Rajdowe Mistrzostwa Polski Zachodniej - sezon 8
Rok 2023 jest ósmym sezonem rozgrywania jedynego rajdowego cyklu mistrzowskiego... więcej
97 urodziny Józefa Serdyńskiego
W dniu dzisiejszym 3 marca 2023 roku nasz kolega Józef Serdyński wieloletni... więcej
Rajd Monte Karlino otworzy ósmy sezon Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej
Już 18 marca rozpocznie się ósmy sezon Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej.... więcej
Posiedzenie Wojewódzkiego Komitetu Organizacyjnego Turniejów BRD
W dniu 24 lutego 2023 r. w budynku Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w... więcej
Baja Poland Series
Otwieramy nowe i większe możliwości startu w rajdach baja dla zawodników bez... więcej
Baja Drawsko 2023
Zaawansowane przygotowania do Baja Drawsko Pomorskie 2023 w toku.Najtrudniejsze... więcej
Szkolenie na licencję ND-R, 25.02.2023 r., Koszalin
Automobilklub Koszaliński zaprasza kandydatów na zawodników sportu... więcej
Szkolenie na licencje sędziowskie, 25.02.2023, Koszalin
Program szkolenia sędziów sportu samochodowegoKoszalin 25 lutego 2023 r.... więcej
Fundacja PZM: 1.5 proc. ma znaczenie
Fundacja PZM wspiera poszkodowanych sportowców w sportach motorowych. Dzięki 1.... więcej
Szkolenie dla Sędziów oraz Dyrektorów Zawodów w konkurencjach Wyścigi Motocyklowe, Supermoto i Mini Motocykle Pitbike
Główna Komisja Sportu Motocyklowego PZM informuje, że szkolenie dla Sędziów i... więcej

SIÓDMY SEZON RAJDOWYCH MISTRZOSTW POLSKI ZACHODNIEJ Z WIELOMA NOWOŚCIAMI!

Tegoroczny sezon RMPZ – jedynego cyklu rajdów rangi Super KJS na północ od Wrocławia – składał się z aż 6 rajdów zorganizowanych przez Automobilklub Koszaliński:

Sezon rozpoczął się tradycyjnie w drugiej połowie marca na trasach między Karlinem, Białogardem a Koszalinem podczas 47. edycji Rajdu Monte Karlino – najstarszego na terenie naszego okręgu i jednego z najstarszych w kraju.

Kolejną rundą była całkowicie nowa impreza – 1. Rajd Gryfa z bazą w Płotach w powiecie gryfickim. Rozegrany pod koniec kwietnia rajd odbył się na nie znanych dotąd nikomu trasach. W drugiej połowie maja mistrzostwa wróciły do Koszalina na trzecią rundę, czyli 11. edycji Rajd Koszaliński, którego niesamowite oesy wiodą po górzystych jak na tę część kraju oesach na terenie gminy Polanów.

Na początku wakacji odbył się kolejny całkowicie nowy rajd – 1. Rajd Świdwiński. To kolejny powiat na terenie naszego województwa, w którym Automobilklub Koszaliński wytyczył odcinki specjalne i kolejne miasto, w centrum którego rozegrano niesamowicie widowiskowy superoes.

Po wakacyjnej przerwie uczestnicy mistrzostw spotkali się na jedynej rundzie czempionatu rozgrywanej w województwie pomorskim, a dokładniej w Bytowie, mieście na Kaszubach. Siódma edycja rajdu Bëtowskô Gòńba wystartowała w drugiej połowie września na kultowych oesach w kaszubskich lasach. Finałem tegorocznych mistrzostw był w połowie października 3. Rajd Wilka którego trasy prowadzą po terenach powiatu łobeskiego i gminy Węgorzyno. W samym centrum Łobza rozegrany został ostatni oes rajdu oraz całych mistrzostw – spektakularny superoes po zamkniętych ulicach wokół tutejszego urzędu miejskiego. 

Rywalizacja w cyklu RMPZ była niezwykle wyrównana. O wysokim poziomie niech świadczy fakt, że na sześć rozegranych rajdów przypadło sześciu różnych zwycięzców, a finałową trójkę generalki w ostatniej rundzie – 3. Rajdzie Wilka – dzieliło na podium 0,19 sekundy! We wszystkich klasach tytuły mistrzowskie wywalczyły załogi, które po raz pierwszy stanęły na najwyższym stopniu podium sezonu.

Rok 2022 był jak dotąd najbardziej rozbudowanym w historii RMPZ. Automobilklub Koszaliński odkrył dla rajdów całkowicie nowe tereny i zyskał sympatię lokalnych społeczności oraz uznanie za profesjonalną organizację wśród gospodarzy terenów, na których organizował rajdy. Pozwala to pozytywnie spojrzeć na możliwość organizacji imprez motoryzacyjnych w naszym regionie w kolejnych latach.

Zarząd Okręgowy PZM: