3 runda NSMP - „Królewski Puchar Turystyczny 2020”
Automobilklub Królewski zaprasza do udziału w imprezie turystyczno-nawigacyjnej... więcej
Na zachód od Warszawy czyli III Rajd Zachodniego Mazowsza
Wreszcie na terenie Mazowsza wystartowały rajdy okręgowe przeznaczone także dla... więcej
Pandemiczny Rajd Motocyklowy - IX runda MOWPZ PZM -galeria
Klub Dawnych Motocykli "Magnet" zorganizował w dniu 06.09 w ... więcej
Zmiana daty Rajdu Wspomnienie Warszawskiego - rundy MPHRR
Komunikat o zmianie daty Rajdu Wspomnienie WarszawskiegoAutomobilklub... więcej
Skwer Dawnych Motocykli w Mińsku Mazowieckim
Słoneczna niedziela, 6 września obfitowała w Mińsku Mazowieckim w ciekawe... więcej
III Rajd Zachodniego Mazowsza
Komisja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Polski zaprasza na III Rajd... więcej
Jesienny Liść 2020
Komisja Sportów Popularnych i Turystyki Automobilklubu Polski zaprasza w dniu... więcej
KOMUNIKAT NR 2 OKSPiT PZM w Warszawie
1. OKSPiT PZM w Warszawie informuje, że w sezonie 2020 imprezy- rundy okręgowe... więcej
Samochodowe Mistrzostwa Węgrowa
Samochodowe Mistrzostwa Węgrowa” są imprezą typu Super Sprint mającą na... więcej
Komunikat ZO PZM - licencje
Biuro Zarządu Okręgowego PZM w Warszawie informuje, że z uwagi na urlop... więcej

4 runda Mini Max Rally

W ostatnią sobotę wakacji zapraszamy miłośników sportów motorowych do udziału w IV rundzie Pucharu Toru Słomczyn.

Automobilklub Rzemieślnik przygotował bardzo kompaktową imprezę w której może wystartować każdy posiadacz auta z ważnym OC i NW lub posiadacz pojazdu sportowego z książeczką sportową. Najbliższa edycja odbędzie się w sobotę 1 września w Słomczynie.

Na uczestników czekają trzy próby. Jedna w pełni szutrowa i dwie o nawierzchni mieszanej. Ciekawostką jest odwrócenie kierunku tras względem poprzednich edycji dzięki temu uczestnicy mają nowe odcinki zlokalizowane w tym samym miejscu.

Zaletą Pucharu Toru Słomczyn jest pełna swoboda uczestników pomiędzy próbami. Każdy odcinek trzeba przejechać trzy razy, ale kolejność jazdy jest dowolna. W razie zastoju na jednej próbie można pojechać na drugą lub trzecią. W razie problemów z pojazdem lub przebiciem opony jest czas na dokonanie napraw. Organizator również udostępnił cały park maszyn, aby było można spokojnie dokonać regeneracji pojazdu lub zmiany opon jeśli ktoś chce zmienić ogumienie w zależności od warunków jakie panują na danym odcinku.

Długość dróg dojazdowych została ograniczona do minimum. Wszystkie próby zlokalizowane są obok siebie, tym samym dojazdówki są na terenie organizatora i nie ma potrzeby wyjeżdżania na drogi publiczne. Dzięki temu można startować tutaj autem bez dokumentów drogowych, posiadającym jedynie książeczkę sportową.

Obecność pilota w aucie nie jest obowiązkowa. Może wystartować sam kierowca. Próby wytyczone są w naturalnej drodze, a słupki zostały ograniczone do minimum więc pomylenie trasy jest mało możliwe. Do tego przed startem imprezy, przeprowadzone będzie zapoznanie z trasą w pojazdach dzięki czemu będzie można zapoznać się z próbami i warunkami.
Zapraszamy do odwiedzania naszej imprezy z rodziną lub znajomymi. Puchar Toru Słomczyn jest bardzo łatwy i przyjemny do oglądania i kibicowania. W każdej chwili można także skorzystać z grzyba i ogniska w centrum parku maszyn gdzie od połowy dnia rozniesie się kuszący zapach gorących kiełbasek.

IV runda Pucharu Toru Słomczyn jak i cały cykl PTS wchodzi w skład eliminacji do Mini Max Rally 2012 o Puchar Prezesa Zarządu Okręgu PZM Warszawie.
Łącznie ten cykl będzie się składał z 15 eliminacji z czego PTS stanowi pięć rund. Zapraszamy uczestników tego wspólnego cyklu warszawskich automobilklubów po cenne punkty do klasyfikacji łącznej.

Dla najbardziej wymagających po zakończeniu przejazdów PTS odbędzie się pojeżdżawka dla uczestników imprezy na torze rallycrossowym.

Więcej informacji na stronie: www.puchar.ak-rzemieslnik.pl

 

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: