I Runda TARMAC - Rajdowe Mistrzostwa Dolnego Śląska 2024
20 kwietnia zapraszamy na 1. rundę TARMAC - Rajdowe Mistrzostwa Dolnego Śląska... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 13.04.2024, Świdnica
 Sobota: 13 kwietnia 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica,... więcej
Puchar Sudetów Cross Country I runda - Suszyna
W najbliższą niedzielę 14.04.2024r. zapraszamy na I Rundę Pucharu Sudetów w... więcej
Wielkanoc
Spokojnych  i pogodnych Świąt Wielkanocnych życzy Zarząd Okręgowy PZM we... więcej
KOZŁOWSKI WĘDLINY NADAL Z WTS SPARTĄ WROCŁAW
 Producent wysokiej jakości rzemieślniczych wędlin i mięs – firma... więcej
PIERWSZY SPARING SEZONU 2024 ZA NAMI
 Wynikiem 54:35 zakończył się pierwszy w tym roku sparing z udziałem... więcej
MARCEL KOWOLIK Z LICENCJĄ „Ż”
Młodzieżowa formacja Betard Sparty Wrocław powiększyła się właśnie o kolejnego... więcej
ZOBACZ BOLID RED BULL RACING NA OLIMPIJSKIM
Już 30 maja na Stadionie Olimpijskim kibice zobaczą na żywo bolid Oracle Red... więcej
Kurs Ratownika Drogowego PZM
 Wracamy do organizacji szkoleń Ratowników Drogowych PZMPierwszy z... więcej
LIQUI MOLY CUP Extreme Sudety
 Zaczynamy sezon 2024 Tworzymy cykl zawodów Cross Country Extreme dla... więcej

Maciej Janowski Indywidualnym Mistrzem Polski 2020

Maciej Janowski zwyciężył w Lesznie w Finale Indywidualnych Mistrzostw Polski. Dla wrocławianina to drugi taki tytuł w karierze. Po raz pierwszy złoto zdobył w 2015 roku w Gorzowie. W finale po kapitalnej walce pokonał Bartosza Zmarzlika. Poidum uzupełnił Szymon Woźniak.

Turniej w Lesznie był prawdziwym koncertem Janowskiego. Od początku do końca zawodów wrocławianin prezentował się wyśmienicie. Imponował przede wszystkim znakomitą szybkością na dystansie, dzięki czemu wygrywał biegi z dużą przewagą nawet w przypadku przegranego startu.

Jeden z głównych faworytów do złota, Bartosz Zmarzlik gubił kolejne punkty, a do tego złapał ostrzeżenie za utrudnianie startu. Mistrz świata po czterech biegach miał na koncie siedem punktów i w ostatniej serii znalazł się pod sporą presją. Pod taśmą spotkał się z Dudkiem i Drabikiem, czyli konkurentami w walce o awans do barażu. Mistrz świata wystrzelił jednak ze startu, wygrał z dużą przewagą i wspólnie z Dudkiem zapewnił sobie awans do biegu barażowego.

Stawkę barażu uzupełnili Piotr Pawlicki i Janusz Kołodziej. Start należał do Dudka, który założył się na Zmarzlika. Dołączył do niego Pawlicki, ale na trzecim okrążeniu Pawlicki doprowadził do upadku Dudka. Leszczynianin został wykluczony. Zielonogórzanin w powtórce przegrał bój o awans do finału ze Zmarzlikiem.

W najważniejszej gonitwie wieczoru zobaczyliśmy zatem Janowskiego, Woźniaka, Zmarzlika oraz Kołodzieja. Finał potwierdził wcześniejsze przypuszczenia. Start należał wprawdzie do Woźniaka, ale na dystansie oglądaliśmy pojedynek Janowskiego i Zmarzlika. Wrocławianin świetnie odparł zaciekłe szarże gorzowianina i po raz drugi w karierze sięgnął po tytuł.

WYNIKI :

1. MACIEJ JANOWSKI (Betard Sparta Wrocław) 15 (3, 3, 3, 3, 3) + 1 miejsce w finale

2. BARTOSZ ZMARZLIK (Moje Bermudy Stal Gorzów) 10 (2, 3, 1, 1, 3) +2 miejsce w finale

3. SZYMON WOŹNIAK (Moje Bermudy Stal Gorzów) 12 (3, 3, 2, 3, 1) + 3 miejsce w finale

4. JANUSZ KOŁODZIEJ (Fogo Unia Leszno) 10 (1, 1, 3, 3, 2) + 4 miejsce w finale

5. PATRYK DUDEK (RM Solar Falubaz Zielona Góra) 10 (1, 2, 3, 2, 2), +3. miejsce w biegu barażowym

6. PIOTR PAWLICKI (Fogo Unia Leszno) 10 (2, 2, 1, 2, 3), +4. miejsce w biegu barażowym