiedzy na kartę rowerową. Zwieńczeniem wysiłków było szaleństwo na łące przykrytej pianą. Możliwość zwiedzania muzeum, posiłki organizatora, kiermasz były uzupełnieniem programu. Nasz zlot spotkał się terminowo z organizowanym przez Automobilklub Częstochowski 42 Rajdem Częstochowskim, a w tym  6 rundę Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Organizacja tego wydarzenia w tym samym miejscu była sporą atrakcją dla naszych turystów. Zlot został zakończony w niedzielę. Zwycięzców uhonorowano pucharami i dyplomami. Kolejne zloty już niebawem.

Dziękujemy SOS PZMOT oraz PZM Travel za wsparcie wydarzenia w zakresie jubileuszu 50-lecia działalności caravaningowej w Polskim Związku Motorowym.

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa Adam Lak, Cezary Kasprowicz, Marcin Turko.

 

 

Caravaning: 

News

Zmiana cen biletów od 28 września na Caravans Salon Poland w Poznaniu
Bilety na Caravans Salon w Poznaniu w niższych cenach tylko do 27... więcej
Relacja ze Zlotu Caravaningowego „Rekreacja i wypoczynek”
W dniach 15 – 17.09.2023 r. KMG „Jarząbek” zorganizował na... więcej
Wyniki generalne 2023
Główna Komisja Caravaningu PZM informuje, że na stronie https://pzm.pl/... więcej
Relacja z III rundy CMP i MKC PZM
III i zarazem ostatnia runda Caravaningowych Mistrzostw Polski PZM oraz... więcej
Komunikat 5/2023 - zgłoszenia organizacji rund CMP i MKC PZM w 2024 roku
Główna Komisja Caravaningu PZM informuje, że został opublikowany Komunikat 5/... więcej
26 Dahlie Rallye - relacja
3 września 26 zlot z cyklu Dahlie Rallye przeszedł do historii. Tym razem... więcej
Koszęcin 2023 - relacja z jubileuszowego zlotu caravaningowego
W dniach 25-27 sierpnia na terenie Pałacu w Koszęcinie odbył się 40... więcej
Startuje konkurs PZM i FIA na najlepszego kierowcę w Polsce – OTOMOTO Najlepszy Młody Kierowca 2023
W piątek, 25 sierpnia ruszają eliminacje do OTOMOTO Najlepszy Młody Kierowca... więcej
III runda CMP i MKC PZM
Informujemy, że III runda Caravaningowych Mistrzostw Polski PZM oraz... więcej

Strony

- Archiwum