Dwa medale reprezentantów Polski! Vaculik wygrywa FNS FIM SGP of Poland

Zwycięstwem Martina Vaculika zakończyła się ostatnia runda tegorocznego FIM SGP. W Toruniu Słowak pokonał Bartosza Zmarzlika i Leona Madsena. Kibiców z Polski cieszy fakt, że oprócz złota Zmarzlika, po brąz sięgnął Janowski!

Dwie pierwsze serie to popis Martina Vaculika, który wygrał oba swoje starty. Za jego plecami równie dobrze prezentowali się Robert Lambert i Maciej Janowski, którzy zanotowali po 5 punktów. W zawody nie za dobrze wszedł Patryk Dudek, który zdobył tylko „oczko”. Mistrz Świata, Bartosz Zmarzlik, w obu swoich występach zdobył po 2 punkty.

W trzeciej serii w 12. biegu taśmy dotknął Robert Lambert. Za niego pojechał pierwszy rezerwowy, Krzysztof Lewandowski, który ucieszył swoją jazdą miejscowych kibiców. Do końca walczył o dwa punkty z Kacprem Woryną, jednak nie dał rady. Bieg wygrał Daniel Bewley. W tej odsłonie ponownie 3 „oczka” zdobył Vaculik, a samotnym wiceliderem został Janowski (7).

Czwarta seria startów przyniosła stratę punktów przez Martina Vaculika, a pokonał do Andzejs Lebedevs (8 pkt). W 16. biegu Tai Woffinden został wykluczony za dotknięcie taśmy. W jego miejsce pojechał Mateusz Affelt.

Ostatnia odsłona zmagań w rundzie zasadniczej rozpoczęła się od niebezpiecznego upadku Jasona Doyle’a i Patryka Dudka na 1. łuku. Obaj zawodnicy wstali o własnych siłach, a z powtórki został wykluczony Australijczyk.

Do półfinału awansowali Martin Vaculik, Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Leon Madsen, Mikkel Michelsen, Andzejs Lebedevs, Fredrik Lindgren i Daniel Bewley.

W pierwszym półfinale do ostatniej gonitwy dostali się Martin Vaculik i Leon Madsen. Z drugiego dotarli Bartosz Zmarzlik oraz Maciej Janowski. Awans zawodnika BETARD SPARTY oraz odpadnięcie Lindgrena i Bewley’a spowodowało, że Polak sięgnął po brązowy medal IMŚ.

W finale zdecydowanie wygrał Vaculik, a za jego plecami przyjechał Zmarzlik. O trzecie miejsce do końca rywalizowali Madsen z Janowskim – górą był Duńczyk. Tym samym w sezonie 2022 Zmarzlik zdobył złoto, Madsen srebro, a Janowski brąz.