Odznaczenia dla działaczy Stali Gorzów
We wtorek 26 listopada w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie odznaczono... więcej
Posiedzenie ZO PZM - 05.12.2019 r.
Dnia 5 grudnia 2019 roku na torze kartingowym WallraV w Starym Kisielinie... więcej
Korytarz życia i jazda na suwak z podpisem Prezydenta
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał 5 listopada 2019 r. przygotowaną przez... więcej
Nowe uregulowania w ruchu drogowym
W dniu dzisiejszym, tj. 7 listopada 2019 r. wchodzą w życie nowe uregulowania w... więcej
30% zniżki na ubezpieczenie OC samochodów osobowych i motocykli starszych niż 25 lat
Niezmiernie miło jest nam poinformować Państwa, że wraz z Compensą... więcej
REGULAMIN UZUPEŁNIAJĄCY Mistrzostwa Okręgu Lubuskiego w Motocrossie
Regulamin uzupełniający Mistrzostw Okręgu Lubuskiego w Motocrossie do pobrania... więcej
REGULAMIN UZUPEŁNIAJĄCY GRAND PRIX NIEPODLEGŁOŚCI W MOTOCROSSIE 10.11.2019 LEMIERZYCE
Regulamin uzupełniający GP Niepodległości w Motocrossie do pobrania tutaj. 

II Runda Mistrzostw Polski Quadów oraz II Runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie

Klub SKM Słońsk nie zwalnia tempa. Na znakomicie przygotowanym torze SKM Arena w Lemierzycach, odbyła się w dniach 13/14 kwietnia, kolejna impreza zorganizowana we współpracy z Gminą Słońsk oraz Polskim Związkiem Motorowym. Tym razem były to II Runda Mistrzostw Polski Quadów oraz II Runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie.

Zawody rozpoczęły się oficjalnie w Sobotę o godzinie 12:30, kiedy to po odegraniu hymnu oraz wciągnięciu na maszt flagi państwowej, impreza została otwarta przez Panią Iwonę Dokurno-Waliłko - Prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Zielonej Górze oraz Pana Janusza Krzyśków - Wójta Gminy Słońsk.

Podczas dwudniowej imprezy, ścigało się 172 zawodników, podzielonych na 10 klas startowych. Do dyspozycji zawodników był świetnie przygotowany tor i infrastruktura, doskonale zorganizowane Biuro Zawodów i punkt Kontroli Technicznej oraz specjalnie przeszkoleni sędziowie z klubu SKM Słońsk którzy uzyskali w tym roku licencje PZM.

Za pomiar czasu była odpowiedzialna firma Motoresults a spikerem zawodów był lubiany i ceniony w środowisku MX, Pan Andrzej Rencz.

Zgodnie z zapisami regulaminowymi o bezpieczeństwo startujących oraz kibiców zadbała lokalna załoga straży pożarnej oraz karetki wraz z obsługą.
 

Tradycyjnie już na kibiców, odwiedzających oraz zawodników i ich zespołów, oczekiwała wyznaczona strefa do oglądania wyścigów, sklepiki, punkty gastronomiczne, oraz ogniska przy których pomimo dopisującej pogody można było dodatkowo się ogrzać.

 

Wyniki pierwszego dnia zawodów - Sobota 13.04.2019 - prezentują się następująco:

           

Klasa MX65, II Runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej - na podium stanęli:

1 - Filip Seniuk , nr. startowy #108 z klubu Ostrowskiego Klubu Motorowego

2 - Karl von Głowacki, #514 z KM Szczecin

3 - Kacper Andrzejewski, #777 z WKM Wschowa

 

Klasa MX85, II Runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej:

1 - Kacper Chrostowski, #74 z KM Chojna

2 - Wiktor Sobiech, #22 z WKM Więcbork

3 - Kacper Stokowski, #102 z Motoklub Oborniki

 

Klasa MX Kobiet, II Runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej:

1 - Justyna MELECH, #717 z LSM BRY-TECH RACING Lubin

2 - Anna Oleśniewicz, #121 z WKM Wschowa

3 - Agata Stachowiak #777 z MKS Nekla

 

Klasa Amator, II Runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej:

1 - Wojciech Bogucki, #221 Niezrzeszony

2 - Karol Dziobko, #792 Niezrzeszony

3 - Rafał Giefert, #289 KS Lobo Moto

 

Klasa MX Quad Open - II Runda Mistrzostw Polski Quadcross:

1 - Roman GWIAZDA, #416 z Motoklub Oborniki

2 - Damian Rajczyk, #469 z Stowarzyszenie Motochełmiec Wałbrzych

3 - Artur Szczebak ,#464 z KM Cross Lublin

 

Wyniki drugiego dnia zawodów - Niedziela 14.04.2019 - prezentują się następująco:

Klasa MX1C, II Runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej:

1 - Kamil Majorczyk, #7 z WKM Wschowa

2 - Marcin Sewioło, #29 z WKM Wschowa

3 - Jakub Matuszczak, #442 z MKS Nekla

 

Klasa MX2C, II Runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej:

1 - Karol PAWLAK, #24 z MKS Nekla          Yamaha

2 - Lubomir Sobol, #121 z KM Chojna

3 - Dawid Słaby, #767 z LSM BRY-TECH RACING Lubin

 

Klasa Masters:

1 - Radosław MATUSZCZAK, #122 z MKS Nekla

2 - Andrzej SZALBIERZ, #2 z MKS Nekla   

3 - Dariusz PRZYBYSZ, #102 z Klub Motocross Polska Dobromil

 

Klasa MX Junior, II Runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej:

1 - Marcin BANDOSZ, #202 z MKS Nekla

2 - Bartłomiej Jurkiewicz, #16 z Automobilklub Gorzowski

3 - Paweł ZARZECKI, #468 z KM Chojna

 

Klasa Open, II Runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej:

1 - Igor ZIENKIEWICZ, #385 z WKM Więcbork

2 - Bartosz DOROSZ, #66 z WKM Wschowa

3 - Dominik KAŹMIERCZAK, #12 z WKM Wschowa

Dekoracja zwycięzców oraz wręczenie nagród rzeczowych przez Pana Leszka Kardasz, oraz Wójta gminy Słońsk Pana Janusza Krzyśków, komentowane przez Pana Andrzeja Rencza, odbyły się kolejno każdego dnia zawodów po godzinie 16:00. Tradycyjnie już na zawodach organizowanych przez SKM Słońsk, wręczono także nagrody pieniężne za każdy wygrany start (tzw. Holeshot) co oznacza, że każdy zawodnik który w danym wyścigu pojawił się pierwszy na pierwszym zakręcie kończącym prostą startową, otrzymał nagrodę pieniężną.

Klub SKM Słońsk, po dwóch rundach Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej plasuje się na 9 pozycji (na 35 zgłoszonych klubów) z dorobkiem 708 Punktów. Osobna klasyfikacja liczona jest także dla Mistrzostw Okręgu Lubuskiego gdzie klub SKM Słońsk zajmuje trzecie miejsce na 5 klubów, a nasi zawodnicy zajmują czołowe pozycje w poszczególnych klasach.

Następne zawody, tym razem Autocross oraz trening Motocross, odbędą się na torze SKM Arena w Lipcu 2019.

Marcin Makowski (SKM Słońsk)

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: