Przerwa urlopowa
W dniach 02.08.2021r.-16.08.2021r. biuro ZO PZM we Wrocławiu będzie nieczynne z... więcej
Enduro Justin Extrime Sudety
Informujemy, że w dniach 13-14 sierpnia 2021r. Ziębicki Klub Sportowy Orion... więcej
5 runda ROK Cup Poland 2021: Jakub Jarosz w czołówce!
Jakub Jarosz – nasz kartingowy reprezentant młodszego pokolenia ma... więcej
Robert Kania czwarty na III rundzie Pucharu Polski Supermoto 2021!
Zmagania zawodników startujących w Pucharze Polski Supermoto 2021 ponownie... więcej
Dawid Maślakiewicz i Sławomir Murański zwyciężają w IV rundzie Rotax MAX Challenge Poland 2021!
Czwarta tegoroczna runda Rotax MAX Challenge Poland odbywała się tuż za polską... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 14.08.2021, Świdnica
 PROGRAM SZKOLENIA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGOOrganizator: ... więcej
Kurs na licencję RN, 14-15.08.2021, Świdnica
Program kursu na licencję RN organizowany przez Stowarzyszenie G4 Sport Club... więcej
MACIEJ JANOWSKI WYGRYWA NA INAUGURACJĘ CYKLU GRAND PRIX
Tegoroczny cykl FIM Speedway Grand Prix wreszcie doczekał się startu. Zmagania... więcej
DMPJ: KOLEJNE ZWYCIĘSTWO SPARTY WROCŁAW
 Żużlowcy Sparty Wrocław ponownie byli najlepsi w zmaganiach... więcej
PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland odbędzie się 14 maja 2022 roku
PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland odbędzie się 14 maja 2022 roku... więcej

Motohałda

Zaproszenie
5-6.10.2013– TAURONMOTOHAŁDA – Mistrzostwa i Puchar Polski oraz Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej w Cross Country.
Po raz kolejny zapraszamy Wszystkich sympatyków sportów motorowych na organizowaną imprezę z cyklu Cross Country Motohałda w Wałbrzychu. Tym razem będzie to wielki finał trzech największych serii Motocrossowego Cross Country jakie się odbywają w naszym kraju !!!
W zawodach będą mogli wziąć udział amatorzy bez licencji i zawodnicy z licencją C, B lub A na motocyklach enduro, cross i quadach. Będzie też oddzielna motocyklowa klasa MŁODZIK dla zawodników w wieku 10-14 lat  - wg. harmonogramu.
Przygotowaliśmy wyjątkową trasę jakiej w Wałbrzychu jeszcze nie było. Ci co startowali w poprzednich edycjach Motohałdy doskonale wiedzą jak atrakcyjny jest teren, który mamy do dyspozycji i jakie wrażenie robiła na każdym zawodniku przygotowana przez nas trasa. Tym razem poszliśmy na całość i na 16 hektarach górzystego terenu ułożyliśmy trasę prawdziwego Cross Country, która na trwale utkwi w pamięci każdego uczestnika.
 
Gwarantujemy jak zawsze nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników, ufundowane przez firmy: INTER - CARS, YATO, ENI, RED BULL oraz park wodny AQUA ZDRÓJ.Ponadto dla najlepszych 5 zawodników w każdej klasie przewidujemy puchary i medale za każdy dzień rywalizacji – osobno za sobotę i osobno za niedzielę !!!
Dla zawodników wraz z rodzinami i ekip technicznych, którzy przyjadą na więcej niż jeden dzień czekają wygodne pokoje w hotelu przy Centrum rekreacyjno - wypoczynkowym AQUA - ZDRÓJ
Ten nowy obiekt, z dużymi możliwościami aktywnego spędzania czasu wolnego, dysponujący basenem sportowym, basenem rekreacyjnym, kompletem saun oraz pomieszczeniami fitness, w których skład wchodzą profesjonalne korty do squash-a, nowoczesna siłownia, zlokalizowany jest ok. 1km od bazy zawodów.
Na ogłoszenie wyników, wręczenie nagród z dnia pierwszego wraz z imprezą na zakończenie sezonu przy oryginalnej muzyce country w wykonaniu zespołu HONKY TONK BROTHERS, zapraszamy o godzinie 19:00 w sobotę 05.10.2013 w głównym holu restauracji przy centrum sportowym AQUA - ZDRÓJ.
Natomiast w niedzielę 06.10.2013 po zawodach o godz. 17:30, odbędzie się w tym samym hotelu dekoracja zawodników za drugi dzień rywalizacji oraz oficjalna uroczystość podczas której udekorowani zostaną Mistrzostwie i V-ce Mistrzowie Mistrzostw Polski, Pucharu Polski i Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej oraz kluby w klasyfikacji drużynowej za wyniki w całym sezonie 2013.
 
Zawody:
 
W sobotę i niedzielę o godz. 9:00 amatorzy będą mogli przystąpić do egzamiu na licencję C, więc przyjazd do Wałbrzycha będzie doskonałą okazją do otrzymania certyfikatu i licencji sportów motocyklowych. Egzamin jest obowiązkowy dla wszystkich zawodników, którzy nie posiadają jeszcze licencji. Każdy zawodnik musi mieć aktualne badania lub zaświadczenie lekarskie dopuszczające do uprawiania sportów motocyklowych, wystawione przez lekarza medycyny sportowej.
 
Do egzaminu należy przygotować się ze znajomości Zasad Rozgrywek Cross Country 2013.
 
Wszystkim zawodnikom zapewniamy profesjonalną obsługę, specjalnie przygotowany park maszyn z toaletami i umywalniami, bezpłatny posiłek w każdym dniu zawodów, miejsce do mycia motocykli oraz bardzo atrakcyjne i liczne nagrody ufundowane przez naszych sponsorów.
Dbamy również o bezpieczeństwo zawodników: na trasie w miejscach trudnych i niebezpiecznych ulokowanych jest dwudziestu sędziów z flagami sygnalizacyjnymi, ponadto trasę zabezpieczają dwa patrole Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowegoi trzy karetki.
Przygotowani jesteśmy na każdą możliwość, a ewentualna pomoc jest udzielana szybko i profesjonalnie.
Zawody relacjonowane są przez liczne media: portale internetowe, czasopisma, gazety, radio i lokalne telewizje, co na pewno jest znaczące dla zawodników posiadających sponsorów.
Trasa:
Zawodnicy będą mieć do pokonania pętlę o długości 6 km, po bardzo urozmaiconym i różnym terenie: trawa, kamienie, szuter, błoto, piasek.
Trasa przebiega po terenach pokopalnianych, masyw zbocza górskiego, las, gdzie jej większa część ulokowana jest na wyjątkowej i gwarantującej sporą dawkę adrenaliny hałdzie. Wrażenie robi przede wszystkim duża różnica wzniesień.
Strome podjazdy, szybkie zjazdy, odcinki techniczne i różnorodność podłoża – są wyjątkowe i niespotykane nigdzie indziej.
Szczegóły na www.motohalda.pl
 
Serdecznie zapraszamy do Wałbrzycha !!
 
Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: