Czeska odsłona Rotax Max Challenge

Seria Rotax Max Challenge Poland rozegrała kolejną rundę. Areną czwartej odsłony serii był czeski tor Steel Ring, gdzie wystartowało 92 zawodników. To tegoroczny rekord frekwencji w rozgrywkach pucharowych.

Weekend w Czechach był pierwszym z dwóch weekendów wyścigowych serii Rotax. W kolejny weekend kierowcy pojadą na tym samym torze kolejną, piąta rundę serii. Tymczasem 92 zawodników rywalizowało w czwartej odsłonie rozgrywek w czeskim Trzyńcu.

Najliczniejsza kategorią była Junior Max, w której wystartowało 25 zawodników. W Mini Max zobaczyliśmy 24 kierowców, w Micro Max 14, a Senior Max i D2 Max 13 i 12. Niezwykle ciekawie zrobiło się w kategorii Senior Max, w której aż pięciu kierowców ma szansę na zwycięstwo w sezonie.

Wśród najmłodszych zawodników niespodziewanie zwycięstwo zaliczył Ksawery Dudkowski z MG Racing, który wyprzedził Marcela Rudnickiego i Michała Zająca z Bambini Racing. Lider klasyfikacji generalnej Kacper Rajpold z MG Racing uplasował się na czwartej pozycji, a pierwszą piątkę Kartingowej Akademii Micro Max Orlen Team zamknął Oliwier Wróbel z Blue Racing.

W kategorii Mini Max niezwykle szybcy w ten weekend byli Aleksander Rogowski (KRK Racing) i Oliwier Chłopek (Wyrzykowski Motorsport). Ten pierwszy pewnie wygrał zawody, drugi gonił ścisłą czołówkę notując najlepsze czasy niedzielnych wyścigów. Ostatecznie zakończył rywalizację na 10. pozycji, a podium uzupełnili Patryk Michalik i Franciszek Belusiak, również z KRK Racing.

Kategoria juniorska miała swojego zdecydowanego lidera. Pole position i wszystkie cztery wyścigi zakończone zwycięstwem to wynik Kacpra Turoboyskiego z Bambini Racing, który umocnił się na pozycji lidera. Tuż za nim uplasowali się Oliwier Kobiela (Jastrzębski) i Tomasz Ibsen (KRZ Motorsport), a kolejne miejsca przypadły w udziale Colinowi Ważnemu (Wyrzykowski) oraz Alanowi Kluzie (KRK).

We wspomnianej wcześniej kategorii seniorskiej najszybszym kierowcą został Karol Kamiński (KRZ), który w ostatniej imprezie Rotax International Trophy we francuskim Le Mans uplasował się bardzo wysoko. Tuż za nim w Trzyńcu znaleźli się Patryk Donica (KRK) oraz Gustaw Wiśniewski (JR Racing). Po raz pierwszy w kategorii seniorskiej polskiej serii wystartowało dwóch Czechów. Byli to Jakub Matusek i Hartmut Florian Schomann.

W DD2 Max furorę zrobił David Aulejtner, który zadebiutował w kategorii i sięgnął po swoje pierwsze zwycięstwo. Kierowca teamu Wyrzykowski Motorsport pokonał 11 rywali notując w niedzielę dwa znakomite zwycięstwa w wyścigach okraszone najlepszymi czasami. Tuż za nim uplasowali się Marcin Zając (DD Motorsport) oraz Dawid Maślakiewicz (46Team), lider klasyfikacji generalnej. Najszybszym „mastersem” został Sławomir Murański (46 Team), który wyprzedził Daniela Zająca (DD Motorsport) i Kirylla Biryuka (46 Team).

Liderami klasyfikacji generalnych są Kacper Rajpold (Micro), Patryk Michalik (Mini), Kacper Turoboyski (Junior), Piotr Borowczyk (Senior), Dawid Maślakiewicz (DD2 Max), Sławomir Murański (DD2 Masters).

Kolejne zawody Rotax za tydzień na tym samym torze.

Pełne wyniki pod poniższym linkiem:
https://wyniki.motoresults.pl/pl/2022/Karting/ROTAX/IV-Runda/e_3428

 

fot. Krystian Boguta (Race Media)

 

Karting: 
Źródło newsa: 
Share

News

Informacja Głównej Komisji Sportu Kartingowego
GKSK przedstawia listę zawodników, członków Kadry Narodowej w sporcie... więcej
WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!
WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!
Ubezpieczenia sport 2023
Komunikat ZG PZM z dnia 21.12.2022 dot. Ubezpieczeń na rok 2023 z... więcej
Kurs na licencje instruktora sportu kartingowego 2023.
 Kurs na instruktora sportu kartingowego, motocyklowego i samochodowego... więcej
Kartingowcy nagrodzeni- Gala Zakończenia Sezonu Sportu Karingowego 2022 - podsumowanie sezonu
W niedzielę (18 grudnia) podczas odbywającej się w warszawskim Centrum... więcej
Polacy na finale światowym Rotax Grand Finals
W miniony weekend w Portugalii zakończyła się 22. edycja Rotax Grand Finals. W... więcej
GALA SPORTU KARTINGOWEGO 2022
 Informacja o Gali Sportu Kartingowego 2022. Arkusz... więcej
Finał sezonu WSK w Lonato
Ostatnia tegoroczna runda serii WSK odbyła się w Lonato. WSK Final Cup dla... więcej
Świętujemy Weekend Wolontariuszy FIA 2022
Weekend Wolontariuszy FIA 2022 odbędzie się w dniach 12-13 listopada. W te dni... więcej
Polacy w Sarno. WSK Final Cup.
We włoskim Sarno odbyła się pierwsza runda ostatniego tegorocznego cyklu serii... więcej
FIA Motorsport Games: drugi medal dla Polski na zakończenie igrzysk w Marsylii
Emilia Rotko i Karol Król wywalczyli dla Polski brązowy medal w karting... więcej
FIA Motorsport Games: pierwszy medal dla Polski, Jakub Przygoński na podium
W trzecim dniu Igrzysk Sportów Motorowych FIA w Marsylii reprezentacja Polski... więcej

Strony

- Archiwum