Ranking miast przyjaznych kierowcom 2019
Miasto bez korków i kolizji, po którym jazda jest niedroga, przyjemna i szybka... więcej
Super Enduro MP i PP w Stargardzie
Już 27 lipca po raz pierwszy KS MotoBoyzPL zorganizuje 7 rundę MP i PP w Super... więcej
XV Zlot Garbusy & Przyjaciele "Po Bandzie" Niechorze 2019 już za nami.
W tym roku rekord został pobity: do Niechorza na spotkanie stawiły się 103... więcej
Cross Country Łobez – 14 lipiec 2019 r.
Łobeski Klub Motocyklowy "WILK" im. Krzysztofa Daniela, oraz Zarząd... więcej
IV Łobeskie Spotkanie Miłośników Pojazdów Zabytkowych
Automobilklub Stargardzki Sekcja Pojazdów Zabytkowych zaprasza 20 lipca 2019... więcej
Relacja z Cross Country - Piła 30.06.2019
W Pile dnia 30.06.2019r odbyła się II runda Ogólnopolskich Mistrzostw Pomorza... więcej
Relacja z Finału Krajowego XII Ogólnopolskiego Turnieju BwRD
W dniach 12-14 czerwca 2019 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1... więcej
Rajd Pekin-Paryż 2019 na Szczecińskiej Łasztowni
Nie lada uczta dla oczu dla mieszkańców Szczecina !!!Rajd Pekin-Paryż 2019 na... więcej
II Runda Ogólnopolskich Mistrzostw Pomorza Zachodniego w Cross Country
Piła, 30 czerwiec 2019 r. Klub Motorowy Szczecin i Drogbud Cross ATV Piła... więcej
Zlot Garbusów 2019
W dniach 29-30.06.2019 odbędzie się XV zlot garbusów & C.o. Po Bandzie... więcej

Wysoka Grzeda Baja Drawsko Pomorskie

Już w najbliższy weekend w Drawsku Pomorskim zapoczątkowany zostanie sezon rajdów terenowych w Polsce. W dniach 12 i 13 kwietnia odbędzie się rajd Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie 2019. Rajd będzie pierwszą rundą mistrzostw i pucharu polski w rajdach terenowych, a także drugą rundą mistrzostw Czech.

Do udziału w rajdzie zgłosiło się blisko 80 załóg startujących w kategoriach zarówno dla samochodów terenowych, quadów, motocykli i pojazdów UTV.

Rajd tradycyjnie odbędzie się po wytyczonych odcinkach specjalnych na terenie poligonu drawskiego. W tym roku organizator powrócił do wprowadzenia widowiskowego odcinka super specjalnego, który rozegrany zostanie w pobliżu Woliczna, gdzie umiejscowiony zostanie punkt kibica.

W piątek 12 kwietnia zwodnicy biorący udział w rajdzie będą musieli przejść procedurę odbioru administracyjnego w biurze rajdu, które zlokalizowane będzie w jednym z budynków drawskiego urzędu miejskiego przy ul. Kolejowej 1 (budynek dawnego dworca).

Kolejnym punktem będą badania techniczne odbywające się w położonym nieopodal Zakładzie Usług Komunalnych. Następnie, podobnie jak w roku ubiegłym zawodnicy przejadą się na trasę odcinka Super Specjalnego, gdzie będą mogli zapoznać się z przebiegiem trasy tego odcinka. Po powrocie do bazy rajdu zawodnicy wezmą udział w odprawach i wystartują do 20 kilometrowego odcinka specjalnego rajdu. To wstęp do rajdu, który pozwoli sprawdzić zawodnikom przygotowanie pojazdów oraz własne umiejętności. 10 kierowców, którzy uzyskają najlepsze czasy podczas odcinka Super Specjalnego weźmie udział w piątkowy wieczór w ceremonii wyboru pozycji startowych do kolejnego dnia rajdu.

W sobotę 13 kwietnia zawodnicy będą rywalizowali na odcinkach specjalnych na poligonie drawskim. Zawodnicy będą mieli do przejechania w tym dniu ponad 300 kilometrów (dwukrotny przejazd po odcinku specjalnym).

W miasteczku rajdowym, które tradycyjnie będzie znajdowało się przy ul. Prusa w Drawsku Pomorskim nie zabraknie atrakcji dla kibiców – tu odbędą się spotkania ze sportowcami, będzie można przyjrzeć się pracy serwisów, a także wziąć udział w konkursach i zabawach.

O obsługę gastronomiczną i rozrywkową zadbają pracownicy food tracka KORYTO. Kibicom odwiedzającym miasteczko czas umilą DJ-e z projektu DEEP SESJE.

W sobotę w samo południe odbędzie się konkurs na najlepszą poligonową jajecznice z jajek głównego sponsora fermy Wysoka Grzęda. Miasteczko rajdowe w Drawsku Pomorskim będzie otwarte dla kibiców przez cały czas trwania rajdu. Dla kibiców zostaną przygotowane mapy i przewodniki z trasą dojazdu do punktów kibica.

Rajd organizowany jest przez Fundację Baja Poland przy współpracy Polskiego Związku Motorowego, wydarzenie wspierane jest przy wsparciu finansowym gminy Drawsko Pomorskie, a także partnera tytularnego producenta ekologicznych jaj z fermy Wysoka Grzęda z Ruszkówka. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Drawska Pomorskiego.

WSKAZÓWKI DLA KIBICÓW

12 kwietnia – PIĄTEK

od godz. 15:00 do godz. 21:00

  • miasteczko rajdowe ul. Prusa – BAJA MUSIC – mużyka na żywo DEEP SESJE, stoiska gastronomiczne, atrakcje dla kibiców,

od godz. 16:30

  • PUNKT KIBICA ŻWIROWNIA WOLICZNO – dojazd od punktu kibica od Drawska Pomorskiego drogą nr 20 w kierunku Woliczna. Skręt przed Wolicznem w lewo w kierunku żwirowni. Trasa rajdu przebiega przez teren pól i nieużytków, a także przez teren byłej żwirowni.

 

13 kwietnia SOBOTA

  • od godz. 8:00 – 17:00 – punkt kibica zielona trybuna – poligon drawski

punkt zlokalizowany na tzw.,,zielonej trybunie”. Dojazd do punktu – jadąc od strony miejscowości Oleszno w kierunku Karwic, należy skręcić w prawo w kierunku,,P.C.T. Bucierz” i kierować się,,Drogą Słowińską”. Mijając,,żółtą trybunę” należy skręcić w prawo i jechać drogą brukowaną, a następnie na pierwszym skrzyżowaniu w lewo w,,Drogę Południową”. Jadąc cały czas na wprost dojedzie się do zielonej trybuny.

  • od godz. 8:00 – 21:00– miasteczko rajdowe ul. Toruńska / Prusa

BAJA MUSIC – muzyka na żywo DEEP SESJE, stoiska gastronomiczne, atrakcje dla dzieci, możliwość spotkania z zawodnikami

  • około godz. 12:00 – konkurs z nagrodami rajdowa jajecznica (szczegóły w miasteczku rajdowym)

  • około godz. 19:30 – ceremonia zakończenia rajdu – miasteczko rajdowe ul. Toruńska / Prus

  • ogłoszenie wyników, rozdanie nagród dla uczestników rajdu i zwycięzców w konkursie plastycznym

WSTĘP NA TEREN POLIGONU DRAWSKIEGO

Kibice mają możliwość wstępu na teren poligonu drawskiego, gdzie rozgrywane są odcinki specjalne rajdu przy zachowaniu poniższych procedur.

Na teren poligonu drawskiego można wjechać tylko i wyłącznie jedną drogą -,,Drogą Słowińską” Każda osoba wjeżdżając na poligon musi posiadać przy sobie dokument tożsamości. Kibice na poligonie mogą przebywać tylko i wyłącznie w oznaczonych strefach, punktach kibica. Ze względów bezpieczeństwa zabronione jest oddalanie się od wyznaczonych punktów. Z uwagi na bezpieczeństwo zabronione jest jakiekolwiek zbieranie i podnoszenie przedmiotów, które znajdują się na ziemi. Przebywając w punktach kibica należy zachować szczególną uwagę na ewentualne przedmioty znajdujące się na ziemi, gdyż mogą one stanowić niebezpieczeństwo dla osób przebywających w pobliżu. Należy stosować się do poleceń osób zabezpieczających teren.

Zarząd Okręgowy PZM: