51 Rajd Wrocławski Trial
Zapraszamy na 51 Rajd Wrocławski Trial 10 czerwca o godz.12:00 ul. F.Chopina k... więcej
Świętujemy Światowy Dzień Środowiska!
Światowy Dzień Środowiska obchodzony jest 5 czerwca i jest największym i... więcej
Puchar Wrocławia Cross Country im. Lucjana Korszka
Zapraszamy na PUCHAR WROCŁAWIA CROSS COUNTRY im. LUCJANA KORSZKA!Organizator... więcej
Finał Wojewódzki Turnieju Motoryzacyjnego
Informujemy, że w sobotę 27.05.2023r. w Dolnośląskim Ośrodku Ruchu... więcej
Dolnośląskie finały turniejów bezpieczeństwa w ruchu drogowym rozstrzygnięte
 Za nami dolnośląskie finały turniejów edukacyjnych promujących... więcej
Tarmac Masters
Dopiero co zakończyliśmy 2 rundę TARMAC a tu kolejna.Czas na 5. Ecumaster Rally... więcej
Puchar Wrocławia Cross Country 28.05.2023r.
28.05.2023r. TMSM Sparta zaprasza na Puchar Wrocławia w Cross Country im.... więcej
58:32 W GORZOWIE, KOLEJNY MECZ U24 EKSTRALIGI ZA NAMI
Wynikiem 58:32 zakończył się dzisiejszy mecz U24 Ekstraligi pomiędzy Enea Stałą... więcej
36:53 NA OLIMPIJSKIM
 W rozegranym dziś meczu U24 Ekstraligi zespół U24 Beckhoff Sparty Wrocław... więcej
STAL GORZÓW POKONANA
Do niepokonanej w PGE EKSTRALIDZE – BETARD SPARTY WROCŁAW ... więcej

Zmiany regulaminowe przed Żużlowym Mundialem

Kibice żużla w Polsce z wytęsknieniem oczekują na powrót Drużynowego Pucharu Świata na żużlu. Po sześciu latach oczekiwania, w lipcu tego roku, ukochany turniej Polaków wreszcie powraca. W dniach 25-29 lipca zostanie rozegrany we Wrocławiu w formule „Żużlowego Mundialu” czyli tygodnia wypełnionego zmaganiami o tytuł Mistrza Świata. Międzynarodowa Federacja Motocyklowa poinformowała właśnie o zmianach regulaminowych, jakie przejdzie Drużynowy Puchar Świata przed wielkim powrotem.

Z regulaminu DPŚ zniknie przede wszystkim kontrowersyjny przepis o „Jokerze”. Od inauguracji turnieju w 2001 roku, drużyny tracące przynajmniej dziesięć punktów do lidera mogły zastąpić desygnowanego do startu zawodnika innym, jednocześnie zapewniając podwojenie zdobytych przez rezerwowego punktów. Wielu ekspertów uznawało jednak, że przepis ten jest niesprawiedliwy i daje przewagę zespołom z wyraźnym liderem. Trenerzy drużyn będą jednak mogli korzystać z rezerw taktycznych. Podobnie jak w rozgrywkach ligowych – rezerwę taktyczną stosować będzie można przy stracie sześciu i więcej punktów do lidera. Zmian dokonywać będzie można jednak wyłącznie w biegach od 1 do 16. Ostatnia seria biegów będzie serią „nominowaną”, a nominacje do udziału będą odbywały się w kolejności odwrotnej do klasyfikacji. W praktyce będzie to oznaczało, że w 17 biegu rywalizować będą najsłabsi tego dnia zawodnicy, a w ostatnim 20 biegu – najlepsi.

Kolejną ważną regulaminową zmianą jest rezygnacja z obowiązkowego wstawiania do składu młodzieżowca. Rezerwowym w tegorocznej edycji Drużynowego Pucharu Świata będzie mógł być zawodnik w dowolnym wieku, a decyzja o ewentualnym włączeniu do zespołu młodych zawodników pozostanie w rękach selekcjonerów. Dzięki tej zmianie z pewnością wzrośnie ogólny poziom rywalizacji. Wiele reprezentacji miało bowiem problem ze znalezieniem juniorów, których poziom sportowy pozwalał na rywalizację na szczeblu finałów mistrzostw świata.

Przypomnijmy, że „Żużlowy Mundial” we Wrocławiu rozpocznie się 25 lipca pierwszym z turniejów półfinałowych. Dzień później na Stadionie Olimpijskim odbędzie się drugi turniej półfinałowy. W piątek, 28 lipca, rozegrany zostanie turniej barażowy, w którym zespoły narodowe powalczą o ostatnie wolne miejsce w Wielkim Finale. Ten odbędzie się we Wrocławiu w sobotę 29 lipca, a jego zwycięzca przez aż trzy kolejne lata będzie miał prawo tytułowania się jako najlepsza drużyna świata. O najważniejszy z żużlowych laurów w stolicy Dolnego Śląska powalczy dziewięć reprezentacji. Polacy będą walczyć o obronę tytułu zdobytego przed sześcioma laty w Lesznie. Szyki biało-czerwonym spróbują pomieszać żużlowcy z Danii, Australii, Finlandii, Niemiec, Szwecji, Czech, Wielkiej Brytanii i Francji.

Źródło: sportowefakty.pl

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: