Zakończenie Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej 2023
Gala mistrzów Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej 2023 odbędzie się w sobotę... więcej
Koszalińska Zimówka
Zapraszamy w sobotę 09.12.2023 roku do udziału w Koszalińskiej Zimówce na... więcej
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym „DZIECIAKI NA ROWERY”
W RAMACH XV EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEJ LIGI MISTRZÓW BRD PATRONAT HONOROWY... więcej
Rajd Turystyczny po Pojezierzu Ińskim
„Świat skąpany w złocie, czerwieni i brązie nastraja Nas nostalgicznie... więcej
Relacja z Rajdu Dziecka
Automobilklub Stargardzki był organizatorem II rundy Rajdu Turystycznego... więcej
Polsko-Niemieckie Motorowe Spotkanie Integracyjne.
W dniu 14 października na torze motocrossowym w Chojnie odbyło się „... więcej
Finał finałów w Kołobrzegu
Klasyczne Zakończenie sezonu SMDM 2023 przechodzi do historii. Jest nam... więcej
Relacja z Mistrzostw Strefy i Okręgu Szczecińskiego w Motocrossie
 W dniu 7 października na torze motocrossowym w Chojnie została rozegrana... więcej

Sukces Mariusza Juszczaka!

Zawodnik Klubu Motorowego Szczecin, Mariusz Juszczak, w minioną niedzielę wywalczył miejsce na podium w Pucharze Polski w klasie Open 125.
 
17-letni Mariusz zadebiutował na torze w 2 rundzie Pucharu, w lipcu tego roku. Mimo iż dosiadał seryjnego motocykla Aprilia RS125, na drogowych oponach, objeżdżając po raz ósmy w życiu poznański tor zrobił bardzo dobry czas 2:05. W swym pierwszym wyścigu, mimo iż startował z 15 pozycji (nie ukończył kwalifikacji) był piąty. Miesiąc później w kolejnej rundzie znalazł się na miejscu czwartym, poprawił też swój czas okrążenia do 2:01,01 minuty.
 
W minioną niedzielę 15 września, w ostatnich w tym roku wyścigach, Mariusz musiał zmierzyć się nie tylko z rywalami ale także z nowym doświadczeniem jazdy w deszczu. W kwalifikacjach zdobył trzecią pozycję i po dramatycznej walce z doświadczonymi zawodnikami na znacznie lepiej przygotowanych maszynach ukończył wyścig na miejscu trzecim. Systematyczna poprawa wyników oraz doskonała technika jazdy wskazują na wielki talent tego młodego zawodnika w sporcie motocyklowym, tak bardzo widoczny mimo braku możliwości treningu między rundami, ze względu na odległość do toru i ograniczone finanse.
 
Mariusz jest też utytułowanym zawodnikiem Gymkhany motocyklowej, czyli jazdy precyzyjnej, złożonej ze slalomów, zawrotek i innych figur na trasie oznaczonej pachołkami. Zwyciężył w tym roku krakowskie zawody w tej dyscyplinie w klasie do 125ccm, a w 2. rundzie ogólnopolskich rozgrywek GymkhanaGP, rozegranej na szczecińskim torze kartingowym PZM w lipcu 2013, zdeklasował rywali zdobywając z ogromną przewagą pierwsze miejsce w kategorii amatorów, awansując tym samym do grupy profesjonalnej, w której będzie startował w Finale GymkhanaGP już w tę sobotę 21 września 2013 roku na torze kartingowym PZM w Szczecinie.
 
To właśnie dzięki gymkhanie Mariusz trafił na wyścigi, bo jego pasja i zamiłowanie do motocykli zostały dostrzeżone i wsparte przez osoby związane z organizatorem zawodów, szczecińską motoFUNdacją. To od nich otrzymał wsparcie w postaci udostępnienia motocykla na zawody gymkhanowe, a następnie pomoc logistyczną, organizacyjną i sponsorską w wyjazdach na tor.
 
Życzymy dalszych sukcesów !!!
Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: