II runda Caravaningowych Mistrzostw Polski PZM w Januszkowicach
Gliwicki Klub Caravaningowy Glob zaprasza na Ogólnopolski Zlot... więcej
Okręgowy Zjazd Delegatów
 W minioną sobotę – 25 marca w Hotelu Gorczowski w Chorzowie, Zarząd... więcej
Regulamin Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska 2023
Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego przy Zarządzie Okręgowym PZM w Katowicach... więcej
Przedsezonowe Badanie Kontrolne RMP
W zakładce REGULAMINY opublikowany został Komunikat Nr 1/2023 Okręgowej Komisji... więcej
Ogólnopolskie Szkolenie Sędziów Technicznych
Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego w Katowicach przy współpracy z Zespołem... więcej
Regulamin Rajdowych Mistrzostw Południa 2023
Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego przy Zarządzie Okręgowym PZM w Katowicach... więcej
Kurs na licencje rajdową ND-R - 18-19.03.2023
W imieniu Automobilklubu Śląskiego zapraszamy do udziału w kursie na licencję... więcej
Bajkowy Zlot ACK Benimar Polska
W dniach 28.04-03.05. 2023 r. Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski... więcej
Szkolenie sędziów sportu motocyklowego
Okręgowa Komisja Sportu Motocyklowego, 13 marca br. o godzinie 18.00 organizuje... więcej
Złomex partnerem ekologicznym Valvoline Rajdu Małopolski!
Grupa Kapitałowa Złomex w 2023 roku będzie partnerem głównym Valvoline Rajdu... więcej

Rok akcji „Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska” pełen sukcesów

2022 był pierwszym rokiem prowadzenia akcji „Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska”. W cyklu imprez i spotkań bracia Szejowie wspólnie z partnerami projektu starali się realnie wpłynąć na jakość bezpieczeństwa na polskich drogach. W tej materii wciąż bardzo wiele jest do poprawy, dlatego projekt potrzebny jest jak nigdy dotąd.

Akcja „Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska” powstała ze wspólnej inicjatywy zespołu rajdowego Jarosława i Marcina Szejów oraz Prezydenta Miasta Katowic Pana Marcina Krupy, który jest prekursorem pod kątem tego typu akcji i może być wzorem dla pozostałych. Ma ona na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez edukację oraz popularyzację właściwych zachowań, przy czym niezwykle istotnym elementem jest sportowy autorytet i wizerunek najszybszych braci w Polsce.

Podczas pierwszej edycji projektu Szejowie przygotowali specjalne strefy i spotkania m.in. podczas Dnia Dziecka na katowickim rynku, Pikniku militarnego, World Urban Forum, czy Urodzin Miasta Katowic. Najszybsi bracia w Polsce przeprowadzili również cykl spotkań w szkołach a także szereg konferencji prasowych. Promowali akcję w rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz na imprezach specjalnych, jak Barbórka Śląska, Rajd Barbórka w Warszawie, czy charytatywny mecz hokeja na lodzie. Wzięli też udział w Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Nieocenione wparcie okazali partnerzy akcji, tacy jak Miasto Katowice, GK Forge – Kuźnia Przemysłowa, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Straż Miejska w Katowicach, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, czy Polski Związek Motorowy. Już pierwsza odsłona „Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska” przyniosła spory sukces. Ale kolejne działania są teraz potrzebne jak nigdy dotąd! W kwestii bezpieczeństwa wciąż mnóstwo jest do poprawy.

Jarosław Szeja: - Akcja „Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska” to dla nas niezwykle istotny projekt. Wszystkim nam leży na sercu nasze wspólne bezpieczeństwo. Wiemy, jak istotne jest edukowanie w tym temacie – nie tylko osób starszych, ale również młodzieży. Mam wrażenie, że wspólnie z naszymi partnerami, przede wszystkim z Prezydentem Miasta Katowic Panem Marcinem Krupą i Miastem Katowice wykonaliśmy doskonałą pracę. Jestem przekonany, że w 2023 roku nasza akcja przyniesie jeszcze większe efekty. Dostaję sygnały, że jest to potrzebne i że nasi partnerzy są zachwyceni postępami akcji. Niezmiernie nas to cieszy!

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: