8. Rajd Koszaliński - pierwszy Super KJS w regionie.
Weekend 25-26 maja to data, na którą przypadają w tym roku obchody DNI... więcej
Rajd "nad Odrą" 2019- 3. runda Turystycznego Pucharu Pomorza Zachodniego
Klub Pojazdów Zabytkowych - Szczecin zaprasza na kolejną edycje Turystycznego... więcej
Relacja z 1. rundy zawodów motocyklowych w Koszalinie
1 runda wyścigów motocyklowych clasics , sport 250,sport 300Impreza odbyła się... więcej
Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Supermoto
Nie zwalniamy tępa w Motopark Koszalin od zeszłego weekendu w którym odbyła się... więcej
Piknik motocross
W dniu 12.05.2019 roku (niedziela) Klub Sportowy Koszalińskie Towarzystwo... więcej
Terminy Finałów Wojewódzkich BRD
Finał Wojewódzki XII Ogólnopolskiego Turnieju BRD dla uczniów Szkół Specjalnych... więcej
Relacja z Rajdu Marzanny 2019
W dniu 14.04.2019 miał miejsce „Rajd Marzanny 2019” organizowany... więcej
Kurs na licencję sędziowską Kl II sport samochodowy
Już w dniach 16-17 kwietnia 2019 r będzie okazja do zdobycia nowych uprawnień i... więcej
Relacja – Wysoka Grzęda Baja Drawsko
W miniony weekend w Drawsku Pomorskiem otworzony został sezon rajdów... więcej
Relacja-Rajd Monte Karlino - jedyne takie show w Polsce.
Piąty sezon Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej rozpoczał się podczas... więcej

Wysoka Grzeda Baja Drawsko Pomorskie

Już w najbliższy weekend w Drawsku Pomorskim zapoczątkowany zostanie sezon rajdów terenowych w Polsce. W dniach 12 i 13 kwietnia odbędzie się rajd Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie 2019. Rajd będzie pierwszą rundą mistrzostw i pucharu polski w rajdach terenowych, a także drugą rundą mistrzostw Czech.

Do udziału w rajdzie zgłosiło się blisko 80 załóg startujących w kategoriach zarówno dla samochodów terenowych, quadów, motocykli i pojazdów UTV.

Rajd tradycyjnie odbędzie się po wytyczonych odcinkach specjalnych na terenie poligonu drawskiego. W tym roku organizator powrócił do wprowadzenia widowiskowego odcinka super specjalnego, który rozegrany zostanie w pobliżu Woliczna, gdzie umiejscowiony zostanie punkt kibica.

W piątek 12 kwietnia zwodnicy biorący udział w rajdzie będą musieli przejść procedurę odbioru administracyjnego w biurze rajdu, które zlokalizowane będzie w jednym z budynków drawskiego urzędu miejskiego przy ul. Kolejowej 1 (budynek dawnego dworca).

Kolejnym punktem będą badania techniczne odbywające się w położonym nieopodal Zakładzie Usług Komunalnych. Następnie, podobnie jak w roku ubiegłym zawodnicy przejadą się na trasę odcinka Super Specjalnego, gdzie będą mogli zapoznać się z przebiegiem trasy tego odcinka. Po powrocie do bazy rajdu zawodnicy wezmą udział w odprawach i wystartują do 20 kilometrowego odcinka specjalnego rajdu. To wstęp do rajdu, który pozwoli sprawdzić zawodnikom przygotowanie pojazdów oraz własne umiejętności. 10 kierowców, którzy uzyskają najlepsze czasy podczas odcinka Super Specjalnego weźmie udział w piątkowy wieczór w ceremonii wyboru pozycji startowych do kolejnego dnia rajdu.

W sobotę 13 kwietnia zawodnicy będą rywalizowali na odcinkach specjalnych na poligonie drawskim. Zawodnicy będą mieli do przejechania w tym dniu ponad 300 kilometrów (dwukrotny przejazd po odcinku specjalnym).

W miasteczku rajdowym, które tradycyjnie będzie znajdowało się przy ul. Prusa w Drawsku Pomorskim nie zabraknie atrakcji dla kibiców – tu odbędą się spotkania ze sportowcami, będzie można przyjrzeć się pracy serwisów, a także wziąć udział w konkursach i zabawach.

O obsługę gastronomiczną i rozrywkową zadbają pracownicy food tracka KORYTO. Kibicom odwiedzającym miasteczko czas umilą DJ-e z projektu DEEP SESJE.

W sobotę w samo południe odbędzie się konkurs na najlepszą poligonową jajecznice z jajek głównego sponsora fermy Wysoka Grzęda. Miasteczko rajdowe w Drawsku Pomorskim będzie otwarte dla kibiców przez cały czas trwania rajdu. Dla kibiców zostaną przygotowane mapy i przewodniki z trasą dojazdu do punktów kibica.

Rajd organizowany jest przez Fundację Baja Poland przy współpracy Polskiego Związku Motorowego, wydarzenie wspierane jest przy wsparciu finansowym gminy Drawsko Pomorskie, a także partnera tytularnego producenta ekologicznych jaj z fermy Wysoka Grzęda z Ruszkówka. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Drawska Pomorskiego.

WSKAZÓWKI DLA KIBICÓW

12 kwietnia – PIĄTEK

od godz. 15:00 do godz. 21:00

  • miasteczko rajdowe ul. Prusa – BAJA MUSIC – mużyka na żywo DEEP SESJE, stoiska gastronomiczne, atrakcje dla kibiców,

od godz. 16:30

  • PUNKT KIBICA ŻWIROWNIA WOLICZNO – dojazd od punktu kibica od Drawska Pomorskiego drogą nr 20 w kierunku Woliczna. Skręt przed Wolicznem w lewo w kierunku żwirowni. Trasa rajdu przebiega przez teren pól i nieużytków, a także przez teren byłej żwirowni.

 

13 kwietnia SOBOTA

  • od godz. 8:00 – 17:00 – punkt kibica zielona trybuna – poligon drawski

punkt zlokalizowany na tzw.,,zielonej trybunie”. Dojazd do punktu – jadąc od strony miejscowości Oleszno w kierunku Karwic, należy skręcić w prawo w kierunku,,P.C.T. Bucierz” i kierować się,,Drogą Słowińską”. Mijając,,żółtą trybunę” należy skręcić w prawo i jechać drogą brukowaną, a następnie na pierwszym skrzyżowaniu w lewo w,,Drogę Południową”. Jadąc cały czas na wprost dojedzie się do zielonej trybuny.

  • od godz. 8:00 – 21:00– miasteczko rajdowe ul. Toruńska / Prusa

BAJA MUSIC – muzyka na żywo DEEP SESJE, stoiska gastronomiczne, atrakcje dla dzieci, możliwość spotkania z zawodnikami

  • około godz. 12:00 – konkurs z nagrodami rajdowa jajecznica (szczegóły w miasteczku rajdowym)

  • około godz. 19:30 – ceremonia zakończenia rajdu – miasteczko rajdowe ul. Toruńska / Prus

  • ogłoszenie wyników, rozdanie nagród dla uczestników rajdu i zwycięzców w konkursie plastycznym

WSTĘP NA TEREN POLIGONU DRAWSKIEGO

Kibice mają możliwość wstępu na teren poligonu drawskiego, gdzie rozgrywane są odcinki specjalne rajdu przy zachowaniu poniższych procedur.

Na teren poligonu drawskiego można wjechać tylko i wyłącznie jedną drogą -,,Drogą Słowińską” Każda osoba wjeżdżając na poligon musi posiadać przy sobie dokument tożsamości. Kibice na poligonie mogą przebywać tylko i wyłącznie w oznaczonych strefach, punktach kibica. Ze względów bezpieczeństwa zabronione jest oddalanie się od wyznaczonych punktów. Z uwagi na bezpieczeństwo zabronione jest jakiekolwiek zbieranie i podnoszenie przedmiotów, które znajdują się na ziemi. Przebywając w punktach kibica należy zachować szczególną uwagę na ewentualne przedmioty znajdujące się na ziemi, gdyż mogą one stanowić niebezpieczeństwo dla osób przebywających w pobliżu. Należy stosować się do poleceń osób zabezpieczających teren.

Zarząd Okręgowy PZM: