W Bytowie rajdowcy powalczą o punkty do mistrzostw
W tym roku już po raz ósmy uczestnicy Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej... więcej
Super KJS - 8. Bëtowskô Gòńba
Po wakacyjnej przerwie wracamy do rywalizacji wśród przepięknych krajobrazów... więcej
Relacja z XVIII „A może morze”
W dniach od 12 - 15 sierpnia 2023 r odbył się XVIII Zlot pojazdów zabytkowych... więcej
Relacja z Rajdu Zabytków „A morze może”
W niedzielę 13.08.2023 r. odbył się IV Rajd " A może morze"... więcej
II Rajd „Tylko dla Orłów”
Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych „Klasyczny Koszalin” zaprasza... więcej
I Rajd Dziecka
Automobilklub Stargardzki Sekcja Pojazdów Zabytkowych zaprasza do udziału w... więcej
1.Rajd „Dęby Sądowskie”
Automobilklub Stargardzki zaprasza do udziału w 1.Rajdzie szlakiem Dębów... więcej
Bytowska Gonitwa - Rajd Samochodowy
Jedyna kaszubska runda Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej coraz bliżej.... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, Koszalin, 8-9.09.2023
KURS NA LICENCJĘ ND-RAutomobilklub Koszaliński zaprasza kandydatów na... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, Koszalin, 08.09.2023
Program szkolenia sędziów sportu samochodowego Koszalin 8 września 2023 r.... więcej

Kolejna runda projektu „ Bezpiecznie Jeździć”

Wraz z Nowym Rokiem Fundacja Baja Poland we współpracy ze Stowarzyszeniem Auto Klub Szczecin oraz Inspekcją Transportu Drogowego zorganizowali Konkursową Jazdę Samochodową – "Jeździć Bezpiecznie". Impreza odbyła się 10 stycznia 2016 w Lubieszynie.

Projekt imprezy cyklicznej wszedł w życie wraz z pierwszą rundą, która odbyła się w grudniu 2015. Zainteresowanie zawodników i partnerów przerosło oczekiwania organizatorów, tym samym potwierdzono ok.10 rund w roku 2016! Zostanie wyłoniony najlepszy kierowca, który zostanie objęty specjalnym programem szkoleniowym pod kątem sportowym Akademii Bezpiecznej Jazdy Mariusza Podkalickiego.

Organizatorzy usytuowali dwie próby sportowe (3-krotnie jechane). Zostały one przygotowane na parkingu przy Inspekcji Transportu Drogowego w Lubieszynie. Były to szybkie i techniczne partie, które wymagały precyzji i płynnej jazdy. Dodatkowym utrudnieniem była oblodzona trasa. Taka mała niespodzianka klimatyczna.

Mariusz Podkalicki, Vice-Prezes Fundacji Baja Poland

Bezpieczna jazda samochodem to ciągłe podnoszenie swoich umiejętności i stąd właśnie narodził się projekt Jeździć Bezpiecznie. Przygotowując różne warianty prób sportowych każdy z uczestników trenuje swój charakter jazdy w zmiennych warunkach. Głównym założeniem jest propagowanie bezpieczeństwa, dlatego też współpraca jaką rozwijamy od wielu lat z Inspekcją Transportu Drogowego przynosi takie imprezy. To dowód na to, że sport samochodowy w naszym regionie się cały czas rozwija. Jestem bardzo szczęśliwy, że mamy tak wielu chętnych na tego typu imprezy. Będziemy starać się razem z partnerami rozwijać i podnosić poziom. Do zobaczenia na drugiej rundzie już w najbliższy weekend!”

Artur Brosch Dyrektor Generalny Automore Sp. z o.o. - Główny partner projektu „Jeździć Bezpiecznie”

"W grudniu 2015 roku zdecydowaliśmy się na wsparcie Konkursowej Jazdy Samochodowej "Jeździć Bezpiecznie" organizowanej przez Fundację Baja Poland. Pomysł propagowania doskonalenia techniki jazdy samochodowej przy wykorzystaniu rywalizacji sportowej wydał nam się niezwykle ciekawy stąd nie mieliśmy problemu by przystąpić do tej inicjatywy jako sponsor nagród dla zawodników. Dodatkowo, w celu uatrakcyjnienia imprezy postanowiliśmy zaprezentować cześć produktów na stoisku firmowym obsługiwanym przez naszego lokalnego partnera handlowego firmę Promoto.pl. Opinie na temat grudniowego KJS potwierdziły naszą opinię, iż jest to inicjatywa, która jest potrzebna i wartościowa, a do tego bardzo profesjonalnie przygotowana i prowadzona. Te właśnie opinie przyczyniły się do naszej decyzji o kontynuacji naszej współpracy z organizatorami. Mam nadzieję, że fundowane przez nas nagrody, z jednej strony przyczynią się do podtrzymania atrakcyjności imprezy, z drugiej zaś pozwolą naszym potencjalnym klientom do zapoznania się z produktami Penrite, marki uchodzącej za legendarną w branży motoryzacyjnej."

 

Zarząd Okręgowy PZM: