Zapraszamy na inaugurację tegorocznego sezonu rajdów terenowych do Drawska Pomorskiego!
Niespełna jeden dzień dzieli nas od rozpoczęcia nowego sezonu rajdów terenowych... więcej
W ostatnich latach najstarszy rajd w regionie był rozgrywany w randze Super KJS... więcej
Zapraszamy na testy rajdowe pod okiem Kuby Brzezińskiego!
18-19 kwietnia (czwartek – piątek) Organizujemy testy oraz szkolenie... więcej
Rajd turystyczny po Wzgórzach Bukowych
Klub Pojazdów Zabytkowych - Szczecin zaprasza na rajd turystyczny pojazdów... więcej
ZAPROSZENIE na II Rundę Ogólnopolskich Mistrzostw Pomorza Zachodniego Cross Country, Piła, 6 kwietnia 2024 r.
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Szczecinie oraz Towarzystwo... więcej
Trening na poligonie drawskim
Fundacja Baja Poland zaprasza zawodników na trening przed rajdem Columna Medica... więcej
Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie
Aplikacja SPORTITY to oficjalna tablica ogłoszeń podczas rajdu Columna Medica... więcej
Radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy
    Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,radosnych i... więcej
Columna Medica Baja Drawsko
Z wielką radością informujemy, że zgłoszenia na Rajd Columna Medica Baja... więcej

Sukces Mariusza Juszczaka!

Zawodnik Klubu Motorowego Szczecin, Mariusz Juszczak, w minioną niedzielę wywalczył miejsce na podium w Pucharze Polski w klasie Open 125.

17-letni Mariusz zadebiutował na torze w 2 rundzie Pucharu, w lipcu tego roku. Mimo iż dosiadał seryjnego motocykla Aprilia RS125, na drogowych oponach, objeżdżając po raz ósmy w życiu poznański tor zrobił bardzo dobry czas 2:05. W swym pierwszym wyścigu, mimo iż startował z 15 pozycji (nie ukończył kwalifikacji) był piąty. Miesiąc później w kolejnej rundzie znalazł się na miejscu czwartym, poprawił też swój czas okrążenia do 2:01,01 minuty.

W minioną niedzielę 15 września, w ostatnich w tym roku wyścigach, Mariusz musiał zmierzyć się nie tylko z rywalami ale także z nowym doświadczeniem jazdy w deszczu. W kwalifikacjach zdobył trzecią pozycję i po dramatycznej walce z doświadczonymi zawodnikami na znacznie lepiej przygotowanych maszynach ukończył wyścig na miejscu trzecim. Systematyczna poprawa wyników oraz doskonała technika jazdy wskazują na wielki talent tego młodego zawodnika w sporcie motocyklowym, tak bardzo widoczny mimo braku możliwości treningu między rundami, ze względu na odległość do toru i ograniczone finanse.

Mariusz jest też utytułowanym zawodnikiem Gymkhany motocyklowej, czyli jazdy precyzyjnej, złożonej ze slalomów, zawrotek i innych figur na trasie oznaczonej pachołkami. Zwyciężył w tym roku krakowskie zawody w tej dyscyplinie w klasie do 125ccm, a w 2. rundzie ogólnopolskich rozgrywek GymkhanaGP, rozegranej na szczecińskim torze kartingowym PZM w lipcu 2013, zdeklasował rywali zdobywając z ogromną przewagą pierwsze miejsce w kategorii amatorów, awansując tym samym do grupy profesjonalnej, w której będzie startował w Finale GymkhanaGP już w tę sobotę 21 września 2013 roku na torze kartingowym PZM w Szczecinie.

To właśnie dzięki gymkhanie Mariusz trafił na wyścigi, bo jego pasja i zamiłowanie do motocykli zostały dostrzeżone i wsparte przez osoby związane z organizatorem zawodów, szczecińską motoFUNdacją. To od nich otrzymał wsparcie w postaci udostępnienia motocykla na zawody gymkhanowe, a następnie pomoc logistyczną, organizacyjną i sponsorską w wyjazdach na tor.