Oj działo się w ostatni weekend

"Spodziewałam się szybkiego ścigania w istnie pustynnych warunkach a zastałam błotne przeprawy. Przez cały weekend sporo walki technicznej jak i kilka przygód nawigacyjnych, ale cieszę się, że finalnie dotarłam do mety i w walce wyłącznie z mężczyznami nie byłam ostatnia - tak komentuje weekendowe ściganie Joanna Modrzewska

Do Szczecina, Dobrej i Drawska Pomorskiego na Wysoka Grzęda Baja Poland 2020  eliminacji Pucharu Świata FIA, MP i PP w rajdach Baja zjechała się cała śmietanka rajdów terenowych.  W MPRB na liście startowej w klasie motocykli znalazły się dwie kobiety Polka Joanna Modrzewska i Rosjanka ZHADANOVA EKATERINA. Niestety w związku z problemami transportowymi spowodowanymi Covidem motocykl Rosjanki nie dotarł do Polski na czas. Szkoda!

To był niezwykle ciężki rajd dla zawodników jak i ich sprzętów! Kto znalazł się na mecie najtrudniejszej w historii Baja Poland jest już zwycięzcą.  Pogoda spłatała figla i przez kilka dni na poligonie w Drawsku były ulewne deszcze, co spowodowało, że z rajdu Cross Country zrobiła się regularna przeprawa. Z powodu awarii nie ukończył rajdu Nasir al-Attiyah, a Kuba Przygoński czy Krzysztof Hołowczyc zajęli  dla nich niezwykłe miejsca poza podium. Nawet najwięksi jak Stefan Peterhansel czy Krzysztof Hołowczyc zgodnie twierdzili, że były to jedne z najtrudniejszych zawodów w jakich brali udział.

Już za miesiąc kolejna runda MPRD ponownie gospodarzem będzie Drawsko Pomorskie.

Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: