1 runda Amatorskich Kartingowych Mistrzostw Okręgu - LISTA ZGŁOSZEŃ !!!
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy zaprasza na 1. ... więcej
5. runda Turystycznych samochodowych Mistrzostw Okręgu
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy w imieniu... więcej
Eliminacje wojewódzkie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym za nami !!!
W sobotę 25 maja 2024 roku uczniowie ze Szkół Podstawowych z województawa... więcej
3. runda Mistrzostw Polski Strefy Północnej w motocrossie
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy zaprasza w imieniu... więcej
Derby Żużlowe dla GKM Grudziądz !!!
Co to był za mecz! Derby dla Grudziądza! ZOOLESZCZ GKM pokonuje KS Apator Toruń... więcej
5/6 r. Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Rajdach Enduro
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy w imieniu... więcej
KONKURS O MIANO NAJLEPSZEGO POLICJANTA RUCHU DROGOWEGO ROZSTRZYGNIĘTY
W XXXIV eliminacjach wojewódzkich ogólnopolskiego konkursu „Policjant... więcej
Turystyczny Rajd Samochodowy pn. "Majówka Za Kierownicą"
Zapraszamy serdecznie na motoryzacyjny "wypad za miasto", aktywne... więcej
I RODZINNY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO W KORONOWIE 2024
Policjanci z Komisariatu Policji w Koronowie, wspólnie z LKT Wyczół... więcej
Rozstrzygnięte elim. Okręgowe Turnieju BRD - 2024
W dniu 10 maja zostały zorganizowane eliminacje okręgowe Turnieju BRD 2024Finał... więcej

I RODZINNY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO W KORONOWIE 2024

Policjanci z Komisariatu Policji w Koronowie, wspólnie z LKT Wyczół Gościeradz oraz Polskim Związkiem Motorowym w Bydgoszczy Okręgowym Zespołem Działalności Gospodarczej sp. z o.o., w ramach Ogólnopolskiej akcji „Jednośladem Bezpiecznie do celu” zorganizowali "I Rodzinny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego" na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie.

12 maja 2024 roku, w zawodach zorganizowanych przez policjantów z komisariatu u w Koronowie, wspólnie z LKt Wyczół Gościeradz oraz PZM OZDG sp. zo.o. w Bydgoszczy, udział wzięło 12 (3-osobowych drużyn), składających się z 2 osób pełnoletnich i dziecka w wieku 10-15 lat, które zmagały się z czterema konkurencjami.

W trakcie turnieju uczestnicy mieli do wykonania 4 zadania (3 indywidualne oraz 1 grupowe) polegające na:

- teście wiedzy (obejmował przepisy Ruchu Drogowego z zakresu niechronionego uczestnika ruchu - pieszy, rowerzysta, motorowerzysta) - wybrany uczestnik,

- sprawdzeniu umiejętności praktycznych w Miasteczku Komunikacyjnym (znajomość znaków oraz postaw na drodze) - wybrany uczestnik,

- torze przeszkód (sprawdzenie umiejętności panowania nad rowerem) – wybrany uczestnik,

- zadaniach z pierwszej pomocy przedmedycznej – zadanie podejmowała cała grupa.

Wszystkie ekipy do zadań podeszły profesjonalnie, chodź na początku nie brakowało nutki niepewności i zwątpienia w swoje umiejętności.

Głównym celem turnieju było podnoszenie kultury społeczeństwa na drodze i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży i dzieci, jak również osób dorosłych. Ponadto sprawdzenie posiadanej wiedzy dotyczącej przepisów ruchu drogowego i umiejętności praktycznych związanych z korzystaniem z roweru oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Włączanie w to przedsięwzięcie całych rodzin pozwoliło nie tylko przypomnieć główne zasady dobrych praktyk na drodze, ale również sprawdzić się w niecodziennych sytuacjach.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i upominek rzeczowy. Najlepsze drużyny oraz zawodnicy otrzymali puchary oraz drobne upominki. Organizatorzy zadbali również o nagrodę niespodziankę.

Jednak najbardziej cieszy to, że grupa miłośników rowerów w różnym wieku w kolejną wycieczkę wyruszy bogatsza o wiedzę, nowe umiejętności oraz wspomnienia, a Rodzinne Turnieje Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na stałe wpiszą się w kalendarz cyklicznych imprez promujących bezpieczeństwo niechronionych uczestników w Koronowie.

Humor i odpowiedzialność to słowa przewodnie I Rodzinnego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Nie zabrakło wsparcia ze strony kibiców i zaangażowania najmłodszych.

Nad bezpieczeństwem uczestników, jak i przestrzeganiem regulaminu, czuwali pomysłodawca i współorganizator imprezy Komendant Komisariatu Policji w Koronowie mł. insp. Tomasz Meyze oraz policjantka zajmująca się profilaktyką asp. Sandra Mindak.

Organizatorzy pragną złożyć serdecznie podziękowania wszystkim partnerom i fundatorom nagród za wkład i zaangażowanie w organizację imprezy: Krajowemu Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Warszawie, Gminom Koronowo, Dobrcz oraz Sicienko, Bankowi Spółdzielczemu w Koronowie, Nadleśnictwu Różanna, WORD Bydgoszcz, Zakładowi Karnemu w Koronowie, Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie, Stowarzyszeniu Rowerowe Koronowo, Portowi Jachtowemu Tazbirowo, Auxilium Ratownictwo Medyczne Damian Dębecki.

źródło: bydgoszcz.policja.gov.pl 

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: