XVIII Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych Ikar 2022 "Auto Retro Bez Granic"
Mamy wielką przyjemność przedstawić Państwu plan XVIII Międzynarodowego Rajdu... więcej
WYGRYWAMY ZA 3 PUNKTY !!!
 W pierwszym meczu 10 rundy PGE EKSTRALIGI do drużyny... więcej
WTS SPARTA WYGRYWA DRUGI ĆWIERĆFINAŁ DMPJ
 Zwycięstwem młodzieżowców WTS Sparty Wrocław zakończył się druga odsłona... więcej
Dawid Maślakiewicz i Sławomir Murański zwyciężają w CEE Rotax MAX Challenge w Bruck!
Za nami kolejna runda Mistrzostw Europy Centralno-Wschodniej w kartingowym... więcej
3.Runda Tarmac Masters 2022
W najbliższy weekend 25-26.06.2022r. zapraszamy do Gryfowa Śląskiego na 3.Runda... więcej
VII i VIII r.MP i PP Enduro
 W dniu 18.06.2022 na poligonie wojskowym  w Cieninie o godz. 11... więcej
W dniu 17 czerwca Biuro ZO PZM będzie nieczynne
 Informujemy, że w dniu 17 czerwca 2022 r. (piątek) Biuro Zarządu... więcej
Samochodowe Grand Prix Świdnicy - Runda LATO 19.06.2022r.
Nowe zawody sportowe stworzone przez AUTOMOBILKLUB SUDECKI skierowane... więcej
Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w Enduro + runda MACEC 7 i 8 runda MP i PP
W najbliższy weekend - 18.06.-19.06.2022r. zapraszamy na poligon w Cieninie na... więcej
REMIS NA OLIMPIJSKIM
 Pierwszy dwumecz z walką o punkt bonusowy za nami. We Wrocławiu na... więcej

PZM rozdaje odblaski

 

Bezpieczeństwo na drodze, szczególnie w kontekście dzieci i młodzieży oraz konieczność stosowania odblasków, to główne tematy akcji, z którą do szkół wychodzi Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego we Wrocławiu. W ramach inicjatywy PZM rozda najmłodszym blisko tysiąc opasek odblaskowych. Pierwsze z cyklu spotkanie odbyło się w ubiegłym tygodniu w Zespole Szkół w Wilkanowie, w gminie Bystrzyca Kłodzka. Jutro, 1 października kolejne - w Zespole Szkół w Walimiu.

 

- Pretekstem do zorganizowania akcji prewencyjnej w szkołach są przede wszystkim zmiany w prawie o ruchu drogowym, nakładające obowiązek noszenia odblasków przez pieszych od zmroku do świtu. Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego we Wrocławiu przeprowadza ją głównie z myślą o uczniach szkół, które usytuowane są w pobliżu kultowych, rajdowych tras - podkreśla Bogusław Piątek, Prezesa ZO PZM we Wrocławiu, inicjator akcji.

- Spotkanie w Wilkanowie to pierwsze z cyklu spotkań, które zakładamy na Dolny Śląsku w najbliższym czasie. Na początek wybór padł właśnie tę placówkę, gdyż znajduje się ona przy drodze, na której od wielu lat rozgrywany jest odcinek specjalny Rajdu Dolnośląskiego, który odbędzie się już za niespełna dwa tygodnie – wyjaśnia prezes Piątek.

W spotkaniu z dziećmi i młodzieżą z Zespole Szkół w Wilkanowie, które odbyło się w ubiegłym tygodniu, udział wzięli m.in. Prezes ZO PZM we Wrocławiu Bogusław Piątek, burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej Renata Surma, przedstawiciel wydziału ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku asp. Marian Wnent oraz prezes Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej Grzegorz Skiba. Niewątpliwą atrakcją „pogadanki” był kilkakrotny rajdowy Mistrz Słowacji i zarazem czołowy zawodnik Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Grzegorz Grzyb.

Ponad 200 uczestników, w tym uczniowie i nauczyciele, w skupieniu wysłuchało wykładu o bezpieczeństwie, przygotowanego przez kłodzką policję. Jednak największe emocje u najmłodszych wzbudziła rozmowa z Grzegorzem Grzybem, który już w dniach 16-18 października będzie rywalizował na trasie 24. Rajdu Dolnośląskiego, walcząc o mistrzostwo w krajowym czempionacie. Pochodzący z Rzeszowa, a mieszkający we Wrocławiu zawodnik opowiadał o swoich doświadczeniach i rajdowej pasji. Mówił także o zasadach bezpieczeństwa podczas zawodów sportowych. Na koniec uczestnicy spotkania mieli okazję odebrania autografu i wykonania pamiątkowego zdjęcia.

Wszyscy uczniowie otrzymali też opaski odblaskowe, ufundowane przez Polski Związek Motorowy.

Już jutro, 1 października w ramach akcji rozdawania odblasków, rajdowcy spotkają się w Zespole Szkół im. Polskich Noblistów w Walimiu. Za przeprowadzenie prelekcji odpowiada Automobilklub Sudecki, organizator Rajdu Świdnickiego – Krause. Początek o godz. 10:00. Kolejne spotkanie z młodzieżą ZO PZM we Wrocławiu planuje zorganizować w rejonie jeleniogórskim, na terenie przez który biegnie Rajd Karkonoski.

-

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: