Gala KSF24, czyli prezentacja drużyny Falubazu już 22 marca!
Na to wydarzenie kibice Enei Falubazu Zielona Góra czekają z niecierpliwością.... więcej
Znana pełna obsada XVIII Memoriału E. Jancarza
W sobotę 30.03.2024r. na stadionie przy ul. Śląskiej rozegrany zostanie XVIII... więcej
Wręczono Odznaczenia honorowe w Naszym Okręgu
Dnia 09.02.2024 r. w trakcie Szkolenia osób funkcyjnych miała miejsce mała... więcej
Szkolenie osób funkcyjnych kl."O" w sporcie żużlowym
Dnia 09.02.2024 r. odbyło się szkolenie osób funkcyjnych, w którym wzięło... więcej
Kalendarz sportu motocyklowego 2024
W dniu 26 stycznia 2024 roku Prezydium ZG PZM zatwierdziło kalendarz sportu... więcej
Sprzedaż Biletów Na XVIII Memoriał Edwarda Jancarza!
W sobotę 30. marca na Stadionie przy ul. Śląskiej w Gorzowie rozegrany zostanie... więcej
Enea Falubaz Zielona Góra znów potrenuje w Świnoujściu
Świnoujście po raz kolejny stanie się miejscem zimowego zgrupowania naszej... więcej
Kalendarz PZM na sezon 2024 w sporcie żużlowym
Znamy kolejne daty zawodów żużlowych w sezonie 2024. 30 marca w Gdańsku oraz... więcej
Matouš Kameník w Zielonej Górze!
Matouš Kameník dołącza do składu zielonogórskiej drużyny w rozgrywkach U24... więcej
W Zielonej Górze powstanie minitor!
Od 1 do 14 stycznia można było głosować na projekt nr 12 w zielonogórskim... więcej

Enea Stal Gorzów wygrywa rozgrywki U24 Ekstraligi!

Żółto-niebiescy jechali do Krosna na rewanżowy pojedynek Finału U24 Ekstraligi z 9 punktową zaliczką. Jak się okazało Stalowcy obronili to i pomimo, iż to drużyna z Krosna wygrała rewanżowe spotkanie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach U24 Ekstraligi wywalczyła Enea Stal Gorzów!

Najwięcej punktów dla żółto-niebieskich wywalczył Oskar Paluch – 16.

Punktacja:

Orlen Cellfast Wilki Krosno – 49 pkt.

Piotr Świercz – 14+1 (3,3,3,3,2*)

Miłosz Duda – NS (-,-,-,-,-)

Denis Zieliński – 4+3 (2,0,1,0,1*)

Kacper Szopa – 1 (1,-,-,-)

Marko Lewiszyn – 14 (3,3,2,3,3)

Bastian Borke – 3+2 (d,1,1,1)

Szymon Bańdur – 7 (3,1,d,1,2)

Krzysztof Sadurski – 6+1 (2,0,2,2*,0)

Enea Stal Gorzów – 41 pkt.

Michael West – 3 (1,-,2,u,-)

Andreas Olsen – 3 (2,0,1,-)

Villads Nagel – 6+2 (0,2,3,1,0)

Sebastian Mayland – 0 (0,-,0,-,-)

Wiktor Jasiński – 8 (w,3,2,0,2,1)

Oskar Paluch – 16 (2,3,2,3,3,3)

Mathias Pollestad – 5+2 (1,1,1,2,0)

Bieg po biegu:

(71,09) Świercz, Zieliński, West, Nagel – 5:1 – (5:1)

(70,13) Bańdur, Paluch, Pollestad, Borke (d4) – 3:3 – (8:4)

(71,13) Lewiszyn, Olsen, Szopa, Jasiński (w/u) – 4:2 – (12:6)

(70,04) Paluch, Sadurski, Borke, Mayland – 3:3 – (15:9)

(71,19) Jasiński, Nagel, Borke, Zieliński – 1:5 – (16:14)

(70,22) Lewiszyn, Paluch, Bańdur, Olsen – 4:2 – (20:16)

(70,09) Świercz, Jasiński, Pollestad, Sadurski – 3:3 – (23:19)

(71,28) Nagel, Lewiszyn, Borke, Mayland – 3:3 – (26:22)

(70,72) Świercz, West, Olsen, Bańdur (d2) – 3:3 – (29:25)

(70,73) Paluch, Sadurski, Zieliński, Jasiński – 3:3 – (32:28)

(71,62) Świercz, Sadurski, Pollestad, West (u4) – 5:1 – (37:29)

(70,07) Paluch, Pollestad, Bańdur, Zieliński – 1:5 – (38:34)

(69,56) Lewiszyn, Jasiński, Nagel, Sadurski – 3:3 – (41:37)

(72,15) Paluch, Bańdur, Zieliński, Pollestad – 3:3 – (44:40)

(71,13) Lewiszyn, Świercz, Jasiński, Nagel – 5:1 – (49:41)

Sędzia: Arkadiusz Kalwasiński
NCD: 69,56 – w 13. wyścigu uzyskał Marko Lewiszyn
Zestaw startowy: II
Wynik dwumeczu: 90:89 dla Stali

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: