Królewska Śnieżynka - 3 runda Super Sprint
Automobilklub Królewski zaprasza 09.03.2024r. na 1. rundę Mistrzostwa Okręgu... więcej
Szkolenie sędziów i zawodników
Szkolenie sędziów sportu samochodowego oraz kandydatów na licencje zawodnika i... więcej
Rajd Pań 2024
Komisja Sportów Popularnych i Turystyki Automobilklubu Polski zaprasza w dnie... więcej
Królewska Śnieżynka - 2 runda Super Sprint
Automobilklub Królewski zaprasza 25.02.2024r. na SUPER Sprint 2 rundę... więcej
EXIDE Szutrowy Puchar Toru Słomczyn 2024
Automobilklub Rzemieślnik zaprasza 10 lutego 2024r. do Słomczyna na 1 rundę... więcej
56. Rallye Monte Calvaria 2024
Automobilklub Polski zaprasza na 56. Rallye Monte Calvaria 2024. ... więcej
Szkolenie sędziów i zawodników
SZKOLENIE SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGO ORAZ KANDYDATÓW NA LICENCJĘ... więcej
Królewska Śnieżynka - 1 runda Super Sprint
Automobilklub Królewski zaprasza w dniu 03.02.2024 na 1 rundę Super Sprint -... więcej
System Inside PZM w sporcie motocyklowym
PZM Motosport: Biuro Sportu i Turystyki PZM informuje, że w sporcie... więcej
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2024
życzy wszystkim zawodnikom, sędziom, organizatorom i sympatykom sportów... więcej

3 runda Testów Techniki Jazdy 2012 ?WIELKANOCNY? z cyklu ?Królewski Cup?

Dnia 1 kwietnia odbyła się 3 runda Testów Techniki Jazdy 2012  „WIELKANOCNY” z cyklu „Królewski Cup”, będąca jednocześnie 3 eliminacją cyklu MINI MAX RALLY, organizowana przez Automobilklub Królewski.  
Ty razem jazdy testowe odbywały się w różnych lokalizacjach: na terenie CSP w Legionowie (płyta + tor) oraz na terenie ABJ w Józefowie. W związku z koniecznością przemieszczania się pomiędzy odcinkami, pierwszy raz uczestnicy TTJ mieli okazję zapoznać się z itinererem !

Na odbiorze zameldowało się 32 kierowców, którym niekiedy towarzyszył pilot, wśród nich pojawił się gość czyli popularny MISIO (Piotr Maciejewski), zawodnik znany z tras Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz jego potworny Lancer Evo IX.

Odprawa była krótka i rzeczowa a potem uczestnicy udali się na zapoznanie z trasami. Po zapoznaniu jeden z uczestników udał się do domu – bo się wyjeździł. Po godzinie 11.00 uczestnicy wystartowali do przejazdów z pomiarem czasu. Najpierw CSP: płyta a potem tor (2 okrążenia) a później jazda do Józefowa i techniczny ABJ. I tak 3 razy… Niestety jedno z aut odmówiło posłuszeństwa i razem ze swoim kierowcą wróciło do domu na lawecie… A pozostali….. MISIO pokazał co doświadczony kierowca rajdowy może zrobić z profesjonalnie przygotowanym Lancerem, Robert w swoim Citroenie szalał….. tylko ta nieszczęsna szykana, która zaatakowała (i generalka poszła w …), dziewczyny wdzięcznie wymieniały się na fotelach. Jak fajnie wygląda Łada przed startem do próby a za nią stoi Lancer… I o to chodzi!!!

Pogoda była……. kwietniowa  raz słoneczko, raz śnieg, raz grad. Tak więc loteria: będzie ślisko czy nie? Trochę problemów sprawił ABJ – były taryfy – już chyba wszyscy wiedzą po co jest pilot! Ale wszelkie niedogodności rekompensował tor na CSP . Właśnie na nim uczestnicy mogli się „wyszaleć” po jeździe na czas a komisja obliczeń miała czas na skrupulatne policzenie wyników, które odbyło się  w odosobnieniu!
Nadszedł czas na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród najlepszym i wtedy……nastrój prysł…. pojawił się Pan Policjant, który grzecznie i fachowo poinformował o fakcie złamania przepisów ruchu drogowego (na terenie dopuszczalna prędkość to 20 km/h) przez wszystkich uczestników TTJ…a ponieważ ma dobre serce nie będzie karał wszystkich lecz ukarze mandatem 500 złotowych jedynie Organizatora! Miny Maćka P. (Dyrektora imprezy) oraz Tomka K. (Prezesa AKK) bezcenne    w tym momencie skręcająca się ze śmiechu „żeńska trójka hultajska”  nie wytrzymała…… i ryknęła!
PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!

Uroczy Pan Policjant (który dał się namówić na ten żart a łatwo nie było….) dostał w nagrodę zajączka z czekolady oraz gorące podziękowania od sprawczyń zamieszania  Męska część organizatorów długo dochodziła do siebie…… 

A teraz wyniki (szczegółowe dostępne na naszej stronie), niestety nie było nikogo z klasy 1….
W klasach zwyciężyli:   
klasa 2 – Rafał Jeromin (Fiat SC),  Automobilklub Królewski
klasa 3 –  Robert Górniak (Citroen Saxo VTS), Automobilklub Królewski
klasa 4 – Arkadiusz Krawczyński (Opel Astra), Automobilklub Królewski
klasa 5 – Przemysław Wadowski (Renault Megane), Automobilklub Królewski

Oficjalnie nie utworzono klasy RWD – były tylko 3 auta z czego tylko 2 ukończyły imprezę ale nagrody były!!!!  Wygrał Tomasz Budzyński wraz z pilotem Michałem Haber (BMW 316i).
Na mecie zameldowały się 3 panie! Najszybszą kobietą tej rundy została debiutantka Magdalena Bogurad (Subaru Impreza). Gratulujemy!!! Tak trzymać!!

I jeszcze, dla ciekawych „generalka” dzięki naszemu sponsorowi czyli firmie SANITOM nagradzana wspaniałymi pucharami (oczywiście bez gościa):                     
1 miejsce: Arkadiusz Krawczyński (Opel Astra), Automobilklub Królewski
2 miejsce: Piotr Kordos (Toyota Celica), Automobilklub Polski
3 miejsce: Michał Czarnocki/Mateusz Czarnocki  (Renault Clio Sport), Automobilklub Królewski  

Jak zawsze ,zgodnie z tradycją Automobilklubu Królewskiego zostały przyznane również wyróżnienia.
Puchar Spirit of the Królewski CUP otrzymał  MIKOŁAJ TYMIŃSKI! Za zaangażowanie, za pasję i za jego fenomenalny doping kiedy jechał….. jego tata

Puchar Super Driver otrzymała MAGDALENA BOGURAD,  pierwszy raz na takiej imprezie a Ona wygrywa!     

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę, za zdyscyplinowanie, za wszystko! Mamy nadzieje, że fajnie spędziliście czas i będziecie przyjeżdżać na nasze imprezy! Ale mieliście miny przy akcji „POLICJA” ……

Oczywiście PRZEOGROMNE  podziękowania dla naszej wspaniałej, niesamowitej, wiecznie uśmiechniętej  ekipy sędziowskiej, która jak zawsze stanęła na wysokości zadania! Wtajemniczone dziewczyny -  jesteście THE BEST!!!! A wytłumaczenie z ogrodzeniem…. Chyle czoła!!!! Paweł – nie obrażaj się  A Tomek już wie dlaczego tak rechotałam przy wynikach !

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym sponsorom: firmie SANITOM za wspaniałe puchary, firmie MOTO – STYL za ekstra nagrody – tajemnicze reklamówki …… oraz restauracji „KRESOWA HAWIRA”, która ufundowała bony na konsumpcję dla zwycięzców wszystkich klas.

No i…. już teraz zapraszamy serdecznie na 3 RAJD KRÓLEWSKI, który odbędzie się 27 maja  na terenie miasta WOŁOMIN!.  Będzie to eliminacja zaliczana do Mistrzostw Okręgu Warszawskiego w KJS!!!  Szczegóły na naszej stronie niebawem  www.ak-krolewski.pl. Jeśli macie jakieś pytania – piszcie. Na pewno pomożemy!

Jednocześnie zapraszamy do uczestnictwa w cyklu MINI MAX RALLY!!!!  Najbliższa eliminacja – Tor Słomczyn

Aktualna klasyfikacja MINI MAX RALLY po 3 eliminacjach:
http://www.automobilklubpolski.pl/sportsam/MiniMax/minimax.html

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: