Rally Barbórka BIS – Kryterium Witolda Prószyńskiego – „Taty”
Celem nadrzędnym imprezy, oprócz rywalizacji sportowej , jest doskonalenie... więcej
Zakończenie sezonu w Sportach Popularnych i Turystyce 2019
 W sobotę, 16.11.2019 r. w uzgodnieniu z Zarządem Okręgowym PZM w Łodzi w... więcej
Dakar 2020 - Arkadiusz Lindner/ Krzysztof Jarmuż
Dwóch zawodników z naszego okręgu Arkadiusz Lindner - Łódzki Klub Offroadowy... więcej
KJS Czarnocin - Rajd Niepodległości już po raz czwarty !!
 KJS Czarnocin - Rajd Niepodległości już po raz czwarty !!W dniu 10.11.... więcej
Komunikat OKSS przy ZO PZM w Łodzi - Oficjalne wyniki MOŁ 2019 Super Sprint
Komunikat OKSS przy ZO PZM w Łodzi – Mistrzostwa Okręgu Łódzkiego w Super... więcej
Komunikat OKSM przy ZO PZM w Łodzi - Mistrzostwa Okręgu Łódzkiego w Cross Country 2019
Komunikat OKSM przy ZO PZM w Łodzi – Mistrzostwa Okręgu Łódzkiego w Cross... więcej
Komunikat Gestora Mistrzostw Strefy Polski Centralnej 2019
Komunikat Gestora Mistrzostw Strefy Polski Centralnej 2019W związku z... więcej
Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych
Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych 17 listopada 2019 r.... więcej
XVIII Mistrzostwa Polski Ratowników Drogowych Polskiego Związku Motorowego
W dniach od 20 do 22 września br. w Poznaniu odbyły się XVIII Mistrzostwa... więcej

Targi Motoryzacyjne Warsaw Motor Show 2019

Podsumowanie

 Jubileuszowych  Największych Targów Motoryzacyjnych -  Warsaw Motor Show 2019

Za  nami 5-te Jubileuszowe Największe Targi Motoryzacyjne Warsaw Motor Show 2019 organizowane przez Ptak Warsaw Expo. Miło Nam, że po raz kolejny nasz Klub dzięki współpracy i wsparciu Organizatora Targów, a przede wszystkim PANÓW: ANTONIEGO PTAKA JUNIORA i  KAMILA GWADERA, mógł zaprezentować Państwu wśród najnowszych osiągnięć motoryzacji, samochody naszych Kolegów startujących w imprezach amatorskich, będących przedsionkiem profesjonalnych rajdów samochodowych, niejednokrotnie leciwymi samochodami, ale dzięki ich determinacji, talentu, niejednokrotnie, jako amatorzy, pokonujących w sportowej rywalizacji Kolegów mających duże silniejsze auta, wieloletnie doświadczenie i o większych zasobach finansowych,

Ja ze swej strony działając w strukturach PZM od 60 lat, miałem  satysfakcje, że dane mi było nawiązywać współpraca z OSOBAMI i FIRMAMI, które widzą jak ja potrzebę wspierania młodych, początkujących kierowców w realizowaniu ich pasji życiowych na tym początkowym, trudnym etapie. Trudnym, ponieważ zdajemy sobie wszyscy sprawę, że sport ten wymaga oprócz talentu, początkowych sukcesów, olbrzymich nakładów finansowych, trudnych w większości do zdobycia. Dlatego cenimy naszych młodych Kolegów, którzy przy minimalnych środkach finansowych, niejedkrotnie kosztem wyrzeczeń, dzięki swojemu talentowi, zdobytej wiedzy, potrafią wskrzesić swoimi samochodami niejednokrotnie wyniki, które pozytywnie zaskakują.

Zaprosiliśmy zwiedzających do naszej ekspozycji w hali „D, gdzie zaprezentowane były samochody różniące się od nowoczesnych bolidów, ale posiadające duszę, które potrafią dać nieprawdopodobną satysfakcje naszym Załogom  za ich kierownica.  Przykładem takim była Załoga Mateusz i Mariusz Cierepski, startująca wystawionym tu samochodem Honda Civic o poj. 1.5, z 1990r, którzy już drugi sezon odnosi olbrzymie sukcesy zdobywając Zwycięstwo zarówno w klasyfikacji Generalnej i klasie, czy Koledzy Krzysztof i Piotr Sońta po ośmioletniej przerwie w startach, odnieśli wspaniały sukces w Okręgowym Rajdzie Sokólskim PZM, zarówno w klasyfikacji generalnej jak i klasie zajmując 2 miejsce swoim Oplem GSI o poj.2.0l, z 1992r. Odbudowanym w 2019r. Pozostali nasi Koledzy: Piotr Kawiorowski i Rafał Bańka  których auta również można było obejrzeć, mają na swojej drodze zarówno Zwycięstwa, jak  i znaczące sukcesy, niejednokrotnie pokonując w sportowej rywalizacji auta o większej mocy .

Był obecny z nami również Zygmunt Stanek wielokrotny Mistrz Polski, mający w swoi dorobku Zwycięstwa, w tym : 2 krotne w Rally Crosie, dwukrotne V-ce Mistrzostwo w Wyścigach Górskich, czy Zwycięstwo w wyścigu długodystansowym na torze w Miedzianej Górze. osiągnął to wszystko dzięki determinacji, talentowi i wiedzy, jaką posiada w przygotowaniu i modyfikacji swoich samochodów. Barwna i pozytywna postać w naszym środowisku. Warto z nim zmienić kilka słów, tym bardziej ,że zamierza utworzyć Szkołę Bezpiecznej Jazdy.

Był też Kolega Andrzej, pasjonata w rekonstrukcjach starych samochodów, który wystawił odrestaurowanego Mercedesa Model 190 z 1962r

 Reasumując, jeszcze raz dziękuje, przede wszystkim PANU KAMILOWOWI GWADERA , DYREKTOROWI PROJEKTU WARSAW MOTOR SHOW 2019, za współpracę, udzieloną pomoc i wsparcie.

 Kolegom za przygotowanie i prezentacje samochodów oraz Zwiedzającym, Sympatykom motoryzacji za zainteresowanie i zwiedzenie naszego stoiska.  

           Witold Prószyński

Prezes AK Centrum

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: