SZKOLENIE SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGO 22.01.2022 r. Świdnica
 PROGRAM SZKOLENIA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGO22.01.2022 r. Świdnica... więcej
Kurs na licencję RN 22-23.01.2022r. Świdnica
 Kurs na licencję RN - 22.01 i 23.01.2022 w ŚwidnicyPROGRAM kursu na... więcej
Zakończenie sezonu 2021
Szanowne Mistrzynie i Szanowni Mistrzowie,W imieniu Zarządu Okręgu PZM Wrocław... więcej
Szkolenie na licencję RN - 15-16.01.2022r.Wrocław
W dniach 15-16.01.2022r. zapraszamy chętnych na szkolenie na licencję RN... więcej
Biuro nieczynne 03-07.01.2022r.
W dniach 03-07.01.2022r. biuro ZO PZM we Wrocławiu będzie nieczynne,Za... więcej
ZOSTAŃ ŻUŻLOWCEM! RUSZA NABÓR DO ŻUŻLOWEJ SZKÓŁKI WTS SPARTY WROCŁAW!
 Jeśli sport żużlowy jest Twoją pasją, masz obycie z rowerem lub... więcej
III Zakończenie Roku z Klasycznymi Pojazdami oficjalnie podsumowało 2021 rok!
W sobotę 18 grudnia na płycie parkingu Urzędu Marszałkowskiego Województwa... więcej
Informacja
W dniach 24.12.2021r. i 27.12.2021r. biuro ZO PZM we Wrocławiu będzie nieczynne... więcej
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2022
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2022 życzy... więcej
NABÓR KANDYDATÓW NA KOMISARZA TORU
NABÓR KANDYDATÓW NA KOMISARZA TORU SPORTU ŻUŻLOWEGOZarząd Główny Polskiego... więcej

NOWY SYSTEM ROZGRYWEK W PGE EKSTRALIDZE

Od sezonu 2022 w PGE Ekstralidze będzie obowiązywał nowy system rozgrywek. Opublikowano Regulamin Drużynowych Mistrzostw Polski 2022.

Co on oznacza w praktyce? Więcej meczów – zamiast 64 będzie ich 70, a przede wszystkim nie 4, lecz 6 drużyn uczestniczących w rundzie finałowej, która będzie składała się z 3 części.

System pucharowy rozgrywany będzie w formie dwumeczów, w których drużyny spotykać będą się po jednym razie na torze własnym i przeciwnika.

O zwycięstwie w dwumeczu zadecyduje w kolejności:

1) większa suma punktów meczowych,

2) większa suma punktów biegowych,

3) wyższa pozycja w końcowej tabeli po części zasadniczej rozgrywek.

Drużyną zwycięską będzie drużyna, która zwyciężyła w dwumeczu na podstawie przepisów zawartych w pkt 1-3 powyżej. Druga drużyna dwumeczu jest drużyną pokonaną.

We wszystkich rundach części finałowej, gospodarzem pierwszego meczu będzie drużyna niżej sklasyfikowana w tabeli po części zasadniczej rozgrywek.

W 1. i 2. rundzie części finałowej rozgrywek spotykają się drużyny:

1) (a) pierwsza z szóstą w tabeli po części zasadniczej,

2) (b) druga z piątą w tabeli po części zasadniczej,

3) (c) trzecia z czwartą w tabeli po części zasadniczej.

Drużyny, które według zasad określonych w ust. 2 wygrały dwumecz w 1 i 2 rundzie części finałowej, zostaną sklasyfikowane według sum punktów meczowych zdobytych w tych rundach, a przy równości punktów meczowych – według punktów biegowych; przy równości punktów meczowych i biegowych, o kolejności w klasyfikacji decyduje wyższa pozycja drużyny w końcowej tabeli po części zasadniczej rozgrywek.

Drużyny, które stosownie do zasad określonych w ust. 2 przegrały dwumecz w 1 i 2 rundzie części finałowej, zostaną sklasyfikowane według sum punktów meczowych zdobytych w tych rundach, a przy równości punktów meczowych – według punktów biegowych; przy równości punktów meczowych i biegowych, o kolejności w klasyfikacji decyduje wyższa pozycja drużyny w końcowej tabeli po części zasadniczej rozgrywek.

W 3 i 4 rundzie części finałowej rozgrywek spotykają się:

1) (d) pierwsza drużyna w klasyfikacji, o której mowa w ust. 5, z pierwszą drużyną w klasyfikacji, o której mowa w ust. 6,

2) (e) druga z trzecią drużyną w klasyfikacji, o której mowa w ust. 5,

W 5 i 6 rundzie finałowej rozgrywek spotykają się:

1) (f) zwycięskie drużyny z (d) i (e) – patrz ust. 7 pkt 1) i 2),

2) (g)pokonane drużyny z (d) i (e) – patrz ust. 7 pkt 1) i 2),

przy czym pojęcia „zwycięskie” i „pokonane” odnoszą się do zasad określonych w ust. 2.

Końcowa klasyfikacja drużyn w rozgrywkach będzie następująca:

1) pierwsze miejsca zajmie zwycięska drużyna z (f) – patrz ust. 8 pkt 1),

2) drugie miejsca zajmie pokonana drużyna z (f) – patrz ust. 8 pkt 1),

3) trzecie miejsca zajmie zwycięska drużyna z (g) – patrz ust. 8 pkt 2),

4) czwarte miejsca zajmie pokonana drużyna z (g) – patrz ust. 8 pkt 2),

5) piąte miejsce zajmie druga drużyna w klasyfikacji, o której mowa w ust. 6,

6) szóste miejsce zajmie trzecia drużyna w klasyfikacji, o której mowa w ust. 6,

7) siódme i ósme miejsce zajmą drużyny według kolejności miejsc zajętych po części zasadniczej rozgrywek, z zastrzeżeniem przepisów art. 703 ust. 8.

 

(źródło speedwayekstraliga.pl)

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: