Elektro Moto Show
Serdecznie zapraszamy na kolejna edycje Elektro Moto Show Partnerzy ... więcej
WICEMISTRZOWIE POLSKI W TURNIEJU BRD !
W dniach 17-18.06.2024 r. w Tarnawie Dolnej (województwo małopolskie) odbył się... więcej
Wojciech Latała z HAWI Racing Team trzeci w Mistrzostwach Polski Enduro w Chełmnie.
Rozgrywki Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Enduro dobrnęły do półmetka. W... więcej
Młodzi motocykliści opolskiego HAWI Racing Team wywalczyli miejsca na podium Pucharu Europy MiniEnduro
Maja Kozłowska i Michał Laska w miniony weekend wystartowali w 1. rundzie... więcej
Rajd Chemików 3-runda TMMP
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza do udziału w imprezie... więcej
Rally Gala 1-2 runda NSMP
Endurowcy opolskiego HAWI Racing Team na podium III i IV rundy Mistrzostw Polski
W miejscowości Wierzchowina na Lubelszczyźnie rozegrano kolejne dwie rundy... więcej
4 runda TPP Rajd "Bajka"
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza do udziału w turystycznym... więcej
II Bajkowy Zlot Caravaningowy
Zapraszamy serdecznie na wyjątkowy II Bajkowy Zlot Caravaningowy, organizowany... więcej
Szkolenie OSP
W piękną słoneczną sobotę 23.marca 2024 odbyło się szkolenie Organizatorów... więcej

Maja Kozłowska i Michał Laska w miniony weekend wystartowali w 1. rundzie Pucharu Europy MiniEnduro – European MiniEnduro Cup 2024. Rozgrywki zostały stworzone przez Europejską Federację Motocyklową dla zawodników w wieku 12-16 lat i mają na celu popularyzację enduro wśród dzieci i młodzieży poprzez rywalizację sportową. Pierwsze historyczne zawody odbyły się w miejscowości Aviano w północno-wschodniej części Włoch. W dwudniowej imprezie udział wzięło 74 riderów z 10 krajów. Trasa rajdu przebiegała po 13-kilometrowej trasie okrężnej, pokonywanej każdego dnia 4-krotnie, na której wytyczone zostały próby szybkości terenowej. Rywalizacja odbywała się na trawiastym teście cross (3 km) oraz teście enduro (4 km) o podłożu żwirowym. Zawodnicy opolskiego klubu jako jedyni reprezentowali nasz kraj w tej prestiżowej imprezie i pomimo perturbacji pokazali się z jak najlepszej strony. Maja w pierwszym dniu w klasie Women 125 2T wykazała się skuteczną jazdą zajmując miejsce na najniższym stopniu podium. Wygrała Francuzka Charlene Boudon przed swoją rodaczką Satine Jean. Z kolei Michał pomimo uzyskania piątego czasu przejazdu z wszystkich prób w klasie 125 finalnie zajął 31. miejsce w wyniku nałożonej kary dyscyplinarnej za samodzielne zjechanie do paddocku, co było wynikiem nieporozumienia, ponieważ powrót miał nastąpić w zwartej grupie. Nazajutrz złość sportowa spowodowała, że jechał jak natchniony i na mecie został sklasyfikowany na drugiej pozycji z 3-sekundową stratą do zwycięzcy Wiggo Lifvendahla ze Szwecji i 5-sekundową przewagą nad trzecim Emerickiem Vergote z Francji. Natomiast Maja na trzecim okrążeniu została zmuszona do wycofania się z zawodów przez awarię motocykla, którym podróżowała. Nasi utalentowani motocykliści pokazali, że z powodzeniem mogą walczyć z rówieśnikami z całej Europy o najwyższe cele sportowe. Teraz rywalizacja przeniesie się do Monteils we Francji (13-14.07.2024) a rundy finałowe zostaną rozegrane w niemieckim Meltewitz w dniach 9-11.08.2024.