Szkolenie sędziów sportu samochodowego 13.07.2024, Świdnica
Sobota: 13 lipca 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica, ul.... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 13-14.07.2024, Świdnica
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 13-14.07.2024, Świdnicaponiedziałek, 08.07.... więcej
7 i 8 runda MP i PP Enduro
W najbliższy weekend 06-07.07.2024r. zaprasxzamy na Mistrzostwa Polski i Puchar... więcej
ARTEM LAGUTA I DAN BEWLEY Z DOBRYMI REZULTATAMI W LIDZE SZWEDZKIEJ
Zawodnicy Betard Sparty Wrocław w Bauhaus Ligan wystąpili kolejno w barwach... więcej
ŚWIETNE WYSTĘPY SPARTAN W BRYTYJSKIEJ PREMIERSHIP
 Maciej Janowski, Dan Bewley i żużlowiec U24 Beckhoff Sparty Wrocław,... więcej
CIĘŻKI WIECZÓR SPARTAN W GORZOWIE
W kolejnej rundzie Speedway Grand Prix, tym razem odbywającej się w Gorzowie... więcej
3 Runda Tarmac - Rajdowe Mistrzostwa Dolnego Śląska - RO i SKJS
W najbliższy weekemd 15-16.06.2024r. w Bolkowie odbędzie się 3 runda Tarmac -... więcej
Puchar Sudetów Cross Country II Runda Ziębice
W najbliższą niedzielę 09.06.2024r. zapraszamy do Ziębic na II Rundę Pucharu... więcej
26. Finał Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego
 Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w tym roku... więcej
26.Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny
Gotowi na wielki finał?Już  poniedziałek 03.06 najlepsze drużyny z całej... więcej

KOLEJNY SPRAWDZIAN DLA MŁODYCH SPARTAN – TURNIEJ ZAPLECZA KADRY JUNIORÓW W ŁODZI

 

W Łodzi odbył się kolejny turniej Zaplecza Kadry Juniorów, w którym wystąpili zawodnicy naszego klubu, Filip Seniuk i Marcel Kowolik. Pierwszy z nich zawody zakończył na miejscu 5., a drugi na pozycji 15.

Filip Seniuk na torze po raz pierwszy pojawił się w biegu 3., w którym jednak nie punktował. O wiele lepiej zaprezentował się w kolejnym swoim wyścigu, podczas którego dysponował lepszym tempem i zdobył 2 punkty.

Ciężki początek turnieju spotkał także Marcela Kowolika, który zaczął go on wykluczenia i upadku – młody Spartanin na szczęście jednak kontynuował jazdę.

Nasi zawodnicy ze sobą zmierzyli się w biegu 9. – jako pierwszy linię mety przeciął Filip Seniuk, a tuż za nim zrobił to Marcel Kowolik. Trzeci był Bartosz Nowak, a czwarty Piotr Świercz.

Na kolejny wyścig z udziałem Spartan trzeba było chwilę poczekać; Marcel Kowolik rywalizował w biegu 15., w którym zdobył 2 „oczka”, a także 19., w którym nie punktował.

Filip Seniuk za to w kolejnych dwóch swoich występach zdobył po 2 punkty; łącznie zgromadził ich 9 i zawody zakończył na 5. miejscu.

Marcel Kowolik sklasyfikowany został na pozycji 15. z czteropunktowym dorobkiem.

W tej rywalizacji juniorów zdecydowanie najlepszy był żużlowiec z Częstochowy, Kacper Halkiewicz – łącznie zgromadził on 14 „oczek”. Za nim uplasował się Bartosz Bańbor (12 pkt.), trzeci był za to Paweł Trześniewski (11 pkt.). Przed Filipem Seniukiem w klasyfikacji znalazł się też Krzysztof Lewandowski.

Wyniki:
1. Kacper Halkiewicz – 14 (3,3,2,3,3)
2. Bartosz Bańbor – 12 (1,2,3,3,3)
3. Paweł Trześniewski – 11 (2,3,1,3,2)
4. Krzysztof Lewandowski – 9 (3,1,3,1,1)
5. Filip Seniuk – 9 (0,2,3,2,2)
6. Antoni Mencel – 9 (3,2,2,w,2)
7. Paweł Sitek – 8 (3,1,d,1,3)
8. Szymon Bańdur – 8 (2,0,2,3,1)
9. Szymon Ludwiczak – 6 (1,0,0,2,3)
10. Bartosz Nowak – 6 (2,3,1,0,d)
11. Kajetan Kupiec – 6 (1,1,3,0,1)
12. Bartosz Jaworski – 6 (2,1,1,1,1)
13. Gracjan Szostak – 5 (0,0,1,2,2)
14. Jan Przanowski – 4 (1,3,u,0,0)
15. Marcel Kowolik – 4 (w,u,2,2,0)
16. Piotr Świercz – 3 (0,2,0,1,0)

Bieg po biegu:
1. Halkiewicz, Nowak, Przanowski, G.Szostak
2. Mencel, Bańdur, Ludwiczak, Seniuk
3. Lewandowski, Jaworski, Kupiec, Świercz
4. Sitek, Trześniewski, Bańbor, Kowolik (w)
5. Nowak, Bańbor, Kupiec, Bańdur
6. Trześniewski, Seniuk, Jaworski, G.Szostak
7. Przanowski, Świercz, Sitek, Ludwiczak
8. Halkiewicz, Mencel, Lewandowski, Kowolik (u)
9. Seniuk, Kowolik, Nowak, Świercz
10. Lewandowski, Bańdur, G.Szostak, Sitek (d)
11. Kupiec, Mencel, Trześniewski, Przanowski (u)
12. Bańbor, Halkiewicz, Jaworski, Ludwiczak
13. Trześniewski, Ludwiczak, Lewandowski, Nowak
14. Bańbor, G.Szostak, Świercz, Mencel (w)
15. Bańdur, Kowolik, Jaworski, Przanowski
16. Halkiewicz, Seniuk, Sitek, Kupiec
17. Sitek, Mencel, Jaworski, Nowak (d)
18. Ludwiczak, G.Szostak, Kupiec, Kowolik
19. Bańbor, Seniuk, Lewandowski, Przanowski
20. Halkiewicz, Trześniewski, Bańdur, Świercz

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: