Kurs na licencję stopnia RN: 1-2.02.2020 Bytów
Automobilklub Koszaliński zaprasza kandydatów na zawodników sportu... więcej
Szkolenie Sędziów Sportu Samochodowego – Bytów 01.02.2020 r.
Automobilklub Koszaliński, informuje że w dniu 01 lutego 2020 roku (sobota) od... więcej
Sport motocyklowy –zmiany od 2020 roku !!!!
W związku ze zmianami w 2020 roku w sporcie motocyklowym będą wymieniane stare... więcej
MotoPark Koszalin ponownie z WOŚP
12 stycznia 2020r (najbliższa niedziela) MotoPark Klub Koszalin zaprasza na... więcej
UBEZPIECZENIA sportowe na rok 2020
Od 1 stycznia 2020 r. obowiązują nowe stawki ubezpieczenia przy przedłużaniu... więcej
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku
   Świąt wypełnionych radością i miłością,niosących spokój i... więcej
Załoga z A. Koszalińskiego w Rajdzie Barbórki w Warszawie
W pierwszy weekend grudnia reprezentanci Automobilklubu Koszalińskiego... więcej
Zakończenie sezonu Ogólnopolskich Mistrzostw Pomorza Zachodniego w Cross Country
Za nami ostatnia VIII runda Ogólnopolskich Mistrzostw Pomorza Zachodniego w... więcej
GALA SPORTU SAMOCHODOWEGO 2019
W piątkowy wieczór 22 listopada w Warszawie na Gali Sportu Samochodowego 2019... więcej

Wielki Finał Gymkhana GP - sobota 21 września 2013r w Szczecinie

Gymkhana GP - cykl zawodów, organizowanych przez pasjonatów zrzeszonych w działającej non-profit motoFUNdacji, okazał się być w tym sezonie jedyną ogólnopolską imprezą gymkhanową w Polsce. Dotąd odbyły się trzy edycje - majowa i lipcowa w Szczecinie oraz sierpniowa w Warszawie, ta druga organizowana we współpracy z aktywistami warszawskimi. motoFUNdacja zaprasza na Wielki Finał, który odbędzie się w najbliższą sobotę 21 września na torze kartingowym PZM w Szczecinie. Wstęp i udział jest bezpłatny zarówno dla zawodników jak i widzów.
 
Gymkhana - konkurencja jazdy sprawnościowej po torze oznaczonym pachołkami - jest obecna w Polsce od 2011 roku. W poprzednich sezonach zawody organizowała Honda Poland. W obecnym wspiera imprezę GymkhanaGP jako sponsor. Nagrody dla zwycięzców fundują m.in. Motorismo, Modeka Polska, sklep i serwis Motocombo, Forever Living Products. Są to między innymi kurtki i rękawice motocyklowe oraz inne części odzieży, akcesoria, materiały eksploatacyjne i gadżety. 
 
Innowacją cyklu motoFUNdacji jest podział zawodników na dwie klasyfikacje: "amatorów" i "doświadczonych". Do tej drugiej grupy trafiają ci którzy brali udział w zawodach ogólnopolskich w minionych sezonach lub też zdobyli pierwsze miejsce w kategorii amatorów w GymkhanaGP. Dzięki temu każdy, nawet debiutant lub mało doświadczony zawodnik, może poczuć sportowe emocje walcząc o miejsce na podium, mimo iż na tej samej imprezie startują wymiatacze z ogólnopolskiej czołówki oraz zawodnicy z Czech i Niemiec. Ze względu na popularyzatorski cel imprezy, nagrody w kategorii "amatorów" są jeszcze cenniejsze niż te w kategorii "zawodowców". Ale największą nagrodą jest podniesienie swoich umiejętności opanowania motocykla, które trening gymkhany wspaniale rozwija. Doświadczenie poprzednich rund pokazuje że gymkhanę można robić na dosłownie każdym motocyklu - dobrze radzą sobie w niej także jeźdźcy na tak ciężkich maszynach jak V-strom, Drag Star, Midnight Star, Hayabusa 1300, Africa Twin czy Dominator, a jeden z jeźdzców na Transalpie wywalczył 2. miejsce w kat. amatorów.
 
Podczas Finału wystąpią utytułowani zawodnicy z całej Polski. Do faworytów należą: Beniamin Mucha z Wrocławia, ubiegłoroczny wicemistrz Polski i zwycięzca wszystkich trzech dotychczasowych tegorocznych edycji; oraz "Rufi" Rafał Dziki-Sereda ze Szczecina i "Gruszka" Grzesiek Uliński z Warszawy, którzy w tych edycjach w których startują, zawsze stają na podium. W pęciny podgryzał ich będzie "Dziki" Krzysiek Dzikowski ze Szczecina, który wygrał w kategorii amatorów w swych debiutanckich zawodach w maju a w lipcowych i sierpniowych, mimo awansu do kategorii profesjonalnej, był o włos od podium. 
 
W zawodach startować może każdy kto ma prawo jazdy oraz sprawny motocykl. Ci, którzy nie dysponują własną maszyną, mogą skorzystać z podstawionej przez organizatora w konkursie GP8, czyli ośmiokrotnym przejechaniu dwunastometrowej "ósemki". Przed przejazdami konkursowymi odbędą się sesje treningowe podczas których można liczyć na instruktaż i wskazówki od doświadczonych zawodników. Po nich odbędą się dwa przejazdy konkursowe, a ich suma czasów zadecyduje o miejscu w klasyfikacji. Przewidziane są także nagrody dla najszybszych motocyklistek zawodów. Organizatorzy zapewniają liczne dodatkowe atrakcje, takie jak konkursy z nagrodami dla widzów, testy kasków Arai oraz pokazy stuntu w wykonaniu niesamowitego Ciuta11. 
 
Rejestracja online, harmonogram imprezy i inne informacje na stronie organizatora (uwaga - nowy adres) - http://gymkhana-gp.pl
Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: