53 Motocyklowy Rajd Wrocławski- III runda Mistrzostw Strefy płd-zach Polski
W najbliższą sobotę 02.05.2024r. zapraszamy na 53 Motocyklowy Rajd... więcej
DAN BEWLEY ZALICZA SOLIDNY WYSTĘP DLA BELLE VUE ACES W TRUDNYM SPOTKANIU PREMIERSHIP
W Birmingham w Wielkiej Brytanii odbyło się kolejne spotkanie Premiership, w... więcej
2 MAJA START SPRZEDAŻY BILETÓW NA MECZ Z FOGO UNIĄ LESZNO
W czwartek 2. maja o godzinie 14:00 do sprzedaży trafią bilety na najbliższy... więcej
CIĘŻKI WIECZÓR SPARTAN PODCZAS INAUGURACJI CYKLU SPEEDWAY GRAND PRIX
W miejscowości Donji Kraljevec, w Chorwacji, oficjalnie rozpoczął się cykl... więcej
I Runda TARMAC - Rajdowe Mistrzostwa Dolnego Śląska 2024
20 kwietnia zapraszamy na 1. rundę TARMAC - Rajdowe Mistrzostwa Dolnego Śląska... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 13.04.2024, Świdnica
 Sobota: 13 kwietnia 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica,... więcej

Emilia Rotko brązową medalistką igrzysk FIA Motorsport Games!

Wrocławianka a przede wszystkim  Klubowiczka  Auto Moto  Klubu Wrocławskiego, Emilia Rotko wywalczyła razem z Karolem Królem brązowy medal w kategorii „Karting Slalom” w drugich w historii igrzyskach sportów motorowych FIA Motorsport Games 2022. Czwarty dzień zmagań rozpoczął się wczesnym rankiem od ćwierćfinałowych pojedynków w karting slalomie. Emilia z Karolem jechali jak z nut i pewnie pokonali duet z Ukrainy. W półfinale przyszło im się zmierzyć z Belgami. Po pierwszych dwóch przejazdach rywale mieli cztery sekundy przewagi, ale koncertowa jazda Króla dała Polsce przewagę 10 sekund przed ostatnim pojedynkiem. Niestety naszej zawodniczce  w czasie jazdy odsunął się fotel, przez co wypadła z toru i straciła sporo czasu. W tym wyścigu Belgowie wygrali różnicą jednej sekundy.
„Zgłosiliśmy to oczywiście sędziom, bo karty dostarczali organizatorzy i sami nie mogliśmy w nich nic zmieniać. Powiedzieli jednak, że sobie wymyślamy i próbujemy oszukiwać. W pojedynku o trzecie miejsce z Estończykami problem powrócił zarówno u nas, jak i naszych rywali. Wówczas sędziowie zajęli się sprawą i powtórzyli nasz bieg. Niestety było już za późno na weryfikację półfinału – przyznała nasza reprezentantka.
Walka o trzecie miejsce była zacięta, ale mimo wielu emocji, niepewności i przedłużającego się oczekiwania, nasi młodzi zawodnicy zachowali zimną krew. Tor pokonywali w doskonałym tempie i praktycznie bez błędów. Po ostatnim przejeździe Karola Króla w górę powędrowały ręce całej polskiej drużyny, która kibicowała duetowi kartingowców!