Rozczarowujący koniec sezonu RSMP. Samochód znów nie dał rady
Sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zakończył się dla braci Szejów... więcej
Rajd Wisły wyłoni mistrza RMP?
W dniach 29-30 września zostanie rozegrana przedostatnia runda Rajdowych... więcej
Klasyfikacja Rajdowych Mistrzostw Południa 2023
Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego opublikowała klasyfikację PROWIZORYCZNĄ... więcej
Zakończenie sezonu mistrzostw Polski w domu!
W dniach 29-30 września odbędzie się siódma i zarazem ostatnia runda sezonu... więcej
Relacja ze Zlotu Caravaningowego „Rekreacja i wypoczynek”
W dniach 15 – 17.09.2023 r. KMG „Jarząbek” zorganizował na... więcej
Wyniki generalne 2023
Główna Komisja Caravaningu PZM informuje, że na stronie https://pzm.pl/... więcej
Zawieszenie publikacji wyników RMP
Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego w Katowicach zawiesza publikację... więcej
Rajd Śląska 2023: triumf Wróblewskiego, Grzyb fetuje w Chorzowie
Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali Rajd Śląska... więcej
Valvoline Rajd Małopolski 2023: blisko 14 milionów AVE i ponad 2 miliony złotych dla regionu
Tegoroczny Valvoline Rajdu Małopolski po raz pierwszy zagościł w Rajdowych... więcej
Relacja z III rundy CMP i MKC PZM
III i zarazem ostatnia runda Caravaningowych Mistrzostw Polski PZM oraz... więcej

Doskonałe tempo załogi GK Forge LOTTO Rally Team w 51. Rajdzie Świdnickim

Końca dobiegł 51. Rajd Świdnicki – pierwsza runda sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W trakcie całego rajdu doskonałe tempo prezentowali zawodnicy GK Forge LOTTO Rally Team – Jarosław i Marcin Szejowie. Najszybsi bracia w Polsce notorycznie wbijali się na odcinkowe podium, potwierdzając swoją pozycję w czołówce polskiego czempionatu.

Drugiego dnia 51. Rajdu Świdnickiego na zawodników czekało dziewięć odcinków specjalnych. Próby Ludwikowice – Kamionki, Rościszów – Walim oraz Dziećmorowice – Świdnica pokonywane były trzykrotnie w trzech różnych pętlach. Łącznie na zawodników czekało w niedzielę 105 kilometrów rywalizacji.

Załoga GK Forge LOTTO Rally Team prezentowała kapitalne tempo od samego poranka. Najszybsi bracia w Polsce podczas pierwszej pętli dwukrotnie zajmowali 2. miejsce oraz popisali się najlepszym czasem na legendarnym odcinku specjalnym Rościszów – Walim. Druga pętla przyniosła kolejne dwa miejsca w czołowej trójce. Podczas finałowej pętli prób bracia z Ustronia kontynuowali znakomitą jazdę, wygrywając kolejny odcinek specjalny i znów wbijając się do podium.

Ostatecznie Szejowie uplasowali się na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej. Pomimo znakomitego tempa na finałowym wyniku rzutowała przede wszystkim przebita opona z sobotniego etapu i stracony przez to czas na odcinku specjalnym numer 2. Duet GK Forge LOTTO Rally Team podkreślił po raz kolejny swoje tempo i obecność w ścisłej czołówce mistrzostw Polski i dał rywalom jasny sygnał: to jeszcze nie koniec!

Jarosław Szeja: - Czuję po tym weekendzie sportową złość. Wiem, że mieliśmy w Świdnicy znakomite tempo, ale różnego rodzaju pechowe sytuacje nie pozwoliły zająć nam miejsca, na jakie tutaj zasługiwaliśmy. Jestem dumny z całego zespołu, bo każdy wykonał kawał solidnej roboty. Nasz Hyundai spisywał się znakomicie i mogliśmy w pełni korzystać z jego potencjału. Wygrywaliśmy odcinki, wbijaliśmy się na podium. Czuję niedosyt, ale wiem, że to dopiero początek tego długiego sezonu. Jasno pokazaliśmy, że jesteśmy szybką załogą i wiem, że wyniki w tym roku również to potwierdzą.

Partnerami zespołu są: GK Forge Kuźnia Przemysłowa, Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Future Group, Miasto Katowice, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Millers Oils Polska

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: