3 Runda Tarmac - Rajdowe Mistrzostwa Dolnego Śląska - RO i SKJS
W najbliższy weekemd 15-16.06.2024r. w Bolkowie odbędzie się 3 runda Tarmac -... więcej
Puchar Sudetów Cross Country II Runda Ziębice
W najbliższą niedzielę 09.06.2024r. zapraszamy do Ziębic na II Rundę Pucharu... więcej
26. Finał Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego
 Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w tym roku... więcej
26.Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny
Gotowi na wielki finał?Już  poniedziałek 03.06 najlepsze drużyny z całej... więcej
KOLEJNY SPRAWDZIAN DLA MŁODYCH SPARTAN – TURNIEJ ZAPLECZA KADRY JUNIORÓW W ŁODZI
 W Łodzi odbył się kolejny turniej Zaplecza Kadry Juniorów, w którym... więcej
WYSOKA WYGRANA Z EBUT.PL STALĄ GORZÓW NA OLIMPIJSKIM
Betard Sparta Wrocław wygrała z Ebut.pl Stalą Gorzów 56:34 – na początku... więcej
1 Dolnośląski Rajd Legend 30-31.08.2024r.
Auto Moto klub Kłodzko jest organizatorem 1 Dolnośląskiego Rajdu Legend.Poniżej... więcej
Komunikat nr 4 OKSS
Szkolenie na licencje ND-R, 18-19.05.2024 r., Świdnica
 1. Termin:18.05.2024 - 19.05.2024 (sobota - niedziela)2. Miejsce:Sala... więcej

W Łodzi odbył się kolejny turniej Zaplecza Kadry Juniorów, w którym wystąpili zawodnicy naszego klubu, Filip Seniuk i Marcel Kowolik. Pierwszy z nich zawody zakończył na miejscu 5., a drugi na pozycji 15.

Filip Seniuk na torze po raz pierwszy pojawił się w biegu 3., w którym jednak nie punktował. O wiele lepiej zaprezentował się w kolejnym swoim wyścigu, podczas którego dysponował lepszym tempem i zdobył 2 punkty.

Ciężki początek turnieju spotkał także Marcela Kowolika, który zaczął go on wykluczenia i upadku – młody Spartanin na szczęście jednak kontynuował jazdę.

Nasi zawodnicy ze sobą zmierzyli się w biegu 9. – jako pierwszy linię mety przeciął Filip Seniuk, a tuż za nim zrobił to Marcel Kowolik. Trzeci był Bartosz Nowak, a czwarty Piotr Świercz.

Na kolejny wyścig z udziałem Spartan trzeba było chwilę poczekać; Marcel Kowolik rywalizował w biegu 15., w którym zdobył 2 „oczka”, a także 19., w którym nie punktował.

Filip Seniuk za to w kolejnych dwóch swoich występach zdobył po 2 punkty; łącznie zgromadził ich 9 i zawody zakończył na 5. miejscu.

Marcel Kowolik sklasyfikowany został na pozycji 15. z czteropunktowym dorobkiem.

W tej rywalizacji juniorów zdecydowanie najlepszy był żużlowiec z Częstochowy, Kacper Halkiewicz – łącznie zgromadził on 14 „oczek”. Za nim uplasował się Bartosz Bańbor (12 pkt.), trzeci był za to Paweł Trześniewski (11 pkt.). Przed Filipem Seniukiem w klasyfikacji znalazł się też Krzysztof Lewandowski.