Echa po XXV Jubileuszowym Rajdzie Nowomiejskim
W dniach 16-17 września 2023 roku odbył się 25. Jubileuszowy Rajd Nowomiejski... więcej
Finał mistrzowskich zmagań. III runda Mistrzostw Polski Pit Bike SM!
Karty zostały rozdane! Zawodnicy ścigający się na torach asfaltowych... więcej
CROSS COUNTRY - KARTY ZOSTAŁY ROZDANE !!!
W Ostródzie rozegrane zostały IX i X runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski,... więcej
News dnia dla tych którzy uwielbiają szuter
Tegoroczna edycja 25 Rajdu Nowomiejskiego 16 - 17.09.2023r - Nowomiejskie... więcej
3 SPRINT O PUCHAR WÓJTA GRODZICZNO
10 września 2023 a więc zapraszamy do GrodzicznaDzięki uprzejmości @Urząd Gminy... więcej
BIURO ZO PZM OLSZTYN - KOMUNIKAT
Uprzejmie informujemy, że w dniach 04 – 15 września 2023r. Biuro Zarządu... więcej
Ustawa określająca procedurę rejestracji i badań technicznych samochodów rajdowych podpisana
Prezydent RP Pan Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 16 czerwca 2023... więcej
Puchary czekają
W niedzielę 27 sierpnia podczas Moto Festival - 1/4 mili, stance ,wrak race ,... więcej
XIII Kociewski Rajd Enduro - zawody niezatwierdzone przez PZM
Komunikat Biura Sportu i Turystyki Polskiego Związku Motorowego (BSiT PZM) dt.... więcej
UWAGA ZAWODNICY - nowe stawki ubezpieczenia
Uprzejmie informujemy, że uległy zmianie stawki ubezpieczeniowe zawarte w... więcej

Uroczyste Podsumowanie Sezonu Sportów Motorowych Okręgu Olsztyńskiego

Tradycyjnie, jak co roku, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Olsztynie zorganizował „Uroczyste Podsumowanie Sezonu Sportów Motorowych  Okręgu Olsztyńskiego” . Na zaproszenie Prezesa Andrzeja Olszewskiego uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Pani Beata Bublewicz Poseł na Sejm RP, Pani Anna Wasilewska Wicemarszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego, Pan Piotr Grzymowicz Prezydent Miasta Olsztyna i Panie Alicja Rutecka Dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, Alicja Patalon Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji  Urzędu Miasta w Olsztynie.
Przy okazji uroczystości, spotkali się razem przedstawiciele różnych dyscyplin sportów motorowych, zawodnicy ich rodzice, szkoleniowcy i działacze.
Prezes ZO PZM Olsztyn Andrzej Olszewski  podziękował władzom samorządowym za wsparcie i pomoc  w działaniach na rzecz sportów motorowych na Warmii i Mazurach i w Olsztynie. 
W okręgu olsztyńskim dwa kluby obchodziły jubileusz: Motoklub Olsztyn  - 20 lat – w związku z powyższy wystąpił do Polskiego Związku Motorowego o uhonorowanie działaczy, Prezes Andrzej Olszewski w asyście dwóch Członków Zarządu Głównego  Elżbiety Marcinkiewicz i Krzysztofa Szeszko wręczyli odznaczenia  nw. osobom:  
Zasłużony dla PZM – Tadeusz Cwalina , Aleksander Lachowicz, Złota Honorowa Odznaka PZM  - Henryk Mierzejewski i Maciej Szczuciński, Srebrna Honorowa Odznaka PZM – Anna Wasilewska , Piotr Grzymowicz, Marcin Szanter.

Klub Turystyki Motorowej „Dadaj” w Biskupcu otrzymał puchar za 50 lat działalności, również Pan Ryszard Rymek współzałożyciel KTM „Dadaj”  za wkład pracy w rozwój sportów motorowych otrzymał wyróżnienie wyróżnienia wręczyli  Pani  Beata Bublewicz i Andrzej Olszewski.
Po raz pierwszy ZO PZM Olsztyn wyróżnił za działalność  na rzecz ochrony środowiska  w sportach motorowych  działaczy sportów motocyklowych i samochodowych  Kol., Kol. Dorotę Czerniawską, Marcina Szantera i Grzegorza Olecha.

Specjalne wyróżnienia za wyniki sportowe i popularyzację sportów motorowych otrzymali : Mariusz Kondratowicz (wyścigi motocyklowe); Marcin Łukaszewski – Marta Duhanik (Offroad w najtrudniejszej dyscyplinie w sporcie samochodowy)

Wyróżnienia za osiągnięcia sportowe otrzymali zawodnicy startujący w na dwóch kołach, a były to: wyścigi motocyklowe, Supermoto, Motocykle zabytkowe, Motocross, oraz wyróżnienia dla klubów za osiągnięcia drużynowe. Zawodnicy czterech kółek: Karting, Offroad, Sporty Popularne i Rajdowcy również zostali wyróżnieni i odebrali pamiątkowe puchary. Wyniki  uhonorowanych  zawodników są do wglądu na stronach: www.pzm.pl ; www.olsztyn.pzm.pl.

W trakcie spotkania padło wiele ciepłych słów do zawodników, organizatorów, trenerów i działaczy. Każdy z przybyłych przedstawicieli władz województwa i miasta, z wielkim szacunkiem wypowiadał się o działaniach osób związanych z organizacją zawodów motocyklowych i samochodowych, które w roku 2013 odbyły się w Naszym regionie, a do największych należały Mistrzostwa Europy w Motocrossie i Mistrzostwa Europu w Rajdach Samochodowych. Pani Beata Bublewicz córka legendarnego rajdowca Mariana Bublewicza powiedziała,  że „ dla mnie życie bez sportów motorowych nie miałoby smaku”.  Wygłosiła wspaniałą prelekcje dotycząca bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Przez cały czas uroczystości, na głównym ekranie wyświetlane były filmy obrazujące różne dyscypliny sportów motorowych, w których uczestniczyli przybyli na spotkanie zawodnicy. Dzięki zaangażowaniu władz Zarządu Okręgowego PZM w Olsztynie, świetna atmosferę podtrzymywał zespół muzyczny „Kaczki z Nowej Paczki”, który w przerwach zabawiał uczestników swoimi przebojami muzycznymi  również nawiązującymi do sportów motorowych. 

W roli prowadzących spotkanie  wystąpili – działacze sportów motorowych Marcin Szanter i Grzegorz Olech egzamin bardzo dobrze zdali - dziękujemy.
Uroczyste podsumowanie sezonu sportów motorowych 2013 odbyło się 18.01 2014r. w Restauracji „Krys-Stan” w Olsztynie. Dzięki długoletniej współpracy i uprzejmości z właścicielami restauracji, przybyłym gościom zaserwowano wyśmienity poczęstunek. 

Zarząd Okręgowy PZM: