Posiedzenie Wojewódzkiego Komitetu Organizacyjnego Turniejów BwRD
W dniu 23.02.2024 roku w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w... więcej
Rajd Monte Karlino 2024
Zapraszamy na stronę naszego pierwszego rajdu w sezonie 2024. Od 26 lutego... więcej
ESKA Rider Show 4
Największy zlot motocyklowy w północno-zachodniej Polsce!Przed Wami 4. edycja... więcej
Zmiana wysokości składek członkowskich na 2024 rok.
Przypominamy o zmianie wysokości składki członkowskiej obowiązującej w 2024... więcej
Nowe przepisy Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym wchodzące w życie w 2024 r.
Główna Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przypomina o nowych przepisach w... więcej
Turnieje BwRD w roku szkolnym 2023/2024
Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminami Turniejów BwRD obowiązującymi ... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 17.02.2024r, Koszalin
Automobilklub Koszaliński zaprasza kandydatów na zawodników sportu... więcej
Szkolenia sędziów sportu samochodowego, 17 lutego 2024 r. Koszalin
Cel szkolenia:- przeprowadzenie szkolenia dla kandydatów na sędziów sportowych... więcej
Kursokonferencja sędziowska w Bydgoszczy 2-3 marca 2024
Uprzejmie informujemy, że w dniach 2/3 marca 2024 Główna Komisja Sportu... więcej
Rajd Monte Karlino
Witajcie w kolejnym rajdowym sezonie!Wielkimi krokami zbliża się 49. edycja... więcej

Polsko-Niemieckie Motorowe Spotkanie Integracyjne.

W dniu 14 października na torze motocrossowym w Chojnie odbyło się „Polsko-Niemieckie Motorowe Spotkanie Integracyjne – Podsumowanie Sezonu 2023”. Był to już 16 projekt zrealizowany przez Klub Motorowy Chojna i niemieckiego partnera Motorsportclub Schwedt e.V.

Projekt, jak jego poprzednie edycje był dofinansowany ze środków unijnych, tym razem z Funduszu Małych Projektów (FMP) w ramach Programu Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska 2021-2027.

Od samego rana po rejestracji zawodników odbyły się wyścigi kontrolne. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych zawodnicy nie ukrywali zadowolenia z możliwości sprawdzenia swoich umiejętności i z pełnym zapałem ruszyli na tor. Tym razem wyścigi miały charakter rekreacyjny, to też pomimo ostrej rywalizacji zajęte miejsca i czasy przejazdów nie miały większego znaczenia. Zabawa była wręcz rewelacyjna, a osobiste wrażenia uczestników niesamowite.

Działania na torze zakończono wieczorem integracyjnym. Pomimo zmęczenia uczestnicy spotkania nie ukrywali swojego zadowolenia i nie szczędzili słów uznania pod adresem głównego organizatora imprezy (KM Chojna), deklarując jednocześnie udział w następnych jej edycjach. Dyskusje i rozmowy trwały do późnych godzin wieczornych.

Spotkanie miało charakter typowo integracyjny, a jego głównym celem było dalsze wzmocnienie wzajemnego zaufania partnerów projektu oraz podsumowanie dotychczasowej współpracy i sezonu motorowego 2023.

Wyrażano opinie, że tego typu spotkania otwierają nowe możliwości w Euroregionie Pomerania poszerzając i zacieśniając polsko-niemieckie kontakty, sprzyjające obustronnej współpracy i wzajemnej wymianie doświadczeń. Tego typu wspólne działania (prócz propagowania atrakcyjnej formy spędzenia czasu wolnego) budują porozumienie między zwykłymi ludźmi (Polakami i Niemcami) w duchu wzajemnego zrozumienia i poszanowania własnej tożsamości. Służą przezwyciężaniu uprzedzeń, wspierają wspólną odpowiedzialność, zmniejszają istniejące deficyty w bezpośrednich kontaktach, wzmacniają wzajemne zaufanie nie tylko między członkami obydwu klubów ale również ich rodzinami. Tworzą warunki do odkrywania i poznawania realiów społecznych i historyczno-kulturowych kraju partnerskiego, co jest podstawą dla rozwoju stabilnej współpracy w regionie, budują zaufanie i poprawiają kooperację w zakresie integracji społecznej (wielopokoleniowej), umożliwiają uczestnikom podejmowanie nowych inicjatyw, wzmacniają ich potencjał i możliwości rozwojowe.

 

Zarząd Okręgowy PZM: