III Letnie Grand Prix o puchar Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Rajd Rzeczyca 2024 - relacja
Z całego serca chcemy podziękować za udział i wsparcie w naszym Pikniku... więcej
XXXIV Regionalny Rajd Babski 2024 - relacja
XXXIV Regionalny Rajd BabskiW sobotę 25 maja członkinie z Klubu Motorowego... więcej
Świętujemy Światowy Dzień Środowiska!
Świętujemy Światowy Dzień Środowiska!      ... więcej
Zapraszamy na IV rundę Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country
Zapraszamy na IV rundę Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country!Data: 9... więcej
Piknik motoryzacyjny Team 50 Sieradz ODTJ - 16.06.2024
Zapraszamy serdecznie na wyjątkowy Piknik Motoryzacyjny, który odbędzie się 16.... więcej
III Letnie Grand Prix o puchar Prezydenta Tomaszowa - 8/9.06.2024
Automobilklub Tomaszowski ma zaszczyt zaprosić na niezwykłe wydarzenie... więcej
KŻ Orzeł Łódź wygrywa z Wilkami Krosno 50:40
W niedzielę 2 czerwca na Moto Arenie w Łodzi KŻ Orzeł Łódź pokonuje Wilki... więcej
II Runda Mistrzostw Strefy Polski Centralnej w Motocrossie, MX Czerniejew
W niedzielę, 26 maja, w Czerniejewie, województwo mazowieckie, odbyła się II... więcej
Eliminacje Wojewódzkie XXVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2024
W dniu 28 maja 2024 na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu... więcej
WYNIKI SuperSprint 26.05.2024 Team 50 Sieradz
WYNIKI SuperSprint 26.05.2024 Team 50 SieradzW dniu 26 maja 2024 roku... więcej

II Runda Mistrzostw Strefy Polski Centralnej - 26.05.2024 Tor MX Czerniejew

REGULAMIN UZUPEŁNIAJĄCY
MISTRZOSTWA STREFY POLSKI CENTRALNEJ
W MOTOCROSSIE
RUNDA II
CZERNIEJEW: 26.05.2024

KLASY:
MX65, MX85, MX Kobiety, MX Junior, MX Open, MX1 B, MX2 B, MX Amator, MX Masters,
Masters50+, Quad Open
DOJAZD:
Droga szybkiego ruchu: , A2 Droga krajowa: 2 / 803
Najbliższe miasto: Siedlce W odległości 15 km od toru
Najbliższy szpital: Siedlce W odległości 15 km od toru
Nazwa i adres szpitala:
Mazowiecki Szpital Wojewódzki
08-110 Siedlce ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 25
ORGANIZATOR: Klub Motorowy Mx Czerniejew
NUMER LICENCJI KLUBOWEJ: 39/M/2023 ważna do: 2026 r.
adres: Km Mx Czerniejew , 08-114 Skórzec Czerniejew 79
telefon: 692 223 222
e-mail:mxczerniejew@gmail.com
ZGŁOSZENIA:
przez dedykowaną stronę internetową: https://zgloszenia.motoresults.pl
Istnieje możliwość zgłoszenia do zawodów w dniu zawodów, w biurze zawodów.
BIURO ZAWODÓW:
adres: Czerniejew
telefon: 606 828 261 692 223 222 e-mail: mxczerniejew@gmail.com
TOR: Mx Czerniejew
NUMER LICENCJI TORU:
adres: Czerniejew
GPS: 52.112049565586645, 22.06603276421572
długość toru: około 1850 metrów szerokość toru: około 7m
Plan toru dołączony do regulaminu.
CHRONOMETRAŻ:
e-mail: biuro@motoresults.pl
OSOBY URZĘDOWE:
Sędzia Główny Zawodów: Mirosław Pleskot Nr lic.:043/13
Asystent Sędziego Zawodów: Tomasz Chwedczuk Nr lic: 10010
Dyrektor Zawodów: Marian Dąbrowski Nr lic.:00025
Kierownik Biura Zawodów: Małgorzata Chwedczuk
Kierownik Kontroli Technicznej: Mariusz Gałecki
Kierownik Chronometrażu: GRZEGORZ OSTROWSKI
Kierownik Toru: Konrad Wasowski
Kierownik Marshalli: Krzysztof Dziewulski
Zabezpieczenie medyczne: MediTrans
Kierownik Parku Maszyn: Paweł Niedziółka
Komisarz Ochrony Środowiska: Krzysztof Pleskot Nr Lic: M285/16
Zawody są organizowane zgodnie z RSM – Zasady Ogólne, RSM - Zasady Rozgrywek
w konkurencji Motocross 2024, komunikatami GKSM, Regulaminem Ramowym Strefy, innymi
przepisami krajowymi oraz niniejszym regulaminem uzupełniającym z załączonym
harmonogramem godzinowym sprawdzonym i zaakceptowanym przez GKSM.
Dodatkowo podczas zawodów rozegrane zostaną wyścigi o Puchar Zarządu Okręgowego PZM w
Warszawie.
SKŁAD KOMISJI EGZAMINACYJNEJ:
Przewodniczący komisji: Mirosław Pleskot
Członek komisji: Marian Dąbrowski
Instruktor Sportów Motorowych: Paweł Płochocki
WARUNKI UCZESTNICTWA W KLASIE AMATOR:
a) Wypełniona i podpisana karta zgłoszenia do zawodów
b) potwierdzenie zaliczenia egzaminu teoretycznego
c) opłacenie ubezpieczenia
d) opłacenie wpisowego
e) Oświadczenie o stanie zdrowia (według wzoru)
f) minimalny wiek 18 lat (granica dla wieku minimalnego uczestników klasy AMATOR
zawodników będzie dzień urodzenia, który musi przypadać minimum w dzień zawodów
WPISOWE:
Zgodnie z Regulaminem Ramowym Mistrzostw Strefy Polski Centralnej w Motocrossie: Wpisowe
za każdego zawodnika wynosi:
a) za start w jednej klasie MX 65 lub MX 85 – 180,00 PLN (+20,00 PLN za transponder)
b) za start w jednej klasie – z wyłączeniem klas MX 65 i MX 85 – 280,00 zł (+20,00 PLN za
transponder)
c) za start w jednej klasie MX Quad Open - 330 PLN (+20 PLN za transponder)
NUMERY STARTOWE:
Obowiązują numery nadane przez GKSM, które będą używane przez cały sezon. Zawodnicy
uczestniczący po raz pierwszy w PP/MP nie mający nadanego wcześniej numeru startowego
otrzymają numery od kierownika chronometrażu na pierwszych zawodach. Zmiany numerów
startowych podczas trwania sezonu jest niemożliwe.
KONTROLA TORU:Zgodnie z harmonogramem.
SPOTKANIE SĘDZIEGO GŁÓWNEGO ZAWODÓW Z ORGANIZATORAMI: Zgodnie z
harmonogramem, w biurze kierownictwa zawodów.
KONTROLA TECHNICZNA:Zgodnie z harmonogramem.
POSIEDZENIE JURY: Zgodnie z harmonogramem, w biurze kierownictwa zawodów.
ODPRAWA ZAWODNIKÓW: Zgodnie z harmonogramem, przy maszynie startowej.
TRENING DOWOLNY: Zgodnie z harmonogramem.
TRENING KWALIFIKACYJNY: Zgodnie z harmonogramem.
PRÓBY STARTÓW: Zgodnie z harmonogramem.
OKRĄŻENIE ZAPOZNAWCZE(Tylko klasa mx65): Zgodnie z harmonogramem.
STREFA OCZEKIWANIA: Zgodnie z harmonogramem.
WYŚCIGI: Zgodnie z harmonogramem.
MOŻLIWOŚĆ ŁĄCZENIA KLAS W BIEGU zgodnie z harmonogramem.
KLASYFIKACJA ZAWODNIKÓW I KLUBÓW: Zgodnie z RSM – Zasady Rozgrywek
Motocross.
P ALIWO:Zgodnie z RSM.
UBEZPIECZENIA: Podpisując zgłoszenie zawodnik i klub stwierdzają, że zawodnik jest
ubezpieczony zgodnie z wymaganiami PZM.
Zawodnicy od NNW winni być ubezpieczeni we własnym zakresie (Licencja). Organizator
zawodów będzie ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej (OC), a osoby funkcyjne
uczestniczące w organizacji zawodów od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia motocykla, ich części i elementów
powstałe w wyniku wypadku, ognia i innych przyczyn.
PROTESTY I ODWOŁANIA:
Protesty składane w biurze zawodów – zgodnie z RSM Zasady Rozgrywek Motocross.
CEREMONIA WRĘCZENIA NAGRÓD: W dniu zawodów – strefa podium – zgodnie z
harmonogramem zawodów.
Pierwszych 3 zawodników z łącznej klasyfikacji po dwóch wyścigach musi wziąć udział w
ceremonii wręczania pucharów. Organizator może również poprosić innych zawodników.
Klasy MX65 i MX85, 3 pierwszych zawodników z łącznej klasyfikacji po dwóch wyścigach musi
wziąć udział w ceremonii wręczania pucharów. Organizator może również poprosić innych
zawodników.
Zawodniczki/zawodnicy nie uczestniczący w ceremonii wręczania nagród w wyznaczonym
miejscu i czasie tracą prawo do ich otrzymania.
Zawodnicy mogą być zaproszeni na konferencję prasową. Obecność osób zaproszonych na
konferencję prasową jest obowiązkowa.
INTERPRETACJA REGULAMINU UZUPEŁNIAJĄCEGO:
Interpretacja niniejszego regulaminu pozostaje w gestii Sędziego Głównego Zawodów.
We wszystkich sprawach nie ujętych w niniejszym regulaminie, zastosowanie mają przepisy
zawarte w RSM – Zasady Ogólne, RSM - Zasady Rozgrywek w konkurencji Motocross oraz w
Komunikatach GKSM.
Czerniejew 08/05/2024 r.
ZAŁĄCZNIKI:
harmonogram zawodów

HARMONOGRAM ZAWODÓW
MOTOCROSS - II RUNDA MISTRZOSTW STREFY POLSKI CENTRALNEJ
PUCHAR ZARZĄDU OKRĘGOWEGO PZM W WARSZAWIE
DATA: 26.05.2024 rok MIEJSCE: Czerniejew
7:00 Otwarcie Biura Zawodów
7:20 Kontrola Toru przez Sędziego Głównego
7:30 Odprawa z Marshallami
7:50 Egzamin Teoretyczny
KONTROLA TECHNICZNA
7:15 do 7:45 MX 65
7:45 do 8:15 MX85, MX KOBIETY
8:15 do 8:45 MX AMATOR
8:45 do 9:15 MX1 BiC, MX2 BiC
9:15 do 9:45 MX MASTERS, MX MASTERS 50+
9:45 do 10:15 MX JUNIOR, MX OPEN
10:15 do 10:45 MX QUAD OPEN
TRENINGI DOWOLNE + KWALIFIKACJE
8:00 do 8:25 MX65 5min próby start+10 min trening+10 min kwalifikacje
8:30 do 8:55 MX85, MX KOBIET 5min próby start+10 min trening+10 min kwalifikacje
9:00 do 9:25 MX AMATOR 5min próby start+10 min trening+10 min kwalifikacje
9:30 do 9:55 MX1 B, MX2 B 5min próby start+10 min trening+10 min kwalifikacje
10:00 do 10:25 MX MASTERS 5min próby start+10 min trening+10 min kwalifikacje
10:30 do 10:55 MX JUNIOR, MX OPEN 5min próby start+10 min trening+10 min kwalifikacje
11:00 do 11:25 MX QUAD OPEN 5min próby start+10 min trening+10 min kwalifikacje
11:40 Spotkanie z zawodnikami
WYŚCIG I
MX65 Zamknięcie strefy oczekiwań : 11:50 / START: 12:05 12min+2okr.
MX85, MX KOBIET Zamknięcie strefy oczekiwań: 12:15 / START: 12:25 15min+2okr.
MX AMATOR Zamknięcie strefy oczekiwań: 12:35 / START: 12:45 10min+2okr.
MX1 B, MX2 B Zamknięcie strefy oczekiwań: 12:55 / START: 13:05 15min+2okr.
MX MASTERS Zamknięcie strefy oczekiwań: 13:20 / START: 13:30 15min+2okr.
MX JUNIOR, MX OPEN Zamknięcie strefy oczekiwań: 13:40 / START: 13:50 20min+2okr.
MX QUAD OPEN Zamknięcie strefy oczekiwań: 14:05 / START: 14:15 20min+2okr.
WYŚCIG II
MX65 Zamknięcie strefy oczekiwań: 15:00/ START: 15:15 12min+2okr.
MX85, MX KOBIET Zamknięcie strefy oczekiwań: 15:25 / START: 15:35 15min+2okr.
MX AMATOR Zamknięcie strefy oczekiwań: 15:45 / START: 15:55 10min+2okr.
MX1 B, MX2 B Zamknięcie strefy oczekiwań: 16:05 / START: 16:15 15min+2okr.
MX MASTERS Zamknięcie strefy oczekiwań: 16:25/ START: 16:35 15min+2okr.
MX JUNIOR, MX OPEN Zamknięcie strefy oczekiwań: 16:45 / START: 16:55 20min+2okr.
MX QUAD OPEN Zamknięcie strefy oczekiwań: 17:10 / START: 17:20 20min+2okr.
Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się po zakończeniu zawodów

 

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: