FIA World Rallycross Championship - Neste World RX of Latvia, 14-15.09.2019 Riga
Na torze Bikernieki w Rydze w dniach 14-15 września 2019 odbyła się... więcej
SPOTKANIE z władzami Podlaskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża
W dniu 05 września 2019 r. Prezes ZO PZM w Białymstoku Jerzy Poznański... więcej
4. Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego V RUNDA SMB 2019 i SMOB 2019 już za nami!
Chociaż zapowiedzi prognozy pogody od tygodnia wskazywały, że będzie deszczowo... więcej
Komunikat Komisji Sportu Samochodowego Automobilklubu Podlaskiego nr 2/2019.
Komisja Sportu Samochodowego Automobilklubu Podlaskiego informuje, iż w związku... więcej
XI i XII runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Cross Country Romanówka 31.08-01.09.2019
Ostatnia runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski odbyła się w Romanówce k.... więcej
Rusza druga edycja konkursu dla młodych kierowców
Zgodnie z podawanymi przez  Komendę Główną Policji statystykami,... więcej
5 Zlot Motocykli Dwusuwowych-relacja
W dniach od 19 do 21 lipca br. w Wasilkowie koło Białegostoku, konkretnie zaś... więcej
KONKURS ,,Bezpieczne wakacje na drodze z Polskim Związkiem Motorowym i Radiem Jard”
Przypominamy, że to już ostatni tydzień, aby wziąć udział w konkursie ,,... więcej
Amatorskie Mistrzostwa Kartingowe-informacja
Informujemy, że w związku z rozbudową Zespołu Szkół nr 6 im. Karola ... więcej
V runda STAG SMB i SMOB 2019 - 4. Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego.
W niedzielę 8 września 2019 roku, po wakacyjnej przerwie zapraszamy na kolejną... więcej

II Nadbugowy Zlot Motocyklowy w Wólce Nadbużnej

Witamy!

To już II Nadbugowy Zlot Motocyklowy odbyty w dniach 10-12.06.2016 oranizowanym przez zrzeszony w PZM Białystok - Klub Motorowy Quercus z Romanówki wraz ze Stowarzyszeniem „Plan Wschód” wraz Obiektem Turystyczno-Wypoczynkowym ETERNITE, Ośrodkiem „Pod Sosną” i Firmą „Piękny Wschód” pod patronatem Wójta Gminy Siemiatycze, Pana Edwarda Krasowskiego w Wólce Nadbużnej. Ze swojej strony pragniemy gorąco podziękować Panu Romanowi Umiastowskiemu, który był Głównym Prowadzącym - za pracę,organizację i dobrą robotę! 

Wzięło w nim udział 107 uczestników (zarejestrowanych) oraz 121 w paradzie. 

Pierwszego wieczora zarejestrowano przyjazd pięćdziesięciu motocyklistów, których przywitał Wójt Gminy Siemiatycze Edward Krasowski. Motocykliści do późnych godzin wieczornych mieli okazję posłuchać muzyki (niektórzy potańczyć) przygotowanej przez lokalną kapelę „Szwagry”. 

11 czerwca już od rannych godzin przyjeżdżali kolejni Goście. Biuro Zlotu prowadzone przez P. Krysię Wińską, wspomagali Wolontariusze: Karol Jaszczołt, Grzegorz Grzeszczuk, Tomasz Leoniuk, Paweł Kałanczyński. Nad całością czuwał Komandor Zlotu Roman Umiastowski. Po południu dojeżdżali motocykliści, którzy brali udział tylko w Paradzie. Uczestnicy przyjechali z Brześcia (Białoruś), Białegostoku, Siemiatycz, Brańska, Puław, Hajnówki, Zambrowa, Łap, Olszewa, Sarnak, Klimczyc, Poświetnego, Łosic, Warszawy, Nowej Rudy, Kobyłki, Ciechanowca, Dębnik, Działdowa, Turośli, Parczewa, Rokitna, Białej Podlaskiej, Lublina, Płońska, Czerwińska n/Wisłą, Wyszogrodu, Siedlec, Międzyrzeca Podl.,Szczytna, Werstoku, Konstancina, Wasilkowa, Otwocka, Repek, Narwi, Studzianek, Mrągowa. 

Zostały zrealizowane wszystkie punkty programu, rozdano nagrody w przeprowadzonych konkursach. Wyłoniono najmłodszego Szymon Malewicki (12lat) i najstarszego Andrzej Kudel (71lat) uczestnika Zlotu. Nagrodę główną sponsorowaną przez Dyrektora WORD w Białymstoku Pana Michała Frejno (nawigacja) otrzymał Leszek Marcinkiewicz za jedyny na świecie motor własnej konstrukcji M-72.

Mocne brzmienia zespołów ORCHIDEA i HENDIX PROJECT na scenie, usatysfakcjonowały zlotowiczów (mimo niskiej temperatury 8 st). 

Pokaz ratownictwa PSP w Siemiatyczach, zachowań w razie wypadku na wodzie, symulator zderzeń czy auto gogle, które prezentował Zespół Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii KPP w Siemiatyczach, miały na celu promowanie rozważnej i bezpiecznej jazdy na motocyklu, szybkiej reakcji w razie nagłego wypadku w różnych sytuacjach i miejscach.

Organizatorzy bardzo dziękują Policji i Straży w Siemiatyczach, gminnym jednostkom OSP oraz tym wszystkim, którzy wspomogli organizację Zlotu.

Walory tego cudownego, podlaskiego terenu sprzyjały sportowej atmosferze. W związku z tym podjęto decyzję o organiazcji Zlotu już po raz drugi gdyż pierwsza impreza ściągnęła rzeszę fanów. Z aprobatą przyjęte zostały pokazy motocyklowych i innych motorowych maszyn w połączeniu z praktyczną nauką. Przygotowany i opracowany bogaty program, dla miłośników w każdym wieku, zapewnił każdemu wrazęnia - na długo pozostające w piamięci.

Czekamy na kolejny Zlot oraz zapraszamy- zrzeszonych i nie zrzeszonych, do wspólnej zabawy. Polecamy śledzenie tego wydarzenia na: https://pl-pl.facebook.com/nadbugowyzlot/ oraz http://gminasiemiatycze.pl/wiesci-gminne/z-zycia-gminy/707-ii-nadbugowy-zlot-motocyklowy-relacja.html

Przedstawiamy zdjęciową relację:

Zarząd Okręgowy PZM: 
Share
 

Galeria