Dakar 2024, dzień 2: Peterhansel po raz 50., Goczałowie wciąż na czele!

Trasa do Al Duwadimi poprowadziła zawodników do serca Arabii Saudyjskiej. Pojawiły się na niej pierwsze wydmy w tej edycji. Choć nie były zbyt trudne, wymagały od zawodników umiejętności nawigacyjnych, by pokonać 464-kilometrowy oes. Nawigacja to mocna strona Nacho Cornejo, który sięgnął po swoje siódme w karierze zwycięstwo etapowe. Stéphane Peterhansel był poza zasięgiem rywali i wygrał swój pięćdziesiąty odcinek specjalny w karierze. Kolejny świetny dzień ma za sobą rodzina Goczałów, która nadal zajmuje całe tymczasowe podium!

Dzień w skrócie

Motocykle

Losy rywalizacji w Dakarze mogą odwrócić się w jednej chwili. Tak było w niedzielę. Ross Branch utrzymał prowadzenie w rajdzie, za to pecha miał jego kolega z zespołu, Mason Klein, trzeci dzień wcześniej. Na 46. kilometrze jego motocykl Kove uległ awarii, a naprawa zajęła Amerykaninowi dwie godziny, przez co praktycznie stracił szansę na podium, ale wciąż pozostaje w grze. Nacho Cornejo doskonale wykorzystał swoje umiejętności nawigacyjne. Startując z trzeciej pozycji, wkrótce połączył siły z Rossem Branchem i Rickym Brabecem, a cała trójka razem minęła linię mety, uzyskując dodatkowo premie czasowe. Chilijczyk awansował na pozycję wicelidera, 2’55” za Branchem. Jest też najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem Hondy.

W komplecie dotarli do mety Polacy. Maciej Giemza, najszybszy z polskiego trio na tym etapie, zajął 26. miejsce i awansował na 36. pozycję w generalce. Najwyżej w rankingu natomiast znajduje się Konrad Dąbrowski (28. pozycja), który ukończył etap z 31. czasem. Awansował też Bartłomiej Tabin – 73. na etapie i 71. w generalce.

Quady

W rywalizacji quadów bez zmian. Kolejny etap padł łupem Marcelo Medeirosa, za nim znów był Juraj Varga, a podium uzupełnił Manuel Andujar. Dokładnie tak samo wygląda klasyfikacja quadowców po dwóch etapach.

W sobotę, 27 kwietnia rusza 69. już sezon Rajdowych Samochodowych... więcej
W dniu 2 maja 2024 r. (czwartek) biura ZG PZM będą nieczynne.
Informujemy, że w dniu 2 maja 2024 r. (czwartek) biura ZG PZM na ulicy... więcej
Kucharczyk powraca do Mekki motorsportu
Stawka GB3 Championship zmierzy się na legendarnym Silverstone już w ... więcej
Zimna runda Rallycross i Autocross
Druga runda Mistrzostw Polski Rallycross i Autocross, jaka odbyła się na... więcej
Rajd Chorwacji 2024: Jakub Matulka i Daniel Dymurski z trudną lekcją na chorwackich asfaltach
Jakub Matulka i Daniel Dymurski w miniony weekend rywalizowali w... więcej
Szkolenie sędziów technicznych sportu samochodowego, 04-05.05.2024, Łódź
1. Zakres szkolenia: Szkolenie dla Sędziów Technicznych Sportu Samochodowego w... więcej