Polsko-Niemieckie Motorowe Spotkania Integracyjne – Łączy nas sport i historia 2022
To tytuł projektu realizowanego w dniu 18 czerwca przez KLUB MOTOROWY CHOJNA z... więcej
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWO – MOTORYZACYJNY W PRZELEWICACH
zaprasza na  Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 22... więcej
W dniu 17 czerwca 2022 r. Biuro ZO PZM w Szczecinie będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 17 czerwca 2022 r. (piątek) Biuro Zarządu Okręgowego... więcej
Motocrossowy weekend w Nowogardzie za nami
Warto było wybrać się w miniony weekend 11-12.06.2022 na tor motocrossowy... więcej
Motocrossowe mistrzostwa w Nowogardzie-relacja z 11.06.2022 r.
W Nowogardzie na dobre ruszyły dzisiaj motocrossowe Mistrzostwa Strefy Polski... więcej
VIII Rajd Historycznych Pojazdów Wojskowych 18-19.06.2022
Klub Pojazdów Zabytkowych - Szczecin zaprasza na VIII Rajd Historycznych... więcej
Mistrzostwa Polski w Quadcrossie i Mistrzostwa Strefy w Motoccrosie
Klub Motorowy „CISY” zaprasza  na 2 rundę Mistrzostw Strefy... więcej
Kołobrzeska Wystawa Pojazdów Zabytkowych
Zapraszamy na "I Kołobrzeską Wystawę Pojazdów Zabytkowych" która... więcej
„1. Rajd Śledzika” jako 4 Runda TPPZ w Kołobrzegu
Jeżeli masz wolny weekend i chcesz spędzić go nad morzem w doborowym ... więcej

Zwycięstwo debiutantów w DDMC podczas Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie 2022

Zwycięstwem załogi Bartłomiej Wajzer z Patrykiem Sudołem zakończyła się pierwsza runda tegorocznego sezonu Pucharu Dacia Duster Motrio Cup. Przy bardzo wietrznej i wyjątkowo zimnej aurze zawodnicy mieli do pokonania 2 razy odcinek o długości 151 km. Kolejny raz rajdowe Dacie Duster doskonale przygotowane i serwisowane przez Hołowczyc Racing dostarczyły startującym załogom ogromną frajdę z jazdy po najdłuższych i najtrudniejszych rajdowych trasach w Polsce.

2 debiutanckie i 3 znane z poprzednich rund załogi stanęły na starcie rozgrywanego na poligonie w Drawsku Pomorskim po raz szósty Pucharu Dacia Duster Motrio Cup. Zwycięsko z rywalizacji wyszła debiutująca w Pucharze załoga Bartłomiej Wajzer
z pilotem Patrykiem Sudołem. Nie był to ich pierwszy kontakt z Dusterem – w zeszłym roku z sukcesem startowali w Pucharze Polski Samochodów Terenowych.

Kolejne miejsca na podium zajęły załogi: Maciej Bartłomiej Grabowski z pilotem Adamem Biniędą, i Wojciech Musiał z pilotem Danielem Siatkowskim. Na czwartym miejscu finiszowała kolejna debiutująca załoga: Anna Gańczarek-Rał z pilotem Adamem Sroką, znanym kierowcą startującym w rajdach drogowych. Powracająca po rocznej przerwie na trasy Pucharu załoga Tadeusz Rzeżuchowski i Wojciech Jermakow nie ukończyła rajdu z powodu uszkodzenia zawieszenia.

Na trasach Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie startowali również Michał Lipski i Nikola Lipska, którzy Dusterem przygotowanym i serwisowanym przez Hołowczyc Racing, wygrali klasę S2 w Pucharze Polski Samochodów Terenowych.

Jak podkreślali zawodnicy, organizatorzy wytyczyli trudną i wymagającą nawigacyjnie trasę, na której łatwo można było popełnić błąd, tracąc cenne sekundy.

Uczestnicy Pucharu startują również w grupie T2 Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Załoga Bartłomiej Wajzer z pilotem Patrykiem Sudołem zajęła w tej grupie 3 miejsce. Natomiast 2 miejsce wywalczyła znana już od kilku sezonów, startująca również Dusterem, załoga Mariusz Pietrzycki z Romanem Kicińskim.

Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie rozpoczęła już szósty sezon zmagań rajdowych Dusterów. Kolejna runda to zaplanowany na 13-14 maja rajd Columna Medica Baja Borne Sulinowo.

 

Zarząd Okręgowy PZM: