Przejazd i piknik pojazdów zabytkowych pn. "Święto flagi tradycją narodową" 2024
Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatora Automobilklubu Toruńskiego na... więcej
Turystyczny Rajd Samochodowy 3. runda TSMO
Zapraszamy WSZYSTKICH do wzięcia udziału w Turystycznym Rajdzie Samochodowym... więcej
1. runda Kartingowych Mistrzostw Polski
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy zaprasza w imieniu... więcej
Zmiana daty 1 rundy Grudziądzkiego Mistrza Kierownicy
Spieszymy poinformować Was, że z powodów niezależnych od organizatora, 1. runda... więcej
Poznaliśmy składy drużyn, Wielkiego Finalu Drużynowych Mistrzostw Europy na żużlu
Poznaliśmy składy wszystkich drużyn, które wystąpią w Wielkim Finale... więcej
Śp. Tadeusz Władyko
Ze smutkiem informujemy,że dnia 27.03.2024 r. zmarł w wieku 97 latnasz Honorowy... więcej
Zdrowych, Spokojnych i Pogodnych Świąt Wielkanocnych 2024
Zdrowych, Spokojnych i PogodnychŚwiąt Wielkanocnych 2024życzyPrezes ZO PZM w... więcej
Prezentacja zespołu KS Apator Toruń !!!
Już 2-go kwietnia 2024 roku w Auli UMK w Toruniu odbędzie się prezentacja... więcej
Derbowy sparing: KS Toruń - GKM Grudziądz
W najbliższy piątek tj. 29 marca o godzinie 17:00 na Motoarenie w Toruniu... więcej
1. runda Kartingowy ROK Cup Poland 2024
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy zaprasza w imieniu... więcej

II Edycja Konkursu Filmowego „Bezpieczni w Ruchu Drogowym 2024”

Wczoraj (08.02.2024) w Szkole Podstawowej w Sicienku odbyła się gala wręczenia nagród uczestnikom oraz laureatom II Edycji Konkursu Filmowego „Bezpieczni w Ruchu Drogowym”. Na podium znalazły się filmy uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Samsiecznie oraz Szkoły Podstawowej w Wierzchucinie Królewskim. Zachęcamy do obejrzenia filmów profilaktycznych.

 

Komisariat Policji w Koronowie po raz drugi zorganizował konkurs promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym poprzez nagranie przez starszych uczniów szkół podstawowych krótkich filmików. W konkursie wzięło udział 14 szkół z terenu trzech gmin Koronowa, Sicienka oraz Dobrcza.

Dzieci z klas 7-8 miały przygotować trwające maksymalnie pięciominutowe spoty promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym widziane ich oczami. W sumie koronowscy policjanci otrzymali 21 filmów przygotowanych przez 90 dzieci, które wzięły w nim udział.

Uczniowie we wszystkich szkołach, które przystąpiły do konkursu, wykazali się wiedzą oraz profesjonalnym montażem spotów o tematyce bezpieczeństwa na drodze.

Podczas uroczystości wyróżniono 6 filmów. Ich autorzy, w sposób szczególny, wyróżnili się na tle innych nie tylko tematyką, ale również pomysłami oraz innowacyjnością. Laureatami konkursu „Bezpieczni w Ruchu drogowym” zostali:

I miejsce – Zespół Dziewcząt z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Samsiecznie,

II miejsce – Zespół Chłopców z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Samsiecznie,

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Wierzchucinie Królewskim.

Nagrody wręczali i ufundowali: Wójt Gminy Sicienko Pan Piotr Chudzyński, Pan Wójt Gminy Dobrcz Pan Andrzej Berdych, Zastępca Burmistrza Gminy Koronowo Pan Piotr Kazimierski, Pan Dariusz Leszczyński Prezes Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy Okręgowego Zespołu Działalności Gospodarczej sp. z o.o., Pan Jacek Wojciechowski Prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy, Pan Piotr Stępień Zastępca Naczelnika Wydziału Inspekcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, Pan Maciej Eckert Naczelnik Wydziału Szkoleń i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, Pan Artur Karetko Nadleśniczy Nadleśnictwa Różanna, Pani Dorota Jaworska Dyrektor Banku Spółdzielczego w Koronowie, Pan Bartosz Zwolanowski Prezes Ludowego Klubu Turystycznego „Wyczół” Gościeradz”, Państwo Justyna i Robert Opertowscy właściciele firmy transportowej „Opertowski Transport”.

Poza osobami przybyłymi i fundatorami, bardzo duży wkład w przygotowanie imprezy, jak również w ufundowanie nagród i współorganizację miał Pan Dariusz Leszczyński Prezes Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy Okręgowego Zespołu Działalności Gospodarczej sp. z o.o., dziękujemy za wsparcie nie tylko tego konkursu, ale również innych działalności profilaktycznych, mających na celu poprawę bezpieczeństwa i edukację najmłodszych.

Nagrody w Konkursie zostały ufundowane przez władze samorządowe oraz firmy i instytucje, które swoim działaniem chętnie włączają się w przedsięwzięcia na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Każdy z uczestników do szkoły wrócił ze statuetką i medalem która w swojej formie przypominała klisze aparatu , ponadto każdy uczestnik konkursu otrzymał cenny upominek. Mamy nadzieję na III edycję konkursu filmowego.

Laureatom gratulujemy!!!

źródło: www.bydgoszcz.policja.gov.pl

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: