I Runda TARMAC - Rajdowe Mistrzostwa Dolnego Śląska 2024
20 kwietnia zapraszamy na 1. rundę TARMAC - Rajdowe Mistrzostwa Dolnego Śląska... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 13.04.2024, Świdnica
 Sobota: 13 kwietnia 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica,... więcej
Puchar Sudetów Cross Country I runda - Suszyna
W najbliższą niedzielę 14.04.2024r. zapraszamy na I Rundę Pucharu Sudetów w... więcej
Wielkanoc
Spokojnych  i pogodnych Świąt Wielkanocnych życzy Zarząd Okręgowy PZM we... więcej
KOZŁOWSKI WĘDLINY NADAL Z WTS SPARTĄ WROCŁAW
 Producent wysokiej jakości rzemieślniczych wędlin i mięs – firma... więcej
PIERWSZY SPARING SEZONU 2024 ZA NAMI
 Wynikiem 54:35 zakończył się pierwszy w tym roku sparing z udziałem... więcej
MARCEL KOWOLIK Z LICENCJĄ „Ż”
Młodzieżowa formacja Betard Sparty Wrocław powiększyła się właśnie o kolejnego... więcej
ZOBACZ BOLID RED BULL RACING NA OLIMPIJSKIM
Już 30 maja na Stadionie Olimpijskim kibice zobaczą na żywo bolid Oracle Red... więcej
Kurs Ratownika Drogowego PZM
 Wracamy do organizacji szkoleń Ratowników Drogowych PZMPierwszy z... więcej
LIQUI MOLY CUP Extreme Sudety
 Zaczynamy sezon 2024 Tworzymy cykl zawodów Cross Country Extreme dla... więcej

IV Seria Rotax MAX Challenge Poland & II Seria Rotax Nordic Challenge: Sławomir Murański i Kirill Biryuk na czele!

Niebywała historia odbyła się w ubiegły weekend na słynnym torze w Słomczynie. Pierwszy raz w historii Klubu TMSM Sparta Wrocław, dwóch reprezentantów zajęło 1 i 2 miejsce w klasyfikacji krajowych rozgrywek kartingowych. IV seria Rotaxa to także II seria nordyckiego cyklu w którym startuje nasz najlepszy zawodnik kartingowy – Sławomir Murański. W wyścigowy weekend w Słomczynie, Sławek był w bardzo bojowym nastroju co udowodnił w pierwszym treningu zajmując I miejsce. Kirill oczywiście był zaraz za nim. Identyczna sytuacja miała miejsce w pierwszym biegu kwalifikacyjnym gdzie nasi zawodnicy również liderowali w klasyfikacji. Sytuacja nieco uległa zmianie w drugim wyścigu kwalifikacyjnym. Sławek nadal liderował lecz Kirill bieg ukończył na ósmym miejscu. W przedfinale, Murański ponownie znalazł się na czele listy wyników a goniący Biryuk ukończył go na piątej pozycji. Finał to stanowcze podium w wykonaniu naszych zawodników. Sławek oczywiście ukończył go na pierwszym miejscu a Kirill na trzecim. Bardzo dobry start naszych reprezentnantów w Superfinale oraz dzięki zdobyciu punktów bonusowych znaleźli się na czele najlepszych zawodników w klasyfikacji DD2 Masters! Najważniejszą rzeczą jest to, że Sławomir Murański swoją wygraną w polskim i nordyckim Rotaxie dedykował niedawno zmarłemu kierowcy kartingowemu ze Strzelina byłemu klubowiczowi – Piotrowi Wieruszewskiemu. Panowie, ogromne gratulacje! Jesteście najlepsi.