Szkolenie na licencje ND-R, 18-19.05.2024 r., Świdnica
 1. Termin:18.05.2024 - 19.05.2024 (sobota - niedziela)2. Miejsce:Sala... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 18.05.2024 r., Świdnica
Sobota: 18 maja 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica,... więcej
1 Rajd Karkonoski - 100lecia lasów Państwowych
 Rajd Karkonoski - 100-lecia Lasów Państwowych odbył się dzięki... więcej
Finał Strefowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - 11.05.2024r.
W sobotę 11 maja, na terenie Dolnego Śląska odbyły się finały strefowe Turnieju... więcej
Finał Krajowy OMTM
W dniach 03-04.06.2024r.na terenie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu odbędzie... więcej
2 runda Tarmac Masters - Rajdowe Mistrzostwa Dolnego Śląska
W dniach 10-11.05.2024r. zapraszamy do Sobótki na 2 rundę Tarmac Masters -... więcej
Rajd Motocyklowy Trial -100 lecia Lasów Państwowych - 1 i 2 runda MP i PP
W najbliższy weekend 11-12.05.2024r.w Szklarskiej Porębie odbędzie się Rajd... więcej
52 Rajd Wrocławski Trial
      W dniu 04.05.2024 r. na wzgórzu „Kilimandżaro... więcej
52 Motocyklowy Rajd Wrocławski- III runda Mistrzostw Strefy płd-zach Polski
W najbliższą sobotę 02.05.2024r. zapraszamy na 53 Motocyklowy Rajd... więcej

MACIEJ JANOWSKI Z BRĄZOWYM MEDALEM INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTW ŚWIATA!

Ogromnym sukcesem kapitana Betard Sparty Wrocław zakończył się ostatni w tym roku turniej FIM Speedway Grand Prix. Maciej Janowski, choć przed zawodami w Toruniu zajmował w klasyfikacji mistrzostw świata dopiero szóstą lokatę, zdołał wywalczyć swój pierwszy w karierze medal indywidualnych mistrzostw świata.

Co ciekawe, Maciej Janowski o brązowy medal walczył do ostatniej chwili z… kolegą z zespołu – Danielem Bewleyem. Obaj reprezentanci Betard Sparty starli się w walce o medal w półfinale FIM Speedway Grand Prix w Toruniu, po tym jak z walki o brąz odpadli jeszcze w trakce tego turnieju: Robert Lambert, Patryk Dudek i Fredrik Lindgren.

Ostatnią rundę SGP sezonu 2023 wygrał Martin Vaculik. Podium uzupełnili: nowy mistrz świata Bartosz Zmarzlik i srebrny medalista tegorocznego cyklu – Leon Madsen. Spartanie zajęli kolejno: Janowski czwartek, Bewley ósme, a Tai Woffinden dziesiąte miejsce.

Wyniki:

1. Martin Vaculik (Słowacja) – 19 (3,3,3,2,2,3,3) – 20 pkt GP.
2. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 17 (2,2,2,3,3,3,2) – 18
3. Leon Madsen (Dania) – 12 (3,0,3,0,3,2,1) – 16
4. Maciej Janowski (Polska) – 13 (2,3,2,1,3,2,0) – 14
5. Mikkel Michelsen (Dania) – 10 (1,2,0,3,3,1) – 12
6. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 9 (2,1,1,3,1,1) – 11
7. Andrzej Lebiediew (Łotwa) – 9 (3,0,2,3,1,0) – 10
8. Daniel Bewley (Wielka Brytania) – 7 (0,2,3,2,0,0) – 9
9. Kacper Woryna (Polska) – 7 (3,0,2,1,1) – 8
10. Jason Doyle (Australia) – 7 (1,3,1,2,w) – 7
11. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 7 (2,3,t,1,1) – 6
12. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 7 (1,1,3,t,2) – 5
13. Jakub Miśkowiak (Polska) – 5 (1,2,0,2,0) – 4
14. Jack Holder (Australia) – 4 (0,1,1,0,2) – 3
15. Patryk Dudek (Polska) – 4 (0,1,0,1,2) – 2
16. Krzysztof Lewandowski (Polska) – 1 (1) – 1
17. Paweł Przedpełski (Polska) – 0 (0,0,0,0,0) – 0
18. Mateusz Affelt (Polska) – 0 (0)

Bieg po biegu:
1. (60,15) Madsen, Lambert, Michelsen, Holder
2. (59,63) Vaculik, Lindgren, Miśkowiak, Dudek
3. (60,21) Woryna, Zmarzlik, Woffinden, Przedpełski
4. (60,05) Lebiediew, Janowski, Doyle, Bewley
5. (60,33) Vaculik, Bewley, Woffinden, Madsen
6. (59,81) Janowski, Michelsen, Lindgren, Woryna
7. (60,62) Doyle, Miśkowiak, Holder, Przedpełski
8. (59,85) Lambert, Zmarzlik, Dudek, Lebiediew
9. (61,18) Madsen, Lebiediew, Lindgren, Przedpełski
10. (60,83) Vaculik, Zmarzlik, Doyle, Michelsen
11. (60,56) Woffinden, Janowski, Holder, Dudek
12. (61,35) Bewley, Woryna, Lewandowski, Miśkowiak
13. (60,55) Zmarzlik, Miśkowiak, Janowski, Madsen
14. (60,51) Michelsen, Bewley, Dudek, Przedpełski
15. (61,13) Lebiediew, Vaculik, Woryna, Holder
16. (61,43) Lindgren, Doyle, Lambert, Affelt
17. (60,64) Madsen, Dudek, Woryna, Doyle (w)
18. (60,60) Michelsen, Woffinden, Lebiediew, Miśkowiak
19. (61,10) Zmarzlik, Holder, Lindgren, Bewley
20. (60,99) Janowski, Vaculik, Lambert, Przedpełski

Półfinał nr 1. (60,23) Vaculik, Madsen, Lindgren, Lebiediew
Półfinał nr 2. (60,80) Zmarzlik, Janowski, Michelsen, Bewley
Finał. (60,95) Vaculik, Zmarzlik, Madsen, Janowski

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: