Jubileuszowa oferta Compensy
Z okazji 30-lecia działalności Compensa postanowiła zrobić prezent swoim... więcej
Projekt Horizon2020, pn. Drive2theFuture
Zachęcamy państwa do udziału w ankiecie, której celem jest zbadanie wśród... więcej
Uwaga! Powiatowe Komitety Organizacyjne Turniejów BRD w Województwie Podlaskim
Wojewódzki Komitet Organizacyjny Turniejów przedstawia najważniejsze zapisy... więcej
7. Zimowe Grand Prix Białegostoku – 15.02.2020r. – I runda STAG SMB i I runda SMOB – podsumowanie
Pierwszy rajd sezonu 2020 za nami!Sezon zmagań sportów samochodowych uważa się... więcej
7. Zimowe Grand Prix Białegostoku – 15.02.2020r. – I runda STAG SMB i SMOB 2020
W imieniu Automobilklubu Podlaskiego mamy przyjemność zaprosić na pierwszą... więcej
KURS RATOWNIKA DROGOWEGO PZM - 29.02.2020 r.
W związku z bardzo dużym zainteresowaniem poprzednim kursem oraz pozytywnym... więcej
Jubileuszowe logo z okazji 70-lecia Polskiego Związku Motorowego
W związku z 70 rocznicą powstania Polskiego Związku Motorowego Zarząd Okręgowy... więcej
Białostoczanin Jarosław Kazberuk w Rajdzie Dakar 2020.
17 stycznia zakończyła się 42 edycja Rajdu Dakar 2020. Był to niewątpliwie... więcej
Podsumowanie Samochodowych Mistrzostw Okręgu Białostockiego 2019-relacja
W sobotę 18 stycznia 2020 r. w Sali Bankietowej Magnolia w Białymstoku przy ul... więcej
Aukcje PZM na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
Informujemy, że Polski Związek Motorowy uczestniczy w aukcjach na rzecz... więcej

II Nadbugowy Zlot Motocyklowy w Wólce Nadbużnej

Witamy!

To już II Nadbugowy Zlot Motocyklowy odbyty w dniach 10-12.06.2016 oranizowanym przez zrzeszony w PZM Białystok - Klub Motorowy Quercus z Romanówki wraz ze Stowarzyszeniem „Plan Wschód” wraz Obiektem Turystyczno-Wypoczynkowym ETERNITE, Ośrodkiem „Pod Sosną” i Firmą „Piękny Wschód” pod patronatem Wójta Gminy Siemiatycze, Pana Edwarda Krasowskiego w Wólce Nadbużnej. Ze swojej strony pragniemy gorąco podziękować Panu Romanowi Umiastowskiemu, który był Głównym Prowadzącym - za pracę,organizację i dobrą robotę! 

Wzięło w nim udział 107 uczestników (zarejestrowanych) oraz 121 w paradzie. 

Pierwszego wieczora zarejestrowano przyjazd pięćdziesięciu motocyklistów, których przywitał Wójt Gminy Siemiatycze Edward Krasowski. Motocykliści do późnych godzin wieczornych mieli okazję posłuchać muzyki (niektórzy potańczyć) przygotowanej przez lokalną kapelę „Szwagry”. 

11 czerwca już od rannych godzin przyjeżdżali kolejni Goście. Biuro Zlotu prowadzone przez P. Krysię Wińską, wspomagali Wolontariusze: Karol Jaszczołt, Grzegorz Grzeszczuk, Tomasz Leoniuk, Paweł Kałanczyński. Nad całością czuwał Komandor Zlotu Roman Umiastowski. Po południu dojeżdżali motocykliści, którzy brali udział tylko w Paradzie. Uczestnicy przyjechali z Brześcia (Białoruś), Białegostoku, Siemiatycz, Brańska, Puław, Hajnówki, Zambrowa, Łap, Olszewa, Sarnak, Klimczyc, Poświetnego, Łosic, Warszawy, Nowej Rudy, Kobyłki, Ciechanowca, Dębnik, Działdowa, Turośli, Parczewa, Rokitna, Białej Podlaskiej, Lublina, Płońska, Czerwińska n/Wisłą, Wyszogrodu, Siedlec, Międzyrzeca Podl.,Szczytna, Werstoku, Konstancina, Wasilkowa, Otwocka, Repek, Narwi, Studzianek, Mrągowa. 

Zostały zrealizowane wszystkie punkty programu, rozdano nagrody w przeprowadzonych konkursach. Wyłoniono najmłodszego Szymon Malewicki (12lat) i najstarszego Andrzej Kudel (71lat) uczestnika Zlotu. Nagrodę główną sponsorowaną przez Dyrektora WORD w Białymstoku Pana Michała Frejno (nawigacja) otrzymał Leszek Marcinkiewicz za jedyny na świecie motor własnej konstrukcji M-72.

Mocne brzmienia zespołów ORCHIDEA i HENDIX PROJECT na scenie, usatysfakcjonowały zlotowiczów (mimo niskiej temperatury 8 st). 

Pokaz ratownictwa PSP w Siemiatyczach, zachowań w razie wypadku na wodzie, symulator zderzeń czy auto gogle, które prezentował Zespół Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii KPP w Siemiatyczach, miały na celu promowanie rozważnej i bezpiecznej jazdy na motocyklu, szybkiej reakcji w razie nagłego wypadku w różnych sytuacjach i miejscach.

Organizatorzy bardzo dziękują Policji i Straży w Siemiatyczach, gminnym jednostkom OSP oraz tym wszystkim, którzy wspomogli organizację Zlotu.

Walory tego cudownego, podlaskiego terenu sprzyjały sportowej atmosferze. W związku z tym podjęto decyzję o organiazcji Zlotu już po raz drugi gdyż pierwsza impreza ściągnęła rzeszę fanów. Z aprobatą przyjęte zostały pokazy motocyklowych i innych motorowych maszyn w połączeniu z praktyczną nauką. Przygotowany i opracowany bogaty program, dla miłośników w każdym wieku, zapewnił każdemu wrazęnia - na długo pozostające w piamięci.

Czekamy na kolejny Zlot oraz zapraszamy- zrzeszonych i nie zrzeszonych, do wspólnej zabawy. Polecamy śledzenie tego wydarzenia na: https://pl-pl.facebook.com/nadbugowyzlot/ oraz http://gminasiemiatycze.pl/wiesci-gminne/z-zycia-gminy/707-ii-nadbugowy-zlot-motocyklowy-relacja.html

Przedstawiamy zdjęciową relację:

Zarząd Okręgowy PZM: 
Share
 

Galeria