Golden Rules to inicjatywa podjęta przez Międzynarodową Federację Samochodową FIA oraz firmę Michelin w 2011 roku, w ramach międzynarodowej kampanii FIA Action for Road Safety. Działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego wspierają znani sportowcy m.in. Emerson Fittipaldi, Michael Schumacher, Sebastian Vettel, Sébastien Loeb, Yvan Muller oraz Monisha Kaltenborn.

Golden Rules to zbiór dziesięciu Złotych Zasad, którymi powinien kierować się każdy użytkownik drogi, aby podróżować bezpiecznie. Na oficjalnej stronie kampanii http://www.goldenrules-fia-michelin.com/?lang=en) znajdują się zdjęcia z udziałem zawodników - w powszechnej opinii nie kojarzonych z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa - obrazujące kolejno dziesięć Złotych Zasad i przekonujące do ich przestrzegania.

W Polsce kampania FIA została zainicjowana w 2013 roku podczas LOTOS 70. Rajdu Polski w Mikołajkach. Złote Zasady zostały przetłumaczone na język polski i wyeksponowane w najważniejszych punktach Rajdu.

W roku 2014 Poseł Beata Bublewicz, Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w imieniu Fundacji im. Mariana Bublewicza i we współpracy z Polskim Związkiem Motorowym postanowili rozszerzyć kampanię Golden Rules i zaprosić polskich mistrzów sportów motorowych do promocji Złotych Zasad. W tym celu zorganizowano profesjonalne sesje zdjęciowe ze znanymi sportowcami, gdzie każdy z zawodników reprezentuje najbardziej bliską mu zasadę. Polską kampanię Golden Rules, poszerzono od dwie  - nie mniej ważne -  zasady, reprezentują ją następujący polscy zawodnicy oraz Poseł Beata Bublewicz i Prezes PZM Andrzej Witkowski:

 

Złote Zasady FIA  - chcę być bezpieczny

 

Zapinam pasy
Jestem odpowiedzialny za bezpieczeństwo wszystkich pasażerów.
Krzysztof Skorupski

 

Przestrzegam przepisów ruchu drogowego
Zasady są po to, by nas chronić .
Michał Kościuszko

 

Jeżdżę z dozwoloną prędkością
Mój samochód jest z metalu, piesi i dzieci - nie.
Jan Chmielewski

 

Sprawdzam opony
Kontroluję bieżnik i ciśnienie, także w kole zapasowym.
Szymon Kornicki

 

Prowadzę tylko na trzeźwo
Pijany lub odurzony stanowię niebezpieczeństwo.
Krzysztof Hołowczyc

 

Chronię dzieci
Przewożę je w fotelikach.
Kajetan Kajetanowicz

 

Jestem uważny
Telefonowanie czy smsowanie zwiększają zagrożenie.
Tomasz Kuchar

 

Przerywam podróż, gdy jestem zmęczony
Lepiej dotrzeć późno niż wcale.
Małgorzata Rdest

 

Jeżdżę w kasku
Motocykle i rowery nie chronią głowy.
Rafał Sonik

 

Jestem uprzejmy
Szanuję innych kierowców.
Wojciech Chuchała

 

Nie parkuję  na kopercie
Bartosz Ostałowski

 

Pieszy zawsze pierwszy
Beata Bublewicz    Andrzej Witkowski    mł. insp. Marek Konkolewski

 

Polska odsłona kampanii miała miejsce podczas najważniejszej imprezy w sportach motorowych w kraju tj. LOTOS 71. Rajdu Polski w Mikołajkach, rundy Mistrzostw Świata WRC. Ogólnokrajowa promocja kampanii rozpocznie się na początku września tj. wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, tak żeby w tym szczególnym czasie maksymalnie wyczulić kierowców na kwestie bezpieczeństwa ruchu drogowego