5 runda AMWiM
Informujemy, że 5 runda AWiMM Jesienny Super Sprint  Tor Mikołajki ... więcej
Mistrzostw Strefy Północnej
W dniu 22 września 2019r. w Olsztynie pojawią się zawodnicy biorący udział w... więcej
Kurz opadł po 43 Rajdzie Kormoran
Tumany kurzu i ryk silników. Staniszewski wygrał 43. Rajd KormoranNa Mazurach... więcej
Biuro nieczynne
W dniach:  05.09.2019 (czwartek)  i 06.09.2019 (piątek... więcej
Fotorelacja - Warmińsko Mazurski Rajd Motocykli Zabytkowych runda IV Osa Olecko
Warmińsko Mazurski Rajd Motocykli Zabytkowych odcinek IV Osa Olecko
Harmonogram - V Runda Warmińsko Mazurskich Mistrzostw Okręgu w Motocrossie.
15.09.2019 Olecki Klub Motorowy zaprasza na V rundę Warmińsko Mazurskich... więcej
ORLEN Baja Poland 2019
Jadący Mini John Cooper Works Rally Krzysztof Hołowczyc sięgnął po szóste w... więcej
5 Sprint Mistrzostwa Ziemi Lubawskiej 2019
Zapraszamy 8 wrzesień 2019r. - 5 Sprint o Mistrzostwo Ziemi Lubawskiej oraz 4... więcej
V runda Warmińsko Mazurskich Mistrzostw Okręgu w Motocrossie
15.09.2019 Olecki Klub Motorowy zaprasza na V rundę Warmińsko Mazurskich... więcej

Mistrzostwa Strefy Północnej w Motocrossie

VIII Runda Mistrzostw Strefy Północnej w Motocrossie połączona z VI Rundą Mistrzostw Okręgu w Motocrossie po raz kolejny zagościła w Bartoszycach. 4 września 2016r - zgodnie z kalendarzem imprez odbyły się zmagania motocrossowe na torze w Falczewie.

            Sędzią zawodów był pan Mieczysław Paukszto – Lidzbark Warmiński. Podczas zawodów nie zawiodły także władze samorządowe, obecni byli, Burmistrz Miasta Bartoszyce – Pan Piotr Petrykowski,  Sekretarz Miasta Bartoszyce  - Pan Robert Pająk,  Wiceprzewodniczący Rady Miasta – Pan Janusz Pasjak oraz Starosta Powiatu Bartoszyckiego – Pan Wojciech Prokocki oraz wielu zaproszonych gości.

            Do zawodów przystąpiło 112 zawodników w tym 6-ciu  z Obwodu Kaliningradzkiego – w związku z ułatwieniami wprowadzonymi przy przekraczaniu granicy dzięki obopólnym staraniom polskich i rosyjskich klubów.

Trzech zawodników w trakcie zawodów przystąpiło do egzaminu na certyfikat i choć były bardzo trudne warunki na trasie  pozytywnie zaliczyli egzamin: Hania Szczucińska, Bartosz Ryczek i Fabian Małek

Podczas dekoracji zwycięzców w każdej klasie dodatkowo nagrody ufundowali: Starosta Powiatu Bartoszyckiego – Pan Wojciech Prorocki, wręczył puchar  zawodniczce Angeli Stępnickiej (MK Lidzbark Warm.), która z kontuzją ukończyła wyścig. Krzysztof Kaliszuk Prezes Wiraż Bartoszyce ufundował i wręczył puchar dla Hani Szczucińskiej z Motoklubu Olsztyn za zachowanie fer play.  Hania po raz pierwszy startowała w zawodach (egzamin na certyfikat), w trakcie wyścigu zatrzymała się pomogła kontuzjowanej koleżance Angeli (konkurentce w klasie MX K) zajmując III miejsce w wyścigu. 

BRAWO   DZIEWCZYNY!!!

 Wójt gminy Bartoszyce Pani Jadwiga Gut ufundowała także swoje trofeum – wręczyła dla najmłodszego zawodnika Fabiana Małka startującego w klasie MX 65.

Pomimo niesprzyjających warunków zawody odbyły się bez przeszkód.  

 Nie zawiedli także bartoszyczanie licznie przybywając na Falczewski tor.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Klub Motocyklowy „Wiraż” Bartoszyce. Impreza nie mogłaby być zorganizowana gdyby nie wsparcie z Urzędu Miasta Bartoszyce, Gminy Bartoszyce pokrywające część wydatków związanych z organizacją zawodów motocrossowych oraz pomoc Burmistrza Pana Piotra Petrykowskiego w ufundowaniu pucharów.

Wyniki szczegółowe: http://wyniki.motoresults.pl/

MX 65

I miejsce         Artur Gałuszka           - CAMK Poltarex Człuchów

II miejsce        Wiktor Rafalski           - Motosport Castrol Team Toruń

III miejsce       Wiktor Sobiech           - WKM Więcbork      

MX 85

I miejsce         Maksymilian Nikiel     - PSM OffRoad Białystok

II miejsce        Paskal Mychan          - MK Lidzbark Warm.

III miejsce       Aleksei Novikov         - Rosja

MX Kobiet

I miejsce         Weronika Obiała        - KM Wisła Chełmno

II miejsce        Angela Stępnicka       - MK Lidzbark Warm

III miejsce       Hanna Szczucińska   - Motoklub Olsztyn

MX 2 junior

I miejsce         Michał Kuczyński       - GAMK Gdańsk

II miejsce        Cezary Lewko                        - Motoklub Olsztyn

III miejsce       Artur Sikora                - CAMK Poltarex Człuchów

MX Open

I miejsce         Karol Kruszyński        - KM Wisła Chełmno

II miejsce        Luis Carstens             - WKM Więcbork

III miejsce       Michał Krech              - CAMK Poltarex Człuchów

MX Open B

I miejsce         Marcin Szczepański   - MK Lidzbark Warm

II miejsce        Karol Gaweł               - KM Wisła Chełmno

III miejsce       Kajetan Rusocki         - LKS Jastrząb Lipno

MX Masters

I miejsce         Krzysztof Dziadko      - Motoklub Olsztyn

II miejsce        Adam Nowacki          - WKM Więcbork

III miejsce       Przemysław Lisatowski - GTŻ Grudziądz

MX 1 C

I miejsce         Tomasz Lango           - Motoklub Orneta     

II miejsce        Michał Domeradzki    - WKM Więcbork

III miejsce       Paweł Drwczyński     - WKM Więcbork

MX 2  C

I miejsce         Denis Lebedev           - Rosja

II miejsce        Adam Drypa               - GAMK Gdańsk

III miejsce       Wladislaw Khruszczikov - Rosja      

 

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: