Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Pikniku kartingowego Retro Kart... więcej
Po raz kolejny, turniej na PGE Narodowym poprzedzi test toru, który... więcej
DMPJ| W niedzielę młodzieżowe ściganie przy W69
Już w niedzielę 12 maja kolejne żużlowe emocje w Zielonej Górze. Tym razem w... więcej
DMPJ| Trzecie miejsce Falubazu w Pile
Trzecie miejsce juniorów Falubazu Zielona Góra w pierwszej rundzie DMPJ. Na... więcej
Derby dla Gorzowa!
103. derby Ziemi Lubuskiej przeszły do historii. Na torze w Zielonej Górze,... więcej
Znakomity początek sezonu dla miniżużlowców z Wawrowa
Ruszył sezon miniżużlowy. Zawodnicy z Wawrowa mają tym samym na koncie pierwsze... więcej
Termin Finałów Wojewódzkich Turniejów BRD - grupa I, grupa II, grupa III
Informujemy, iż w roku szkolnym 2023/2024 Finał Wojewódzki ... więcej
#ZIEGOR| Derby Ziemi Lubuskiej z kompletem publiczności! Wszystkie bilety wyprzedane!
 5 maja pierwsze w tym sezonie Derby Ziemi Lubuskiej. Na W69 przyjeżdża... więcej
#LUBZIE| Mecz w Lublinie o godzinie 18:00
W piątek 17 maja w Lublinie mecz NovyHotel Falubazu Zielona Góra z Orlen... więcej
Falubaz | #DMPJ| Podział grup i kalendarz rozgrywek młodzieżowych
4 maja w Pile nasi juniorzy rozpoczną rywalizację o Drużynowe Mistrzostwo... więcej

Ruszył sezon miniżużlowy. Zawodnicy z Wawrowa mają tym samym na koncie pierwsze zawody. Powiedzieć, że poszło dobrze, to jak nic nie powiedzieć.

Pierwszego dnia rywalizacji odbyły się zawody drużynowe. W nich Wawrów Stal Gorzów zajęła 2. miejsce z dorobkiem 29 punktów. Lepsi od naszych reprezentantów byli tylko lokalni miniżużlowcy z MKMŻ WIKARD Rybek Rybnik, którzy uzbierali łącznie 34 „oczka”. Liderami „Młodej Stali” byli Marcel Zwierzyński i Michał Głębocki, którzy zainkasowali po 10 punktów – ten pierwszy dokładając do tego jeden bonus. Michał ponadto wystąpił w biegu, którego patronem był nasz były zawodnik Patrick Hansen. Duńczyk bowiem w tym roku obchodzi 20-lecie swoich startów na torach żużlowych i był obecny na stadionie. Głębocki w tym biegu zajął w nim 3. miejsce. Wracając do rywalizacji drużynowej. William Forstner do dorobku drużyny dorzucił 6 punktów, a Emilian Różecki, który przed kilkoma dniami zdał licencję, wywalczył 3 „oczka”. W swoim ostatnim starcie zdołał wywalczyć pierwszą trójkę w swojej karierze. Warto również wspomnieć o tym, że w wyścigach dla zawodników, którzy jeszcze nie mają licencji, wystąpił Jan Butrym.

Jakub Kuszewski (D,0,2,0) 2

Drugiego dnia rozegrano I rundę Indywidualnego Pucharu Polski 85-140cc grupy A. W Chwałowicach czołówka była bardzo zbita – Rafał Drabiniok, który był na miejscu relacjonował, że do wyłonienia zawodników na podium potrzebne było losowanie. W nim niestety bądź stety zabrakło naszych miniżużlowców, którzy jednak ponownie pokazali się z bardzo dobrej strony. Michał Głębocki wywalczył 12 punktów, co przełożyło się na 4. pozycję – zabrakło mu 2 „oczek”, do tego, aby wziąć udział w losowaniu, którego stawką była nawet wygrana. Bezpośrednio za nim uplasował się Marcel Zwierzyński, przy którego nazwisku można zobaczyć 11 punktów. 7. lokata przypadła Williamowi Forstnerowi, który uzbierał 7 „oczek”, wygrywając przy okazji swój pierwszy bieg turnieju. Emilian Różecki, który nadal zbiera doświadczenie, a w tym turnieju 3-krotnie pojawił się na torze jako rezerwa toru, ulokował się na 15. pozycji, a przy nim zapisano 3 punkty. Jan Butrym ponownie wystąpił w tzw. biegach pokazowych.

Wyniki:

Franciszek Szczyrba (MKMŻ WIKARD Rybki Rybnik) (3,3,3,3,2) 14 – 1. miejsce po losowaniu

Wiktor Klecha (MKMŻ WIKARD Rybki Rybnik) (2,3,3,3,3) 14 – 2. miejsce po losowaniu

Mieszko Mudło (BTŻ Polonia Bydgoszcz) (3,3,3,2,3) 14 – 3. miejsce po losowaniu

Michał Głębocki: (1,2,3,3,3) = 12

Marcel Zwierzyński: (3,2,2,2,2) = 11

William Forstner: (3,1,0,2,1) = 7

Emilian Różecki: (0,1,2) = 3

Ostatni akord rywalizacji przypadł na memoriał Andrzeja Skulskiego. Pan Andrzej przez wiele lat dbał o miniżużel pod Rybnikiem i był znanym działaczem, który kochał żużel. Niestety jakiś czas temu z tego świata zabrała go choroba. W turnieju, w którym uczczono jego pamięć na podium stanął Michał Głębocki, który zainkasował 13 punktów. Ponownie bezpośrednio za nim uplasował się Marcel Zwierzyński z dorobkiem 11 „oczek”. Emilian Różecki otarł się z kolei o czołową 10. W zawodach nie wystąpił tym razem William Forstner, ale Jan Butrym zebrał kolejne szlify w biegach pokazowych.

Warto również wspomnieć o tym, że Michał zdecydował się na to, aby pożyczyć swój sprzęt Marcelowi Pawłowskiemu. Nie był w tym jedyny, ponieważ jak zauważył Rafał Drabiniok, Francuszek Szczyrba użyczył swojego motocykla Felixowi Górniakowi.

Wyniki naszych zawodników + TOP3:

Mieszko Mudło (3,3,3,3,3) 15

Franciszek Szczyrba (3,2,3,3,3) 14

Michał Głębocki (3,3,3,2,2) 13

Marcel Zwierzyński (3,2,3,1,2) 11

Emilian Różecki: (1,0,1,1,2) = 5 pkt

Na miejscu od nas działał Michał Szyjko, który zebrał wypowiedzi od naszych młodych zawodników.

Emilian Różecki: Miłe uczucie to wygrać swój pierwszy bieg na żużlu. Punktowo jako rezerwa było dobrze. Teraz będzie mniejszy stres i jedziemy do przodu.

Michał Głębocki: Było dobrze, ale zawsze mogło być lepiej i starałem się jak mogłem. Jestem bardziej zadowolony ze swojego występu indywidualnego niż drużynowego, ponieważ zdobyłem tam najwięcej punktów.

Marcel Zwierzyński: Oceniam swoją postawę bardzo dobrze – całościowo 7/10. Trochę się stresowałem, ale już po pierwszym biegu on zszedł. Organizacyjnie było bardzo dobrze, a sam tor też mi się podobał. Do poprawy mam starty, ale i na to przyjdzie czas.

William Forstner: Weekend w Rybniku mi się podobał, jak zawsze była tu znakomita organizacja i dobra atmosfera. Drużynowo zajęliśmy 2. miejsce, indywidualnie mieliśmy problemy z motocyklem i uplasowałem się na 7. pozycji. Zbieramy cenne doświadczenie i w Częstochowie będzie lepiej!