Motocross zawita w Nowogardzie
Klub Motorowy „CISY” zaprasza na VI rundę Mistrzostw Strefy Polski... więcej
Motocyklowe zakończenie sezonu w Świnoujściu
Już niebawem a dokładniej 01.10 w niedzielę organizujemy ostatnią w tym sezonie... więcej
3. Rajd Czyściocha – III runda TPPZ
Klub Pojazdów Zabytkowych - Szczecin zaprasza dn. 30.09.2023r. o godz. 11.00 na... więcej
W Bytowie rajdowcy powalczą o punkty do mistrzostw
W tym roku już po raz ósmy uczestnicy Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej... więcej
Super KJS - 8. Bëtowskô Gòńba
Po wakacyjnej przerwie wracamy do rywalizacji wśród przepięknych krajobrazów... więcej
Relacja z XVIII „A może morze”
W dniach od 12 - 15 sierpnia 2023 r odbył się XVIII Zlot pojazdów zabytkowych... więcej
Relacja z Rajdu Zabytków „A morze może”
W niedzielę 13.08.2023 r. odbył się IV Rajd " A może morze"... więcej
II Rajd „Tylko dla Orłów”
Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych „Klasyczny Koszalin” zaprasza... więcej
I Rajd Dziecka
Automobilklub Stargardzki Sekcja Pojazdów Zabytkowych zaprasza do udziału w... więcej
1.Rajd „Dęby Sądowskie”
Automobilklub Stargardzki zaprasza do udziału w 1.Rajdzie szlakiem Dębów... więcej

Jeździć Bezpiecznie w ekstremalnych warunkach- wypowiedzi zawodników

W miniony weekend odbyła się druga runda projektu KJS – Jeździć Bezpiecznie. Impreza odbyła się w bardzo trudnych warunkach, ponieważ zawodnicy walczyli głównie z przyczepnością samochodu na oblodzonym torze przy Inspekcji Transportu Drogowego w Lubieszynie. To nie przeszkodziło organizatorom i uczestnikom aby rywalizować w sportowej atmosferze. Finalnie najlepszym kierowcą okazał się Marcin Jackowski w Hondzie CRX, który od samego początku trzymał najlepsze tempo. Drugie miejsce należy do Oscara Schmidta w Hondzie Civic. Ostatni stopień podium idzie do Łukasza Zbrzeźnego w Audi S4. To on wygrał imprezę pilotażową, którą Fundacja Baja Poland oraz Auto Klub Szczecin zorganizowali w grudniu 2015. 2 KJS rozpoczął walkę o tytuł najlepszego kierowcy całego cyklu.

Frekwencja rośnie, to kolejny dowód na to, że w regionie zachodniopomorskim takie imprezy są bardzo potrzebne. Współpraca z Inpekcją Transportu Drogowego, Policją podwyższąją rangę projektu i przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach. Zawodnicy trenujący w tak trudnych warunkach przeszli solidny trening podczas 2 KJS'u. Uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w warunkach zimowych co następnie przekłada się na ich czucie samochodu na śliskiej nawierzchni. Kolejna runda jest planowana na początku lutego. O miejscu i dacie organizatorzy poinformują do końca miesiąca.

W roku 2016 planowany jest cały cykl (około 10 rund), których celem jest popularyzacja sportów motorowych, bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz wyłonienie najlepszych zawodników w naszym regionie. Partnerem głównym projektu jest AUTOMORE SP. Z .O.O z Katowic, generalny dystrybutor PENRITE OIL na Polskę.

Wypowiedzi zawodników:

Marcin Jackowski – Zwycięzca 2 KJS'u – Jeździć Bezpiecznie

Bardzo się cieszę, że wznowiono w naszym mieście organizację tego typu imprez. Jest to moim zdaniem najlepszy sposób na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i jednocześnie świetna zabawa. Dziękuję organizatorom za taką inicjatywę, za świetną organizację i stworzenie warunków do nauki i doskonalenia swoich umiejetnosci, a dla wielu - realizacji swojej pasji. Dziękuję także sponsorom, którzy swoim wsparciem również przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na drogach publicznych. Mam nadzieję na więcej tego typu imprez sportowych.”

Łukasz Zbrzeźny – 3 Miejsce w Klaysyfikacji Generalnej

Impreza 2 KJS Jeździć Bezpiecznie odbyła się w ekstremalnych warunkach. Obie próby w całości były pokryte kilkucentymetrową warstwą lodu. Na pierwszej próbie na podjazdach pod co by się wydawało delikatne pochyłości drogi większość samochodów miała problem z jazdą szybszą niż 5km/h. Druga próba mimo, że po płaskim, była równie trudna ze względu na bardzo wąskie dróżki między budynkami i wszechobecne słupy i inne twarde przeszkody. Mimo tak trudnych prób nie było żadnych incydentów czy awarii technicznych, wszyscy jechali ostrożnie. Najważniejsze jest to, że mimo wszystkich przeciwności impreza nie została odwołana, za co chciałbym podziękować organizatorom. Frekwencja zarówno wśród zawodników jak i kibiców mocno przebiła poprzednią edycje KJS. Oby tak dalej.

Błażej Czekan – 4 Miejsce w Klasyfikacji Generalnej

Impreza zorganizowana przez Fundację Baja Poland jak zawsze na najwyższym poziomie, dwie próby zręcznościowe zostały ustawione bardzo technicznie i wymagały od kierowców rozważnej jazdy szanując każdy centymetr trasy. Niedzielną imprezę uważam za bardzo udaną i wnoszącą wiele do stylu jazdy i panowania nad pojazdem. Każdy kilometr przejechany rajdowo w takich warunkach procentuje w skali sezonu i pozwala wyćwiczyć w sobie dobre odruchy bezwarunkowe w sytuacjach gdzie nie ma czasu na myślenie.”

OFICJALNE WYNIKI w zakładne WYNIKI- Samochody 2016

Zarząd Okręgowy PZM: