Drive it Day 2020 - 5 czerwca jeździmy klasykami cały dzień
Polski Związek Motorowy wraca do idei Drive it Day. Na 5 czerwca zaplanowano... więcej
FotoSpot Okolicznościowy – 47. urodziny Fiata 126p
Ze względu na wciąż trwający stan epidemii oraz zalecenia PZM, tegoroczna... więcej
Klasyczny Koneser - zaproszenie
Komisja Pojazdów Zabytkowyh Automobilklubu Polski rozpoczęła rejestrację... więcej
77 Rajd Polski przełożony na 2021
Polski Związek Motorowy, organizator 77. Rajdu Polski podjął decyzję o... więcej
Zmiana daty Rajdu "Wspomnienie Warszawskiego" - rundy MPHRR
W związku z bardzo niepewną sytuacją epidemiczną, kierując się bezpieczeństwem... więcej
Komisja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Polski odwołuje imprezy
Z powodu zagrożenia epidemicznego oraz związanych z tym problemów... więcej
OKSPiT odwołuje imprezy
Komisja Sportów Popularnych i Turystyki ZO PZM Warszawa w związku z istniejącą... więcej
Nie dokładaj im roboty!
Święta, Święta i po Świętach.Tuż przed nimi Polski Związek Motorowy... więcej
Wesołych Świąt
Zarząd Okręgowy PZM Warszawa składa wszystkim sympatykom sportów motorowych... więcej
XXV Mazowiecki Rajd Weteranów Szos "Magnet 2020" - zmiana terminu
Z powodu globalnej sytuacji epidemiologicznej zmuszeni jesteśmy odwołać Rajd... więcej

XI Zlot "Mercedesem po Wiśle" Płock, 31.05. – 01.06.2014

XI Zlot "Mercedesem po Wiśle" Płock, 31.05. – 01.06.2014
 

Klasyczne Mercedesy na Starym Rynku w Płocku
Na ostatnią sobotę maja i pierwszą niedzielę czerwca zaplanowano jedenastą edycję ogólnopolskiej imprezy "Mercedesem po Wiśle", która tradycyjnie odbędzie się w Płocku. Właściciele i sympatycy klasycznych Mercedesów przyjadą do stolicy północnego Mazowsza nie tylko z całej Polski, ale także z Wielkiej Brytanii, Holandii, Gruzji, Białorusi i Rosji.

Dwudniowa impreza odbywająca się w dniach 31 maja - 1 czerwca 2014 będzie okazją, aby podziwiać zabytkowe pojazdy spod znaku trójramiennej gwiazdy w wielu miejscach Płocka. Komandor imprezy Maciej Kulas wraz z zespołem organizacyjnym przygotował jak zwykle wiele niespodzianek i atrakcji dodatkowych, które stały się już tradycją kolejnych edycji zlotu. Na tegorocznym "Mercedesem po Wiśle" będzie można zobaczyć cały przekrój klasycznych MB. Nie zapomniano także o rocznicach rozpoczęcia produkcji takich modeli jak: Mercedes W126, W460. Organizatorzy zaprezentują również najnowsze modele marki Mercedes-Benz.

Maciej Kulas (organizator i współpomysłodawca MPW): W tym roku oprócz bez mała osiemdziesięciu klasycznych Mercedesów widzowie będą mogli podziwiać także wystawę towarzyszącą pod nazwą "Aleja Przyjaciół Mercedesem po Wiśle", na której zaprezentujemy amerykańskie hot road'y, pojazdy stowarzyszenia Płockie Klasyki oraz pierwszą jeżdżącą replikę przedwojennego, polskiego samochodu CWS T1 z roku 1925. Zapraszamy wszystkich miłośników klasycznej motoryzacji do odwiedzenia nas zarówno w sobotę na Starym Rynku w Płocku jak i w niedzielę podczas wizyty w płockim ZOO.

Program tegorocznego Mercedesem po Wiśle zapowiada się bardzo ciekawie. W sobotę 31 maja około godziny 14.00 przewidziano prezentację Mercedesów na Starym Rynku przed płockim ratuszem. Będzie także sesja zdjęciowa, wystawa towarzysząca "Aleja Przyjaciół Mercedesem po Wiśle" a także wiele innych atrakcji. Wieczorem uczestnicy imprezy spotkają się w Domu Technika, gdzie oprócz wystawy modeli klasycznych Mercedesów będą mogli także posłuchać recitalu krakowskiego artysty - Pawła Orkisza z zespołem.

W niedzielę przed południem około godziny 11.00 odbędzie się przejazd uczestników "Mercedesem po Wiśle" w zorganizowanej kolumnie z Domu technika do płockiego zoo. Właśnie tam, na terenie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego zaplanowano drugą część imprezy. Oprócz zwiedzania jednego z najładniej położonych ogrodów zoologicznych w Europie właściciele klasycznych Mercedesów wezmą też udział w festynie z okazji Dnia Dziecka. Tam też odbędzie się loteria "Ślepy los" dla załóg biorących udział w zlocie.

Więcej informacji: www.mercedesempowisle.pl
Facebook: www.facebook.com/MercedesemPoWisle

Infomacji udziela również Maciej Kulas - Komandor Zlotu:
mail: m.kulas@mercedesempowisle.pl tel. 601 32 48 84

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: