Czeska odsłona Rotax Max Challenge

Seria Rotax Max Challenge Poland rozegrała kolejną rundę. Areną czwartej odsłony serii był czeski tor Steel Ring, gdzie wystartowało 92 zawodników. To tegoroczny rekord frekwencji w rozgrywkach pucharowych.

Weekend w Czechach był pierwszym z dwóch weekendów wyścigowych serii Rotax. W kolejny weekend kierowcy pojadą na tym samym torze kolejną, piąta rundę serii. Tymczasem 92 zawodników rywalizowało w czwartej odsłonie rozgrywek w czeskim Trzyńcu.

Najliczniejsza kategorią była Junior Max, w której wystartowało 25 zawodników. W Mini Max zobaczyliśmy 24 kierowców, w Micro Max 14, a Senior Max i D2 Max 13 i 12. Niezwykle ciekawie zrobiło się w kategorii Senior Max, w której aż pięciu kierowców ma szansę na zwycięstwo w sezonie.

Wśród najmłodszych zawodników niespodziewanie zwycięstwo zaliczył Ksawery Dudkowski z MG Racing, który wyprzedził Marcela Rudnickiego i Michała Zająca z Bambini Racing. Lider klasyfikacji generalnej Kacper Rajpold z MG Racing uplasował się na czwartej pozycji, a pierwszą piątkę Kartingowej Akademii Micro Max Orlen Team zamknął Oliwier Wróbel z Blue Racing.

W kategorii Mini Max niezwykle szybcy w ten weekend byli Aleksander Rogowski (KRK Racing) i Oliwier Chłopek (Wyrzykowski Motorsport). Ten pierwszy pewnie wygrał zawody, drugi gonił ścisłą czołówkę notując najlepsze czasy niedzielnych wyścigów. Ostatecznie zakończył rywalizację na 10. pozycji, a podium uzupełnili Patryk Michalik i Franciszek Belusiak, również z KRK Racing.

Kategoria juniorska miała swojego zdecydowanego lidera. Pole position i wszystkie cztery wyścigi zakończone zwycięstwem to wynik Kacpra Turoboyskiego z Bambini Racing, który umocnił się na pozycji lidera. Tuż za nim uplasowali się Oliwier Kobiela (Jastrzębski) i Tomasz Ibsen (KRZ Motorsport), a kolejne miejsca przypadły w udziale Colinowi Ważnemu (Wyrzykowski) oraz Alanowi Kluzie (KRK).

We wspomnianej wcześniej kategorii seniorskiej najszybszym kierowcą został Karol Kamiński (KRZ), który w ostatniej imprezie Rotax International Trophy we francuskim Le Mans uplasował się bardzo wysoko. Tuż za nim w Trzyńcu znaleźli się Patryk Donica (KRK) oraz Gustaw Wiśniewski (JR Racing). Po raz pierwszy w kategorii seniorskiej polskiej serii wystartowało dwóch Czechów. Byli to Jakub Matusek i Hartmut Florian Schomann.

W DD2 Max furorę zrobił David Aulejtner, który zadebiutował w kategorii i sięgnął po swoje pierwsze zwycięstwo. Kierowca teamu Wyrzykowski Motorsport pokonał 11 rywali notując w niedzielę dwa znakomite zwycięstwa w wyścigach okraszone najlepszymi czasami. Tuż za nim uplasowali się Marcin Zając (DD Motorsport) oraz Dawid Maślakiewicz (46Team), lider klasyfikacji generalnej. Najszybszym „mastersem” został Sławomir Murański (46 Team), który wyprzedził Daniela Zająca (DD Motorsport) i Kirylla Biryuka (46 Team).

Liderami klasyfikacji generalnych są Kacper Rajpold (Micro), Patryk Michalik (Mini), Kacper Turoboyski (Junior), Piotr Borowczyk (Senior), Dawid Maślakiewicz (DD2 Max), Sławomir Murański (DD2 Masters).

Kolejne zawody Rotax za tydzień na tym samym torze.

Pełne wyniki pod poniższym linkiem:
https://wyniki.motoresults.pl/pl/2022/Karting/ROTAX/IV-Runda/e_3428

 

fot. Krystian Boguta (Race Media)

 

Karting: 
Źródło newsa: 
Share

News

Jan Przyrowski II Wicemistrzem Świata.
Jan Przyrowski trzeci w Kartingowych Mistrzostwach ŚwiataPolski kierowca Jan... więcej
Regulamin Uzupełniający 7 runda Rotax Max Challenge Poland, 07-09.10.2022, Poznań.
 regulamin Uzupełniający 7 runda Rotax Max Challenge Poland, 07-09.10.... więcej
Komunikat 9.2022 - Wyniki Kartingowych Mistrzostw Polski 2022
 Komunikat 9.2022 - Wyniki w klasyfikacji generalnej Kartingowych... więcej
ZACIĘTE POJEDYNKI W BYDGOSZCZY
  Dwa tygodnie po finałowej rundzie Kartingowych Mistrzostw Polski w... więcej
II Igrzyska Sportów Motorowych, osiemnastu Polaków na starcie
Sportowcy z ponad 90 krajów, 17 dyscyplin i walka nie tylko osiągnięcia... więcej
CORAZ BLIŻEJ KOŃCA SEZONU
Wielkimi krokami zbliżamy się do zakończenia tegorocznego sezonu Rotax Max... więcej
Szwed Viktor Gustavsson mistrzem świata KZ. Polacy w Le Mans.
Szwed Viktor Gustavsson został mistrzem świata kategorii KZ. W miniony weekend... więcej
Szwed Viktor Gustavsson mistrzem świata KZ. Polacy w Le Mans
Szwed Viktor Gustavsson został mistrzem świata kategorii KZ. W miniony weekend... więcej
Iwo Beszterda na czwartym miejscu w FIA Academy Trophy
Iwo Beszterda, który reprezentował Polskę w FIA Karting Academy Trophy zajął... więcej
KMP 2022. Finał godny finału
W miniony weekend na torze Poznań rozegrano finałową rundę Kartingowych... więcej
Szósta runda Rok Cup Poland, czyli regaty w Poznaniu
 Tor Poznań gościł uczestników szóstej, przedostatniej już odsłony... więcej

Strony

- Archiwum