W dniach 20-21 maja w Cieszynie odbyła się druga runda Mistrzostw Europy Kobiet w Motocrossie. Do Polski na zawody przyjechało 28 zawodniczek z 15 państw.  Najlepsza w rywalizacji okazała się Sara Andersen (Dania), druga była Emelie Dahl (Szwecja), a na trzecim stopniu podium stanęła Joanna Miller (Polska).

Wyjątkowo zaciętą walkę zawodniczki stoczyły w pierwszym wyścigu.  Do samej mety Dunka wraz ze Szwedką  jechały w kontakcie. Ostatecznie to Sara Andersen minęła linię mety przed Emelie Dahl. W drugim wyścigu Dunka szybko objęła prowadzenie odnosząc pewne zwycięstwo. Joanna Miller zakończyła zawody na pewnej trzeciej pozycji mimo kontuzji kolana.

Bardzo się cieszę, że udało m się wystartować w Cieszynie, bo cały czas miałam w głowie świadomość, że mogę nie dać rady. Jeszcze w środę chodziłam o kulach, ale przez cały tydzień oraz w weekend Mateusz z Human Therapy ciężko pracował, aby moje kolano było w jak najlepszej dyspozycji. W wyścigach doszła jeszcze adrenalina i byłam w stanie zaliczyć dwa dobre starty, które dały mi trzecie miejsce w II rundzie Mistrzostw Europy. Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się stanąć na podium w Cieszynie, ale teraz skupiam się już na kolejnym starcie – III rundzie Mistrzostw Świata we Francji”- powiedziała po zawodach Joanna Miller. 

Przed nami jeszcze dwie rundy Mistrzostw Europy Kobiet w Motocrossie:  17-18 czerwca w Schwedt (Niemcy) oraz 8-9 lipca w Stelpe (Łotwa).

Oficjalne wyniki

Słowa kluczowe: