eliminacje powiatowe Turnieju BRD w Łodzi odbędą się 23 kwietnia 2024 r. (wtorek):
XLV Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym,Turniej BRDeliminacje... więcej
Składki członkowskie PZM w roku 2024
Informujemy członków klubów zrzeszonych w Polskim Związku Motorowym o... więcej
XXVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny Finał Regionalny w Łodzi 11.04.2024
XXVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny Finał Regionalny w ŁodziW... więcej
III KJS Rajd Głowno ŁZM Motosportklub 14.04.2024
Szczegółowe informacje:https://www.facebook.com/events/825398609363872?acontext... więcej
Terminy eliminacji: XXVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny – eliminacje regionalne - Łódź
Terminy eliminacji: XXVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny... więcej
ŁÓDŹ KREUJE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha.
ŁÓDŹ KREUJE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona... więcej
Życzenia Wielkanocne 2024
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,przepełnionych wiarą, nadzieją i... więcej
II Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country - Bogumiłów - relacja
Wyniki II Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country - Bogumilów - 17.03... więcej
Kalendarz imprez ZO PZM w Łodzi na rok 2024
Pobierz Kalendarz imprez 2024 ZO PZM w Łodzi

Zakończenie Sezonu Sportowego 2023 - ZO PZM w Łodzi - relacja

Miniona sobota to niewątpliwie ważny moment dla wszystkich uczestników spotkania. Do tej pory stawali na maszynie startowej by walczyć o punkty, teraz bez spiny mogli wreszcie porozmawiać, podzielić się wrażeniami z minionego sezonu i wejść na podium odbierając zdobyte trofea. Uroczystość nabrała charakteru tym bardziej szczególnego, że na zaproszenie prezesa ZO PZM w Łodzi Mirosława Nicowskiego puchary i nagrody wręczali burmistrz Strykowa Witold Kosmowski oraz zastępca Tamara Barańska-Kiemaczyńska. Obydwoje jednocześnie zostali uhonorowani przez ZO PZM w Łodzi pamiątkowymi plakietkami za ogromne wsparcie i pomoc KM Stryków zarówno w jego działalności statutowej, jak i organizacji zawodów. Zacnym włodarzom towarzyszyli Wice Prezesi Bohdan Łabecki i Bartłomiej Archman oraz Skarbnik KM Stryków Marcin Kośmider. Poza pucharami wyróżnieni riderzy otrzymali wartościowe vouchery do zrealizowania w Bros Racing Łukasza i Karola Kędzierskich.

 

Tyle tytułem jakże miłych formalności, teraz czas na strykowskich zawodników. W klasie MX65 Mistrzostw Strefy Polski Centralnej na podium stanęli Tymoteusz Dąbrowski (1.), Adrian Bugajny (2.), Kacper Kośmider (3.). W klasie Kobiet drugie miejsce zdobyła Karolina Kośmider, w MX Open trzeci był Damian Kwestarz, a w klasie MX2 B i C liderem został Filip Superson, natomiast trzecie miejsce zajął Dominik Markowicz. Z kolei w Mistrzostwach Okręgu Łódzkiego CC w klasie Młodzik drugie miejsce uzyskał Adrian Bugajny, w klasie Open także drugi był Damian Kwestarz, a trzeci Hubert Miśkiewicz.

 

W rozmowie ze Zbyszkiem Orłamowskim padło wiele ciepłych słów nie tylko o samych podopiecznych, ale także gorące podziękowanie skierowane pod adresem Tomka Gabary, instruktora Szkółki Motocrossowej od lat funkcjonującej przy KM Stryków. „Należy też wspomnieć o innych bardzo dobrych zawodnikach, którzy pracowali na ostateczny wynik w klasyfikacji klubowej: Stanisław Krul, Mikołaj Kacprzak, Patryk Skotarek, Filip Smolczyński, Jakub Kądzielawski, Dawid Ubysz, Przemysław Skrzyniarz czy Radosław Zdziarski to także nasza chluba. Musze też wspomnieć o zagranicznym sukcesie Tymka Dąbrowskiego, który w Mistrzostwach Czech zajął w klasie MX65 czwarte miejsce. Jesteśmy z nich wszystkich bardzo dumni”.

Na imprezie wręczono również puchary w klasyfikacji samochodowych Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w KJS.

 

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Finał imprezy to poczęstunek jaki zaserwowano wszystkim gościom, na stołach znalazły się m.in. słynne czarnocińskie pierogi. Do zobaczenia w sezonie 2024!

Tekst i zdjęcia: X-cross

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: