Mistrzostwa Polski w Quadcrossie i Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie
Klub Motorowy „CISY” zaprasza 26-27.09.2020 do Nowogardu na III... więcej
Wysoka Grzęda Baja Poland 2020 dla zawodników z MotoPark Klub Koszalin
MotoPark Klub Koszalin z pucharami po trudnej walce z zawodów Wysoka Grzęda... więcej
Stephane Peterhansel zwycięzcą Wysoka Grzęda Baja Poland
Stephane Peterhansel z pilotem Edouardem Boulangerem w Mini All4Racing wygrali... więcej
Powrót króla Dakaru: Stephane Peterhansel wystartuje w Wysoka Grzęda Baja Poland!
Organizatorzy rundy Pucharu Świata FIA opublikowali listy zgłoszeń do rajdu.... więcej
KM Chojna zaprasza na zawody w Motocrossie
Klub Motorowy Chojna zaprasza na III rundę Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej... więcej
II runda Ogólnopolskich Mistrzostw Pomorza Zachodniego cross country
Koronawirusa nie odpuszcza, my też. Tym razem zapraszamy wszystkich głodnych... więcej
Gwiazdy motorsportu w rajdzie Wysoka Grzęda Baja Poland
Znamy pierwszych pretendentów do zwycięstwa w najważniejszym rajdzie sezonu.... więcej
Relacja z VI Rajdu Historycznych Pojazdów Wojskowych - CSWL Poligon Drawsko
W dniach 13-16 sierpnia odbył się na przepięknym Pojezierzu Drawskim VI Rajd... więcej
9. Rajd Koszaliński otworzy sezon RMPZ 2020.
Ten sezon nie zaczął się tak jakbyśmy się tego spodziewali. Koronawirus... więcej

Wielki Finał Gymkhana GP - sobota 21 września 2013r w Szczecinie

Gymkhana GP - cykl zawodów, organizowanych przez pasjonatów zrzeszonych w działającej non-profit motoFUNdacji, okazał się być w tym sezonie jedyną ogólnopolską imprezą gymkhanową w Polsce. Dotąd odbyły się trzy edycje - majowa i lipcowa w Szczecinie oraz sierpniowa w Warszawie, ta druga organizowana we współpracy z aktywistami warszawskimi. motoFUNdacja zaprasza na Wielki Finał, który odbędzie się w najbliższą sobotę 21 września na torze kartingowym PZM w Szczecinie. Wstęp i udział jest bezpłatny zarówno dla zawodników jak i widzów.
 
Gymkhana - konkurencja jazdy sprawnościowej po torze oznaczonym pachołkami - jest obecna w Polsce od 2011 roku. W poprzednich sezonach zawody organizowała Honda Poland. W obecnym wspiera imprezę GymkhanaGP jako sponsor. Nagrody dla zwycięzców fundują m.in. Motorismo, Modeka Polska, sklep i serwis Motocombo, Forever Living Products. Są to między innymi kurtki i rękawice motocyklowe oraz inne części odzieży, akcesoria, materiały eksploatacyjne i gadżety. 
 
Innowacją cyklu motoFUNdacji jest podział zawodników na dwie klasyfikacje: "amatorów" i "doświadczonych". Do tej drugiej grupy trafiają ci którzy brali udział w zawodach ogólnopolskich w minionych sezonach lub też zdobyli pierwsze miejsce w kategorii amatorów w GymkhanaGP. Dzięki temu każdy, nawet debiutant lub mało doświadczony zawodnik, może poczuć sportowe emocje walcząc o miejsce na podium, mimo iż na tej samej imprezie startują wymiatacze z ogólnopolskiej czołówki oraz zawodnicy z Czech i Niemiec. Ze względu na popularyzatorski cel imprezy, nagrody w kategorii "amatorów" są jeszcze cenniejsze niż te w kategorii "zawodowców". Ale największą nagrodą jest podniesienie swoich umiejętności opanowania motocykla, które trening gymkhany wspaniale rozwija. Doświadczenie poprzednich rund pokazuje że gymkhanę można robić na dosłownie każdym motocyklu - dobrze radzą sobie w niej także jeźdźcy na tak ciężkich maszynach jak V-strom, Drag Star, Midnight Star, Hayabusa 1300, Africa Twin czy Dominator, a jeden z jeźdzców na Transalpie wywalczył 2. miejsce w kat. amatorów.
 
Podczas Finału wystąpią utytułowani zawodnicy z całej Polski. Do faworytów należą: Beniamin Mucha z Wrocławia, ubiegłoroczny wicemistrz Polski i zwycięzca wszystkich trzech dotychczasowych tegorocznych edycji; oraz "Rufi" Rafał Dziki-Sereda ze Szczecina i "Gruszka" Grzesiek Uliński z Warszawy, którzy w tych edycjach w których startują, zawsze stają na podium. W pęciny podgryzał ich będzie "Dziki" Krzysiek Dzikowski ze Szczecina, który wygrał w kategorii amatorów w swych debiutanckich zawodach w maju a w lipcowych i sierpniowych, mimo awansu do kategorii profesjonalnej, był o włos od podium. 
 
W zawodach startować może każdy kto ma prawo jazdy oraz sprawny motocykl. Ci, którzy nie dysponują własną maszyną, mogą skorzystać z podstawionej przez organizatora w konkursie GP8, czyli ośmiokrotnym przejechaniu dwunastometrowej "ósemki". Przed przejazdami konkursowymi odbędą się sesje treningowe podczas których można liczyć na instruktaż i wskazówki od doświadczonych zawodników. Po nich odbędą się dwa przejazdy konkursowe, a ich suma czasów zadecyduje o miejscu w klasyfikacji. Przewidziane są także nagrody dla najszybszych motocyklistek zawodów. Organizatorzy zapewniają liczne dodatkowe atrakcje, takie jak konkursy z nagrodami dla widzów, testy kasków Arai oraz pokazy stuntu w wykonaniu niesamowitego Ciuta11. 
 
Rejestracja online, harmonogram imprezy i inne informacje na stronie organizatora (uwaga - nowy adres) - http://gymkhana-gp.pl
Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: