W dniach 31.03 – 2.04 odbyła się VII edycja Wrocław Motorcycle Show. Wrocławskie Targi Motocyklowe organizowane na terenach wystawienniczych Hali Stulecia,  na stałe wpisane są w kalendarz największych wydarzeń motocyklowych Dolnego Śląska.  Co roku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem fanów motoryzacji.  Organizatorzy: Intertark i Gekon, poprzez doświadczenie i zaangażowanie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom zwiedzających, przygotowując szereg atrakcji oraz imprez towarzyszących.

Przez 3 dni targów zanotowano 12.000 odwiedzających z całej Polski. Swoją ofertę zaprezentowało 96 wystawców. Wśród nim stoiska największych marek motocyklowych: Triumph, Yamaha, Honda, BMW,   KTM. Swoje stoisko miała również legenda motoryzacji Indian, który w pięknym stylu wraca na rynek Polski.  Odwiedzający halę motocykliści mogli zakupić niezbędny sprzęt i akcesoria na stoiskach wystawców prezentujących szeroką ofertę w której każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Różnorodny program WMS jak co roku  przyciągnął fanów motoryzacji.  Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy Freestyle MotoCross – skoków na motocyklach, V Wrocławska Wystawa Motocykli Custom oraz darmowe szkolenia dla posiadaczy kat.B, którzy  chcieliby zacząć przygodę z motocyklami 125 cm3.  Dodatkowe atrakcje: pokazy ratownictwa medycznego, omówienie zadań egzaminacyjnych na kategorię A, pokazy motocyklowej mody sprawiły, że mimo pięknej pogody, Hala Stulecia wypełniła się zwiedzającymi.  W czasie WMS nie mogło zabraknąć ciekawych gości. Wielkie brawa zabrała prezentacja temu Pazera Racing, oraz podróżnicy którzy swoimi opowieściami inspirowali słuchaczy do bliskich i dalszych podróży. Ciekawą prezentację przedstawiła Ania Jackowska, reprezentująca Zespół ds. Kobiet Polskiego Związku Motorowego. Przedstawiając historię „Kobieta na motocyklu a mężczyźni..” – w sposób humorystyczny opowiedziała o różnych sytuacjach z jakimi samotnie podróżujące kobiety mogą spotkać się w czasie podróży - ku przestrodze ale i ku odwadze. Motywujące przesłanie prezentacji, o kobiecej sile spotkało się wśród obecnych na sali Pań z dużym entuzjazmem.

Wrocław Motorcycle Show odwiedziło ponad 30 redakcji prasowych, telewizyjnych oraz radiowych. Imprezę poprowadzili Ania Jackowska i Olaf Popanda. Do zobaczenia za rok!

Słowa kluczowe: