11 i 12 Runda Mistrzostw i Pucharu Polski Enduro
Za sprawą Hawi Racing Team, IPONE Enduro Cross Series i Polski Związek Motorowy... więcej
Tydzień Pierwszej Pomocy
W dniach 18-22.09.2023r. w ZSP1 Kędzierzyn-Koźle, Cisowa organizowany był... więcej
Camper Caravan Show
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza na Camper Caravan... więcej
Kolejne sukcesy motocyklistów opolskiego HAWI Racing Team
Motocykliści HAWI Racing Team startowali w IX i X rundzie Mistrzostw Polski,... więcej
4 runda OSPR
1OK Rally SKJS/KJS w Kędzierzynie-Koźlu dobiegł końca w ostatnią niedzielę.... więcej
10 runda TMMP
Członkowie Automobilklubu Kędzierzyńsko-Kozielskiego zorganizowali i... więcej
Zmarł Zbigniew Prymula
W dniu 25 sierpnia 2023 r. zmarł Zbigniew Prymula, nasz Kolega i Przyjaciel.... więcej
VI Runda Pucharu Śląska i Opolszczyzny
Żar lał się z nieba, temperatura bliska 40 stopni. W takich warunkach odbyła... więcej
10runda Turystycznych Motorowych Mostrzostw Polski
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza do udziału w imprezie... więcej
8 runda IPONE Enduro Cross Series
Czeski klub MX park Karvina w porozumieniu z włodarzami cyklu IPONE Enduro... więcej

START Enduro 2023 w Siedlęcinie

Inauguracja krajowego enduro 2023 odbyła się w Siedlęcinie koło Jeleniej Góry, gdzie areną był tor crossowy oraz okoliczne tereny. Organizatorzy wytyczyli ciekawą trasę z wymagającymi próbami – Cross Test, z sekcją superenduro oraz Enduro Test, z trudnymi podjazdami i zjazdami w leśnym wąwozie. Zawodnicy przez dwa dni rywalizowali w cyklu IPONE Enduro Cross Series, z którym równocześnie rozegrano Mistrzostwa Polski i Puchar Polski. Frekwencja dopisała. W imprezie wystartowało ponad 200 motocyklistów. Ton sportowej rywalizacji nadawali topowi zawodnicy, jak Maciej Więckowski, Gabriel Chętnicki, Dawid Babicz, Damian Musiał, Kacper Baklarz, Tymoteusz Bachleda-Szeliga, czy bracia Bracikowie, Rafał i Aleksander. Charakter imprezy sprzyjał, aby najmłodsi z klas IPONE Enduro Cross Series startowali razem z dorosłymi, ale ze względu na wiek i mniejsze umiejętności poruszali się po trasie z objazdami, omijającymi najtrudniejsze fragmenty. Deszczowa aura spowodowała, że warunki jezdne były niezwykle trudne. Pojawiły się błotne przeprawy, a w wielu miejscach głębokie koleiny. Było bardzo ślisko. Sporadycznie pojawiało się na niebie słońce, by po chwili zniknąć za deszczowymi chmurami. Motocykliści musieli wykazać się dobrym przygotowaniem kondycyjnym. Wielu nie wytrzymało trudów rajdu, albo na przeszkodzie stanęły awarie sprzętu. W drugim dniu imprezy po nocnych opadach deszczu warunki jeszcze się pogorszyły i kierownictwo rajdu skróciło trasę wyłączając z powodu nieprzejezdności próbę Enduro Test, co tym samym w uprzywilejowanej pozycji stawiało zawodników wywodzących się z torów motocrossowych.

W sobotę, dzięki wybornej jeździe po błotnistej trasie brylował Patryk Kuleszo. Ostatecznie w dwudniowych zawodach zajął drugie miejsce w generalce Mistrzostw Polski oraz drugie w klasie E1, którą wygrał Damian Musiał, a ten z kolei był trzeci w generalce, gdzie zwyciężył Maciej Więckowski (KS Rega MX Team Ropczyce). Trzecie miejsce na podium uzupełnił Dawid Babicz (KS Rega MX Team Ropczyce), Natomiast Grzegorz Bogulak i Krystian Sielawa zostali sklasyfikowani na pozycjach odpowiednio 7. i 9. W klasie E2/E3 nie zawiódł Wojciech Latała, zajmując drugą lokatę za Maciejem Więckowskim, a przed Rafałem Bracikiem (KTM Novi Korona Kielce). Rafał Szymański był piąty. Z kolei Maja Kozłowska w klasie Kobiet zajęła miejsce na najniższym stopniu podium, za Ewą Pikosz (Motoklub Wielkopolski) i Małgorzatą Zalewską (AMK Enduro Grunwald). Ola Nowak nie podołała warunkom jezdnym i wycofała się z rywalizacji. Igor Gromek w klasie Junior 125 uplasował się na piątej pozycji, zaś Krzysztof Szczypka był szósty w klasie Masters.

W pucharowej klasie Junior 125 poza zasięgiem rywali był Sylwester Karpowicz, natomiast Bartosza Radelta (klasa Junior) pokonała awaria motocykla.

Motocykliści HAWI Racing Team zajmowali również miejsca na podium rozgrywek IPONE Enduro Cross Series. W klasie Prestige Patryk Kuleszo był drugi, a Damian Musiał trzeci. Grzegorz Bogulak w klasie Champion E1 zajął trzecią lokatę. W klasie Ladies Maja Kozłowska zajęła trzecie miejsce. Wśród najmłodszych w klasie Junior 65 na 2. pozycji uplasował się Bartek Kownacki, ale pech dopadł Aleksandra Zajączkowskiego, mającego problemy z trasą. Z kolei Fabiana Bucholca startującego w  klasie Junior 85 prześladowały problemy sprzętowe, co skutkowało wycofaniem się z rywalizacji.

Skuteczna jazda riderów HAWI Racing Team zaowocowała sukcesami w Mistrzostwach Polski w klasyfikacji klubowej – 2. miejsce, i sponsorskiej – 1. miejsce.

Najbliższa 3. runda IPONE Enduro Cross Series odbędzie się 16 kwietnia w Opolu, gdzie motocykliści ścigać się będą w konkurencji cross country. Natomiast kolejne edycje Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w rajdach enduro zostaną rozegrane 29 i 30 kwietnia w Chełmnie nad Wisłą.

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: