PRZEŁOŻENIE TERMINU
Informujemy, że w związku z wciąż  panującymi obostrzeniami... więcej
Komunikat w sprawie urzędowania ZO PZM
KOMUNIKAT NR 4/05/2020W nawiązaniu do poprzedniego komunikatu w sprawie... więcej
Program wsparcia doraźnego organizacji pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19
Stan prawny na dzień 18.05.2020r. Warunki korzystania z obiektów... więcej
Program wsparcia doraźnego organizacji pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19
Stan prawny na dzień 11.05.2020r.W nawiązaniu do informacji ze strony... więcej
Warunki korzystania z otwartych obiektów sportowych 
W imieniu Pana Michała Sikory Prezesa Polskiego Związku Motorowego przekazujemy... więcej
Komunikat nr 3/2020 ZO PZM Olsztyn
Szanowni Państwo,Zgodnie z Uchwałą nr 10/Z/2020 §  2 w związku z... więcej
Komunikat ZG PZM
W nawiązaniu do poprzedniego komunikatu w sprawie rekomendacji odwołania /... więcej
WESOŁYCH ŚWIĄT
Z okazji  Świąt Wielkanocnych, aby te Święta wniosły do Waszych serc... więcej
KOMUNIKAT nr 2 Prezesa ZO PZM Olsztyn
Zgodnie z Uchwałą nr 10/Z/2020 §  2 w związku z przedłużającą się... więcej
Komunikat nr 2 Polskiego Związku Motorowego Zarządu Głównego
w związku z zagrożeniem epidemicznym: wydłużenie okresu zawieszenia... więcej

Mistrzostwa Strefy Północnej w Motocrossie

VIII Runda Mistrzostw Strefy Północnej w Motocrossie połączona z VI Rundą Mistrzostw Okręgu w Motocrossie po raz kolejny zagościła w Bartoszycach. 4 września 2016r - zgodnie z kalendarzem imprez odbyły się zmagania motocrossowe na torze w Falczewie.

            Sędzią zawodów był pan Mieczysław Paukszto – Lidzbark Warmiński. Podczas zawodów nie zawiodły także władze samorządowe, obecni byli, Burmistrz Miasta Bartoszyce – Pan Piotr Petrykowski,  Sekretarz Miasta Bartoszyce  - Pan Robert Pająk,  Wiceprzewodniczący Rady Miasta – Pan Janusz Pasjak oraz Starosta Powiatu Bartoszyckiego – Pan Wojciech Prokocki oraz wielu zaproszonych gości.

            Do zawodów przystąpiło 112 zawodników w tym 6-ciu  z Obwodu Kaliningradzkiego – w związku z ułatwieniami wprowadzonymi przy przekraczaniu granicy dzięki obopólnym staraniom polskich i rosyjskich klubów.

Trzech zawodników w trakcie zawodów przystąpiło do egzaminu na certyfikat i choć były bardzo trudne warunki na trasie  pozytywnie zaliczyli egzamin: Hania Szczucińska, Bartosz Ryczek i Fabian Małek

Podczas dekoracji zwycięzców w każdej klasie dodatkowo nagrody ufundowali: Starosta Powiatu Bartoszyckiego – Pan Wojciech Prorocki, wręczył puchar  zawodniczce Angeli Stępnickiej (MK Lidzbark Warm.), która z kontuzją ukończyła wyścig. Krzysztof Kaliszuk Prezes Wiraż Bartoszyce ufundował i wręczył puchar dla Hani Szczucińskiej z Motoklubu Olsztyn za zachowanie fer play.  Hania po raz pierwszy startowała w zawodach (egzamin na certyfikat), w trakcie wyścigu zatrzymała się pomogła kontuzjowanej koleżance Angeli (konkurentce w klasie MX K) zajmując III miejsce w wyścigu. 

BRAWO   DZIEWCZYNY!!!

 Wójt gminy Bartoszyce Pani Jadwiga Gut ufundowała także swoje trofeum – wręczyła dla najmłodszego zawodnika Fabiana Małka startującego w klasie MX 65.

Pomimo niesprzyjających warunków zawody odbyły się bez przeszkód.  

 Nie zawiedli także bartoszyczanie licznie przybywając na Falczewski tor.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Klub Motocyklowy „Wiraż” Bartoszyce. Impreza nie mogłaby być zorganizowana gdyby nie wsparcie z Urzędu Miasta Bartoszyce, Gminy Bartoszyce pokrywające część wydatków związanych z organizacją zawodów motocrossowych oraz pomoc Burmistrza Pana Piotra Petrykowskiego w ufundowaniu pucharów.

Wyniki szczegółowe: http://wyniki.motoresults.pl/

MX 65

I miejsce         Artur Gałuszka           - CAMK Poltarex Człuchów

II miejsce        Wiktor Rafalski           - Motosport Castrol Team Toruń

III miejsce       Wiktor Sobiech           - WKM Więcbork      

MX 85

I miejsce         Maksymilian Nikiel     - PSM OffRoad Białystok

II miejsce        Paskal Mychan          - MK Lidzbark Warm.

III miejsce       Aleksei Novikov         - Rosja

MX Kobiet

I miejsce         Weronika Obiała        - KM Wisła Chełmno

II miejsce        Angela Stępnicka       - MK Lidzbark Warm

III miejsce       Hanna Szczucińska   - Motoklub Olsztyn

MX 2 junior

I miejsce         Michał Kuczyński       - GAMK Gdańsk

II miejsce        Cezary Lewko                        - Motoklub Olsztyn

III miejsce       Artur Sikora                - CAMK Poltarex Człuchów

MX Open

I miejsce         Karol Kruszyński        - KM Wisła Chełmno

II miejsce        Luis Carstens             - WKM Więcbork

III miejsce       Michał Krech              - CAMK Poltarex Człuchów

MX Open B

I miejsce         Marcin Szczepański   - MK Lidzbark Warm

II miejsce        Karol Gaweł               - KM Wisła Chełmno

III miejsce       Kajetan Rusocki         - LKS Jastrząb Lipno

MX Masters

I miejsce         Krzysztof Dziadko      - Motoklub Olsztyn

II miejsce        Adam Nowacki          - WKM Więcbork

III miejsce       Przemysław Lisatowski - GTŻ Grudziądz

MX 1 C

I miejsce         Tomasz Lango           - Motoklub Orneta     

II miejsce        Michał Domeradzki    - WKM Więcbork

III miejsce       Paweł Drwczyński     - WKM Więcbork

MX 2  C

I miejsce         Denis Lebedev           - Rosja

II miejsce        Adam Drypa               - GAMK Gdańsk

III miejsce       Wladislaw Khruszczikov - Rosja      

 

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: